Allview V2 Viper X - vissza az általánosba

Bevezető, tartozékok

Elég sok Allview készülék járt már nálunk, volt olyan, amelyik Tetszett plecsnit is kiérdemelt tőlünk, a legtöbb azonban viszonylag gyorsan a feledés homályába merült, mert bár általában nem sikerültek kimondottan rosszul, de nem nagyon volt olyan jellegzetességük, ami megfogja a felhasználót, ehhez képest pedig nem volt annyira kedvező az áruk sem. A teljes igazsághoz hozzá tartozik, hogy igazán kedvező árképzéssel már nagyon nehéz hódítani, hiszen ha figyelembe vesszük a Doogee X5, X5 Pro, vagy akár a Xiaomi Redmi Note 2 és Redmi Note 3 piaci jelenlétét, akkor láthatjuk csak igazán, hogy mennyire kevés pénzért lehet a mindennapokban remekül használható, erőteljes, szép kijelzővel és korrekt összeszerelési minőséggel ellátott telefonokat vásárolni manapság.

Gyárilag találunk egy átlátszó, fényes fóliát a mobilon.
Gyárilag találunk egy átlátszó, fényes fóliát a mobilon. [+]

Tesztünk mai alanya a középkategória felső szegmensében kíván próbálkozni, ezt figyelembe véve érdekes, hogy csak 720 x 1280 pixel felbontású kijelzőt és MediaTek MT6753 lapkát és 1,5 gigabájt RAM-ot kapott, viszont az AMOLED panel örömteli, és a 3150 mAh kapacitású akkumulátor is lelkesedésre adott okot. Mikor beérkezett a futár a termékkel, akkor félig viccesen konstatáltuk, hogy valamiről már egész biztosan emlékezetes marad a termék, ez pedig a csomagolása.

Ilyen dobozzal nem sűrűn találkozhatunk.
Ilyen dobozzal nem sűrűn találkozhatunk. [+]

Valószínűleg nem a logisztikai érzéke miatt alkalmazták azt a dolgozót, aki kitalálta, hogy egy háromszög alapú hasábban helyezzék el a készüléket és a tartozékokat, viszont az ötletesség mindenképpen értékelendő. A tetejénél fogva tudjuk kinyitni, odabent pedig fiókos elrendezésben találjuk meg a telefont, kis dobozokban pedig az akkumulátor, az USB Type-C kábel, a töltőfej és a felvevőgombos headset kapott helyet. A V2 Viper X hozzánk sötétkék színben jutott el, de van belőle arany és fehér variáns is.

Külső

Ha azt nézzük, hogy a phabletek ligájában látszik a 154 x 77 x 7,2 milliméteres dimenziókkal bíró V2 Viper X, akkor kényelmesnek mondhatjuk a fogását, a szélein enyhén lekerekedik a hátlap, ideális helyen vannak az oldalsó gombok és nem is túl nehéz, 135 grammos az egész kütyü. A burkolat mindenhol műanyag, az összeszerelési minőség pedig átlagos. Olyan apróságokkal sajnos lehet találkozni, mint lötyögő billentyűk és időnként roppanó hangot kiadó hátlap, de még bőven azon a szinten van ez a probléma, ami egy átlagfelhasználó számára egyáltalán nem feltűnő, sokan talán észre sem veszik.

Nem kicsi, de még abszolút kézben tartható.
Nem kicsi, de még abszolút kézben tartható. [+]

