Alcatel OT-710 - megfontolt embereknek

Bevezető

Egy ideig Bocha kollégánál volt az Alcatel OT-710, aztán cseréltünk, mert az én másik tesztpéldányom kártyafüggő volt. Ő úgy adta ide a telefont, hogy szerinte nem is rossz annyi pénzért, mint amennyire saccoljuk, de élek a gyanúperrel, hogy komolyabb igénybevételnek nem vetette alá, mondjuk nem próbált meg vele egy üzenetet sem írni. Az OT-710 ugyanis hiába csinoska, már az alapfunkciók kapcsán is komoly kihívásokkal küzd.

Alcatel OT-710
[+]

Az Alcatel nem is olyan régen kapott rá a trendi, érintős vonalra. A Vodafone színeiben megjelent 541 elég sikeres darab volt, a maga idejében és árával sok hívet szerzett, s bár messze volt a tökéletestől, játszós telefonnak, első készüléknek megfelelt, főleg az ára miatt. Használtam egy-két hétig huzamosabban is a modellt, amelynek voltak ugyan vicces produkciói, de összességében igen jó benyomást keltett. Ezért aztán nem csoda, hogy a kínai fennhatóságú gyártó ezen az úton óhajtott továbbhaladni, az OT-710 hasonló koncepció mentén született. Éppen ezért ugyan nem vártam tőle sokat, de annyit mindenképpen, amennyit az elődmodell is tud. Amint megjött a kütyü, rákerestem a neten, az egyetlen értékelhető találat magyar nyelven mi magunk voltunk az MWC2010-ről szóló tudósítással, ott még arról is írtunk, hogy FM-transmitter lesz a telefonban. És tényleg.

Alcatel OT-710
[+]

A koncepció azonban más, mint a piros szolgáltató számára készített eszköznél, hogy úgy mondjam: bátrabb. Ehhez a készülékhez ugyanis nincs ceruza, pedig a kijelző rezisztív maradt, eltűntek a navigációt segítő fények is, az Alcatel úgy gondolta, hogy most már pusztán a kijelző tapicskolásával is menni fog minden. Ennek megfelelően növekedett az ablak mérete, most már 2,83 inchen garázdálkodhatunk. Megváltozott viszont a menüstruktúra is, s hát nem biztos, hogy előnyére, de nem szeretném előre lelőni a poénokat (illetve problémákat), mindenről lesz szó a következőkben.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés