Hirdetés
Bevezető, tartozékok
Aki az 1990-es évek közepén kezdett komolyabban foglalkozni a mobilkommunikációval, annak az Alcatel név ismerős lehet. Éveken keresztül a piac alsóbb árszegmensében juthattak hozzá a vásárlók az egykoron francia gyártó telefonjaihoz. A formatervbe nem fektettek kimagaslóan sok energiát, többnyire ugyanazt az aszimmetrikus elrendezést láthattuk viszont telefonjaikon, eltekintve néhány egyedibb modelltől (Alcatel 715). A technika fejlődésével az Alcatel egyre jobban lemaradt, míg az ezredforduló után nem sokkal a cég teljesen eltűnt a mobilszolgáltatók termékpalettájáról. 2004-ben a franciák eladták a mobil üzletágat a kínai TCT-nek, 5 éve meg azt mondták egy sajtótájékoztatón, hogy hamarosan a legnagyobb cégek között lesznek. Tavaly pedig elkezdtek durván terjeszkedni az okostelefonok piacán olcsó ajánlatokkal; az Android és az Alcatel házasságának legifjabb gyermeke az Alcatel One Touch 985, mely még prototípus formájában került hozzánk.
Az olcsó alkatrészekből építkező gyártó már tavaly is okozott meglepetést, hiszen közel sem olyan gyengék az Alcatel telefonjai, mint azt a specifikációk alapján várnánk. Igazm hardveres téren nem közelítik meg a gigavállalatok - például a Samsung vagy az LG - legdurvább okostelefonjait, de az Alcatel folyamatosan javul és lassan eléri majd a komolyabb hardverrel rendelkező készülékek szintjét is. Bár magával a márkanévvel nem sűrűn találkozhattak a vásárlók, hiszen szolgáltatói készülékek formájában kerültek a boltok polcaira, az Alcatel azonban itt van a hazai árérzékeny piacon és olcsó ára miatt könnyen elérhető bárki számára.
A készülékhez kapott dobozban USB adatkábelt és töltőfejet találhatunk, mindemellett egy sztereó headset is része az alapcsomagnak. Bár a prototípushoz nem járt memóriakártya, a kereskedelmi forgalomba kerülő One Touch 985 dobozában majd még helyet kap egy 2 GB-os microSD kártya is.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!