Kijelző-teszt
Mérés Allview V2 Viper X Honor 5X Xiaomi Redmi Note 3 ZUK Z1
Fehér fényerő (max.) 316 nit 481 nit 473 nit 567 nit
Fehér fényerő (min.) 12,5 nit 8,2 nit 2,6 nit 3,6 nit
Fekete fényerő 0 nit 0,48 nit 0,32 nit 0,43 nit
Kontrasztarány végtelen 1002:1 1390:1 1318:1
Színhőmérséklet 7610 K 8136 K + kézi 7197 K + kézi 7373 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az előlap jelentős részét elfoglaló, 5,5 hüvelykes AMOLED kijelző sajnos csak 720 x 1280 pixel felbontású, ezzel 267 ppi-s képpontsűrűséget ér el. A pixelek mérete egyáltalán nem zavaró a mindennapi használatban, de ha egy weboldalt szeretnénk teljes egészében megnézni, akkor már akadnak az olvashatósággal problémák. Ami viszont a képpontszámnál nagyobb probléma, az a maximális fényerő: a 316 nit kimondottan kevés, a reggeli napsütésben már gyakran kézzel kell árnyékolni a telefont, hogy lássunk valamit abból, amit a képernyő maximális fényerőn próbál kipréselni magából. Sajnos ez a probléma automatikus fényerőn sem változik meg, pedig a Samsungnál már láttuk, hogy ha egy ilyen megjelenítő akár csak 2-3 percre kiadja magából a maximumot, akkor a 800 nit sem lehetetlen, a dél-koreai vállalattól származó panel tehát valószínűleg itt is képes lenne rá. A kalibrálás ellenben nagyon jól sikerült, bár kézi módok nincsenek, ezekre nem is nagyon van szükség, a gyári megoldás kellemes a szemnek, és a technológiából eredő túlszaturáltság sem jellemző rá túlságosan.

Elég vékony a V2 Viper X, de az Oukitel K10000 mellett egyébként is bármi kecsesnek tűnne.
Elég vékony a V2 Viper X, de az Oukitel K10000 mellett egyébként is bármi kecsesnek tűnne. [+]

A kijelző fölött és alatt minden megvan, ami fontos: három virtuális, háttérvilágítással nem rendelkező érintőgomb van alul, felül pedig másodlagos kamera, színes értesítési led, illetve fény-és távolságérzékelő szenzorok díszelegnek. A kütyü jobb oldalára került a bekapcsológomb, illetve a két hangerőszabályzó billentyű, alul USB Type-C csatlakozóra lehetünk figyelmesek 2.0-s sebességszabvánnyal a mikrofonon kívül, fent pedig az elmaradhatatlan 3,5 milliméteres jack fogadja a felhasználó tekintetét. A bal oldalon sivárság uralkodik. A hátlap volt az, amire a dobozból kibontva azt mondtam: baromi jól néz ki. Zseniális az a finom, hálós textúrával feldobott sötétkék szín, amit használ a gyártó, viszont a véleményem nagyon gyorsan megváltozott, amikor kiderült, hogy borzasztóan koszolódik az anyag. Minden ujjlenyomatot, zsírfoltot meglátunk rajta, még porosnak is látszik egy idő után, minden alkalommal nagyjából hárompercnyi törölgetésre van szükség ahhoz, hogy nagyon rövid ideig ismét szép legyen.

A hátlap nagyon szép, de csak addig, amíg össze nem fogdossuk.
A hátlap nagyon szép, de csak addig, amíg össze nem fogdossuk. [+]

A vakuval ellátott kamera és az Allview logo értelemszerűen hátul kapott helyet, az viszont nem pozitívum, hogy a hangszóró is ide került. Bár a gyártó próbálkozott két apró bütyökkel, ami kicsit elemeli a telefont az asztalról, a valóságban ez nem sokat segít, ha a hagyományos módon tesszük le a mobilt sík felületre, akkor borzasztóan leárnyékolódik a hangkeltő. A következő meglepetés a hátlap leszedésénél ér minket, az egységesre vett formatervbe valószínűleg nem akartak belerondítani olyan mélyedéssel, aminél fogva a hátlapot le tudjuk szedni, ebből adódóan az USB csatlakozónál feszegethetjük a döbbenetesen vékony műanyag panelt. Ha sikeresen lekaptuk az elemet, akkor az akkumulátoron kívül megláthatjuk a két darab microSIM helyet és a microSD kártya foglalatát is. Visszatenni még nehezebb feladat, nincs igazán definiálva, hogy honnan kéne kezdeni a visszarakást, de tulajdonképpen mindegy is, a sok apró, hajszálvékony pöcök visszapattintása olyan éles, pattanó hanggal jár, hogy úgy döntöttünk, ezt a lehető legkevesebb alkalommal tesszük meg, javasoljuk ezt a jövőbeni felhasználónak is.

