Hirdetés
Szoftverek
A 16 GB-os háttértárral szerelt készüléknél a ténylegesen elérhető belső tárhely mérete 10,56 GB, amiből pár tucat megabájtot simán felszabadíthatunk azzal, ha törlünk párat az extra szoftverek közül. Ennél a készüléknél egyébként határozottan az volt az érzésünk, hogy egy kicsit túlszoftverezték az Android 4.2.2 (Jelly Bean) rendszert; fontosak az egyedi és extra szoftverek, de jóból is megárt a sok.
Extra alkalmazásból ugyanis annyi van, mint égen a csillag, felsorolni is komoly feladat. Adott a PDF-fájlok megnyitására használható Adobe Reader, van egy vírusölő szoftver az AVG AntiVirus Pro verziójának személyében, olvashatunk vonalkódokat a Barcode Sannerrel, gyárilag fel van telepítve a gyártó lépésszámláló karperecéhez használható BoomBand Life. Érdekes szoftver a memória tisztítására és a felesleges fájlok törlésére kitalált Clean Master, mely kissé crapware-ként viselkedett, állandóan üzeneteket küldött arról, hogy a memória terheltsége 90% fölött van és muszáj lefuttatnunk egy kört, plusz első indítás után el is helyezte saját parancsikonját a készenléti képernyőn. Az abc-sorrendnél maradva a következő program egy valutaátváltó (Currency Converter), de fel van telepítve a Deezer, a Drive, a Dropbox, az Evernote, a Facebook, a LinkedIn és a Twitter is. Van egy fájlmenedzser szoftver is, a digitális tartalmak lelkes fogyasztói elérhetik a Flipboardot, adott egy zseblámpa szoftver is, mely képes a kamera ledjét bekapcsolni. Van videóvágó szoftver (Movie studio), egy nem teljes verziós OfficeSuite 7, mely csak fájlok olvasására alkalmas, újakat nem hozhatunk létre a segítségével. Saját Alcatel szoftver a One Touch Backup, melynek funkciója egyértelmű a név alapján, ami nem feltétlenül mondható el az alkalmazások letöltésére használható One Touch Live-ról. A zeneszámok nevére kíváncsi felhasználók örülhetnek a Shazam jelenlétének, van Skype is, ahogy adott egy hangrögzítő, egy feladatlista, egy TV-s összeköttetést és a WiFi-adatátvitelt lehetővé tevő szoftver is, valamint a Viber és a WhatsApp is gyárilag elérhető. Ezen szoftverek többségéhez widget is tartozik, szóval el lehet képzelni, hogy mekkora a kínálat. És akkor még rá sem tértünk a játékokra, melyeket a Gameloft fejlesztett. Az Asphalt 7, a Danger Dash és a Real Footbal 2014 teljes verzió, az Uno és az Avengers viszont demóként foglalja a helyet.
A rendszer egyébként elég színes ikonokkal dolgozik, több helyen is használ áttetsző-effektet, ami pofásan mutat ezen a szép kijelzőn. A gyári szoftverek egy része letisztult, egyszerű ikonnal rendelkezik, melyek véleményem szerint nem elég kidolgozottak, egy részüknél ugyanis alig látható textúrákkal próbálták feldobni az egyszínű felületeket, ami végeredményként azt hozta, hogy az ikonok ránézésre koszosnak tűnnek, mintha gyenge lenne egy jpeg fájl tömörítése. Ezt és a túlszoftverezettséget leszámítva nincs gond a rendszerrel, a gyárilag feltelepített, de számunkra fölösleges szoftvereket nyugodtan le lehet törölni; a kezdő felhasználók az első sokk után valószínűleg örülni fognak, mert tényleg szinte minden átlagfelhasználóknak szükséges alkalmazás elérhető az X+ menürendszerében.
A beállítások között nem találunk különösebben sok extrát, de a két SIM-kártya kezeléséhez és a készülék használatához szükséges dolgok adottak. A kijelzőnél a színhőmérsékletet, a telítettséget és a betűk méretét is piszkálhatjuk.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!