Edzés és összegzés
Több mint két hete használom már a Balance-ot, voltam vele túrázni és edzeni is néhányszor. Az általános tapasztalataim felemásak. Egyrészt sétánál és futásnál az Amazfit órája kifejezetten jól működik. Gyorsan talál pozíciót, jól is tartja azt, az utólag rajzolt térképet GPX-ben lehet exportálni és nem találtam levágott íveket, elrontott kanyarokat, a mért értékek 1-2%-os eltéréssel ugyanazok voltak, mint amit egy Galaxy Watch 4 is feljegyzett. Jól követhető volt a pulzus változása az emelkedések és lejtők összevetésével is, kültéri sportokhoz nem csak azért jó a Balance, mert bőven elég pontos, hanem azért is, mert hozzáköthetünk pulzuspántot és pedálfordulat-szenzort is, noha az ANT+ szabványt nem ismeri, de sima Bluetooth kapcsolattal ez megoldható.
Beltéri, főleg intervallum jellegű edzéseknél már nem ilyen kerek a történet. Noha elvileg 5 másodpercenként mér pulzust, mégis az a tapasztalatom, hogy jóval lassabban követi a gyors változásokat, mint akár a Galaxy Watch, akár egy Garmin. Egyszerűen késésben van. Épp kiköpöm a tüdőm egy 100 méternyi sízőgépezés után, a másik óra szerint 170-180 között van a pulzusom, am Amazfit pedig egy könnyed 120-at ír, aztán amikor már épp térek magamhoz, akkor látom, hogy kúszik felfelé az érték. A végeredmény szempontjából persze stimmelnek az adatok, a megadott értékeim (magasság, tömeg, életkor, nem) alapján számolt kalóriaégetés megegyezik azzal, amit másik óra is mutat, csak menet közben van csúszásban a valósághoz képest. Ez tipikusan azt eredményezi, hogy egy futásnál abszolút stimmelnek a számok, hiszen ott nem lép fel hirtelen terhelés, de az edzőteremben már nem lesz kurrens a mutatott adat.
Felül a Galaxy Watch 4 Classic, alul az Amazfit Balance [+]
Ennek ellenére mégiscsak az történt, hogy a saját használatú Galaxy Watch 4-em pihen. Csak akkor húztam fel, ha direkt össze akartam hasonlítani a Balance-szal a működést, de amikor nem mentem edzeni, akkor inkább az Amazfit termékét hordtam (és hordom most is). Oké, nem tudok vele fizetni és kézzel kapcsolom esténként a DND-t, de… hát az a helyzet, hogy jobban látom, de főleg az a legjobb, hogy tényleg nem kell töltenem. Eddig egyszer raktam rá a bölcsőjére. Majdnem két hétig üzembiztos, azért nem jött ki a tényleges 14 nap, mert volt pár GPS-szel mért sétám. Az always-on kijelzést kikapcsoltam, az elég sokat számít, de 1 percenként mér pulzust, 5 percenként stressz-szintet és 10 percenként véroxigént. Éjjel is. Közben megjön az összes értesítés, néha felveszem rajta a hívásokat, mégis ilyen jól alakul az üzemidő. Persze ha például jönne egy utazás, akkor visszaraknám egyből a Samsungot, az például navigál városnézés közben és fizetni is tudok vele, de úgy egyébként az Amazfit funkcionalitása nekem bőven elég, szép a kijelző, jól néz ki, korrekt a kapcsolódó alkalmazás, áttekinthető a felület (ha a menüt nem nyönyörgetem). Nyilván mindenkinek mások egy okosórával kapcsolatban az igényei, lesznek, akiknek kell ANT+, esetleg olyan alkalmazásban vezetik a mozgásaikat, amellyel az Amazfit nem szinkonizálható, de ez egy remek mindennapi óra, ami alkalmas futáshoz, túrázáshoz, illetve edzéshez is, ha elfogadjuk, hogy a pulzusmérésben van némi késés. 95-100 ezer forintos áron korrekt vételnek gondolom, szóval részünkről megy rá a plecsni.
Amazfit Balance |
Bog