Hardver, szoftverezettség

Mai hardveres összeállításunk abból a szempontból érdekes, hogy MediaTek MT6753 lapkakészlet mellé viszonylag ritkán társul Full HD-nál kisebb kijelző, pedig a HTC Desire 728G-nél láttuk azt, hogy rendszersebesség szempontjából ez tud jó párosítás lenni. A nyolcmagos, 1,3 GHz-es Cortex A53 processzor szépen teszi a dolgát, a Mali-T720MP3 is egy korrekt társ a grafikai feladatokhoz, ami viszont mindenképpen kritikus, az a 1,5 gigabájt memória, amiből a rendszer indítása után nagyjából 700 megabájt marad. A belső tárolóegység papíron 16 gigabájt, amiből nagyjából 6-ot azonnal felemészt a rendszer, ez a probléma szerencsére microSD segítségével orvosolható.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Allview V2 Viper X Honor 5X Lenovo Vibe P1 Xiaomi Redmi Note 3
Rendszerchip MediaTek MT6753 Snapdragon 616 Snapdragon 615 MediaTek Helio X10
AnTuTu Benchmark 6.x 37939 pont 36466 pont 32629 pont 49492 pont
Vellamo Browser 2217 pont 2307 pont 1681 pont 2114 pont
Vellamo Metal 1187 pont 1184 pont 955 pont 1140 pont
Geekbench 3 (single) 620 pont 702 pont 647 pont 864 pont
Geekbench 3 (multi) 2615 pont 3056 pont 2481 pont 4676 pont
GFXBench Man. onscreen 8,3 fps 5,9 fps 5,5 fps 9,4 fps
GFXBench Man. offscreen 4,1 fps 5,6 fps 5,6 fps 10 fps
GFXBench T-Rex onscreen 19 fps 14 fps 14 fps 26 fps
GFXBench T-Rex offscreen 12 fps 14 fps 14 fps 26 fps

A rendszerfelület sebessége kimondottan jó, gyorsan megtörténnek a lapváltások, szinte azonnal megnyílik minden alapszoftver, a görgetési rutin pedig bár kicsit szokatlan, de összességében folyamatosnak nevezhető. A grafikai egység elég akár egy combosabb játék futtatásához is, a memória viszont nagyon szűkös, szinte kiált a telefon azért a hiányzó fél gigabájtért. A szoftver alapja továbbra is Android, azon belül pedig az 5.1 Lollipop, ami viszont érdekes, hogy a gyártó egy új, korábban nem látott kezelőfelületre cserélte a gyári, módosítatlan Android egyszerű világát.

Nem maradt gyári a kezelőfelület. Nem maradt gyári a kezelőfelület.
Nem maradt gyári a kezelőfelület. [+]

Radikális változtatásokra nem kell gondolni: megmaradt a gyári ikonkészlet, a 4 x 5 ikont felvonultató, jobbra-balra görgethető kezdőképernyő, alapértelmezetten van alkalmazásmenü (témacsere ezt is változtathatja), semmi nincs túlbonyolítva. Ami a legnagyobb változáson esett át, az az értesítések és a gyorsbeállítások menüje. Felülről lehúzva láthatjuk a legutóbbi notifikációkat, ezeket egyesével, vagy mindenestül törölhetjük, a jobb oldalt fent található beállítások ikonra klikkelve pedig nem a hagyományos beállításokat találjuk meg, hanem azt tudjuk megadni, hogy mely alkalmazásoktól kívánunk értesítéseket kapni, az alapértelmezés szinte mindenhol az engedélyezés. A gyorsbeállítások leköltöztek a pincébe: alulról tudjuk felhúzni a menüt, ahol a hagyományos dolgokon kívül kapunk néhány érdekességet. Az egyik a Super screenshot, amivel nemcsak a kijelző teljes tartalmát, hanem szélesebb területet, vagy akár csak a megjelenített tartalom egy általunk megvágott részét fotózhatjuk le. Kínos szituációkból kimenthet minket a FakeCall, ami egyszerű, ugyanakkor baromi mókás: nincs opciónk arra, hogy beállítsuk ki hív, vagy mennyi idő után csörrenjen meg, ismeretlen szám keres minket, ha felvesszük, annyit mond egy kissé ijedtnek tűnő női hang angol nyelven, hogy azonnal rohanjunk érte.

A hamis hívás jópofa extra, de egyáltalán nem szabható testre. A hamis hívás jópofa extra, de egyáltalán nem szabható testre.
A hamis hívás jópofa extra, de egyáltalán nem szabható testre. [+]

Miután magunkhoz tértünk a fenti, roppant hiánypótló kiegészítő után, nézzünk be az alkalmazásmenübe is, ahol alapvetően ábécé sorrendben látjuk a programjainkat, viszont beállíthatjuk, hogy az alapértelmezett alkalmazások legyenek elöl, vagy akár azt is, hogy a legsűrűbben indított programokat rendezze előre. A beállításokba lépve sem ugyanazt látjuk, mint egy hagyományos, androidos telefon esetén: a kicsit összekuszált rendszerezést alaposabban kiismerve azonban találunk olyan hasznos dolgokat, mint a hálózati sebesség kijelzése az állapotsávra, a kicsit hektikusan működő gesztusvezérlés és a ledes visszajelzés testreszabása.

Gyakran lehet angol nyelvű menüpontokkal találkozni, a fordítás még nem 100%-os. Gyakran lehet angol nyelvű menüpontokkal találkozni, a fordítás még nem 100%-os.
Gyakran lehet angol nyelvű menüpontokkal találkozni, a fordítás még nem 100%-os. [+]

Ha elindítjuk a Theme Park névre hallgató alkalmazást, akkor nem a jó öreg vidámparkos játék tárul elénk, hanem az Allview témakezelője, ami összesen négy teljes témát, illetve néhány normál és élő háttérképet, valamint két kezdőképernyős órastílust tartalmaz. Akad egy vírusirtó a Bitdefender jóvoltából, ennél egy fokkal érdekesebb a Chameleon, ami a hátlapi kamerát kapcsolja be, és segítségével kiválaszthatunk két olyan színt, amiből háttérképet és betűszínt képes csinálni a rendszer. Ezeken kívül adott a Google-féle gyári felhozatal és néhány olyan apróság is, mint a zseblámpa vagy az iránytű.

Kamera, video, audio

Szerencsére a kameraszoftver nem maradt gyári, így a hátlapi, 13 megapixeles (4:3), szimpla ledes villanóval megtámogatott, autofókuszos egységhez egész sok extra tartozik, viszont a magyar nyelvvel már nem sokat törődtek, konkrétan angol maradt a program. Exponálhatunk, de akár zoomolhatunk is a hangerőbillentyűkkel, beállíthatjuk, hogy a képernyő valamely pontját megérintve ne csak fókuszáljon, hanem készítse is el a fotót az eszköz, a segédvonalak között nem csak a hagyományos harmadolást találjuk meg, hanem bekacsolhatunk vízszintmérőt is, nem maradt ki a geotagging és a villódzásgátló sem. Ezeken a beállításokon kívül rengeteg képmód áll rendelkezésre, Magic Focus néven kicsit döcögősen ugyan, de működik az utólagos fókuszálás, van HDR, éjszakai és panoráma is, ami viszont mindegyiknél érdekesebb, hogy egy egészen korrekt manuális felhozatalt is kínál a kütyü, állíthatunk expozíció-korrekciót, érzékenységet, fehéregyensúlyt, záridőt és fókuszálhatunk kézzel. Üröm az örömben, hogy a camera2 API nem támogatott, ezért mindenképpen érdemes lesz azt a szoftvert használnunk, amit gyárilag kapunk.

A vízszintmérő nagyon sokszor lemarad, örömteli, hogy az Allview gondolt rá.
A vízszintmérő nagyon sokszor lemarad, örömteli, hogy az Allview gondolt rá. [+]

A fókuszálás és az exponálás gyorsan megtörténik, az Allview kamerája összességében változó minőséget produkált. A kromatikus aberráció elég sokszor feltűnik a képeken, a részletesség és a vonalélesség pedig nappali fényviszonyok között helytálló, éjszaka erőteljesen olajfestmény-jellegű. Elég erős utólagos élesítéssel dolgozik a rendszer, az ebből adódó hibák főleg a homológ felületeken feltűnőek. A dinamikatartomány sincs a helyzet magaslatán: nagyon sokszor láthatunk nagyon sötét vagy kiégett részletet, esetenként mindkettőt. Az 5 megapixeles előlapi kamera minősége sincs a csúcson, az olajfestményre emlékeztető hátterű szelfi ide kattintva megtekinthető. A videók maximum Full HD felbontásban, 25 képkockás másodpercenkénti sebességgel készülhetnek el, erre a linkre klikkelve egy nappali tesztfilmet lehet megtekinteni.

Ha bekapcsolva hagyjuk a DTS hangszínszabályzót, a rendszer minden alkalommal rákérdez, milyen eszközt hallgatunk éppen. Ha bekapcsolva hagyjuk a DTS hangszínszabályzót, a rendszer minden alkalommal rákérdez, milyen eszközt hallgatunk éppen.
Ha bekapcsolva hagyjuk a DTS hangszínszabályzót, a rendszer minden alkalommal rákérdez, milyen eszközt hallgatunk éppen. [+]

Amikor bedugunk egy eszközt a jack csatlakozóba, a telefon rákérdez, hogy hagyományos fülhallgató, in-ear fülhallgató, fejhallgató vagy hangfal van-e a kábel végén, beállíthatjuk azt is, hogy megjegyezze választásunkat, így nem kell mindig kiválasztanunk valamit. Később persze kiderül, hogy a DTS hangszínszabályzó miatt kérdez rá erre, amit érdemes lehet teljesen kikapcsolni, hiszen a hangminőség javulása helyett inkább egy túlszínezett, kellemetlen maszkot tesz a hangképre. Zenei téren egyébként átlagos a kütyü funkcionalitásban, minőségben viszont sokkal többet vártunk volna, dinamikában és részletességben lehetne sokkal jobb, az erősítése sem az igazi, a maximális hangerőnél előforduló torzítás főleg akkor tűnik fel, ha fejhallgatóval próbálkozunk. FM-rádió van, a hagyományos AOSP-programmal kell beérnünk, természetesen az RDS információk megjelenítése és az állomásokon elhangzó műsorok rögzítése adott.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációs szempontból nincs semmi extra, megállja a helyét a V2 Viper X. Dual standby módon kezeli a két SIM-et az eszköz, és mindkettő képes 4G-re csatlakozni, így akár 150/50 Mbps le- és feltöltési sebességet is elérhetünk, a 800 MHz-es frekvencia támogatását is kipipálhatjuk a specifikációs táblán. A WiFi 802.11b/g/n-es, internetmegosztóként is használható, jelvételi erősségével nincs gond, abba viszont bele kell törődnünk, hogy csak a 2,4 GHz-es hálózatokat kezeli. Akad Bluetooth 4.1, van GPS, ami a földi antennákon kívül a GLONASS műholdak információit is képes feldolgozni, gyorsan talál jelet és viszonylag stabil is marad a vétel. Kimaradt az NFC és az infra, előbbi helyett kínálkozik a MediaTek-féle HotKnot. Az USB Type-C csatlakozó 2.0-s szabvány szerinti átvitelre képes. A hangminőség átlagos, a beszédhangszóró lehetne kicsit erősebb, de a mikrofon még zajszűrő nélkül is korrekt módon viszi át a hangot a partnernek.

A gyári billentyűzetet nem cserélte le a gyártó. A gyári billentyűzetet nem cserélte le a gyártó.
A gyári billentyűzetet nem cserélte le a gyártó. [+]

A gyári böngésző az egyik olyan szoftver, amibe az Allview nem fektetett különösebben sok energiát, az AOSP-megoldás vethető be elsődlegesen, jól megszokott módon egyszerű a használata, képes több lapot kezelni, elmenthetünk könyvjelzőket, valamint megoszthatjuk HotKnot-on az aktuális weboldalt. Zoomalapú tördelés nincs, flash nincs, éjszakai mód nincs, inkognitómód nincs, ami pedig kimondottan zavaró, az a kevéske memóriából eredő folyamatos újratöltögetés. Szerencsére a Google Chrome is előre telepítve van, ami egy fokkal jobb megoldást az internetezésre, ha az sem tetszene, akkor magától értetődően a Play Áruházból bármilyen szoftvert letölthetünk böngészéshez.

3150 mAh kapacitású az akkumulátor.
3150 mAh kapacitású az akkumulátor. [+]

Értékelés: Allview V2 Viper X
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 6 pont
Kijelző mérete, minősége 5 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A hátlap alatt 3150 mAh kapacitású lítium-polimer akkumulátor található, szerencsére a takarékos MediaTek lapkakészlet, a visszafogott felbontás és az AMOLED technológia segítségével az üzemidő is jó, akár 7-8 órás kijelzőidők is elérhetők, ha pedig csak filmezni szeretnénk, akkor ez nyilvánvalóan még jobban kitolható. Egy órányi MinDig TV stream körülbelül 10%-ot harapott ki az akkumulátorból, ami szintén korrekt eredmény. Nem a telefon hibája, de okozhat kellemetlenséget, hogy az eszközön már az újfajta, Type-C csatlakozó van, ebből nem árt néhányat beszerezni, hogy mindenhol tudjuk tölteni az eszközt, ha nem töltjük minden este a telefont, akkor a gyakran szükségünk lehet rá napközben is.

Egyáltalán nem sikerült rosszul az Allview új üdvöskéje, viszont az árazás minden valószínűség szerint nehezíteni fogja a termék elterjedését, hiszen 80 000 forint fölötti összegért lehet majd megvásárolni hivatalosan a V2 Viper X-et. A középkategória felső szegmensében pedig már Full HD kijelzőt, jobb összeszerelési minőséget, több memóriát, jobb kamerát és zenei egységet is várnánk. Tesztünk alanya mellett az szól, hogy kis felbontása miatt jó az üzemideje, szinte egyáltalán nem melegszik, és a teljesítménye még a 1,5 gigabájt memória ellenére is kielégítő. Ennyi pénzért viszont már nagyon erős konkurenciával kell szembenéznie, gondolhatunk az Alcatel Idol 3 (5,5)-s változatára, a Honor 5X-re, a Huawei P8 Lite-ra, számításba vehetjük a Xiaomi Redmi Note 3-at, esetleg a kifutó LG G3-at vagy az Asus Zenfone 2 (ZE551ML)-t is kifoghatjuk valamilyen szürkeimportos konstrukcióban, ez esetben érdemes számolnunk annak hátrányaival is. Jól sikerült tehát a V2 Viper X, de az árát sajnos nem sikerült eltalálni, így plecsni nélkül távozik tőlünk.

szentkuti11

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Allview V2 Viper X
Allview V2 Viper X Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 154 x 77 x 7,2 milliméter
Tömeg 135 gramm
Színvariációk kék, arany, fehér
SIM-foglalat 2 x microSIM (dual standby)
Kijelző
Kijelző átlója 5,5 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (267 ppi)
Kijelző típusa AMOLED kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa MediaTek MT6753
Processzor típusa 1,3 GHz-es, nyolcmagos Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Mali-T720
RAM mérete 1,5 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB (ebből 11 szabadon felhasználható)
Memória bővíthetősége microSD (maximum 32 gigabájttal)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 900/2100 MHz
LTE 800/1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 21,1 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE Cat. 4
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11 b/g/n, WiFi hotspot
USB USB Type-C (2.0)
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 5.1 (Lollipop)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Bitdefender Mobile Security, Chameleon, Theme Park, Torch
Multimédia
Fő kamera 13 megapixel, autofókusz, ledes segédfény
Másodlagos kamera 5 megapixel
Videófelvétel 1080p (30 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van (RDS)
Üzemidő
Alap akkumulátor 3150 mAh-s lítium-polimer
Készenléti idő ismeretlen
Beszélgetési idő ismeretlen
Zenelejátszási idő ismeretlen
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, giroszenzor

Azóta történt

Előzmények

  • Allview E4 lite teszt - alacsony fokozat

    A középkategória tömött buszjáratára igyekszik a mediatekes Allview E4 lite felférni. Erénye a fémkeretes, kompakt kivitel, ám kompromisszumból is akad, méghozzá nem is egy.

  • Allview X2 Soul Lite - kicsit lájtos

    Egyre bővül az Allview Soul-szériája, ezúttal egy belépőmodellt készítettek. A külsővel nincs is gond, de a hardverben egy picit túlzásba vitték a spórolást és ez ront az összképen.

  • Allview P8 Energy - az akkubajnok

    Elegáns külsejével és fém keretével a P8 Energy látszólag egy a sok középkategóriás telefon között. Azonban az extrém nagy akkumulátor és az AMOLED kijelző párosából fantasztikus üzemidőt kreáltak.

  • Allview X2 Soul Xtreme - ez tényleg extrém

    Az Allview X2-es szériájának csúcsváltozata egy igazi szuperphablet, legalábbis a nyers műszaki paraméterei alapján. A másodvonal eddigi legdurvább készüléke a kezünkben.

Hirdetés