Hirdetés

Alcatel 1S (2020) - ne add lejjebb!

Az Alcatel abszolút belépő szintű modellje lényegében egy 3L, csak azzal a különbséggel, hogy az 3L sokkal jobban megéri. Leginkább a csekély árkülönbözet fényében.

Hirdetés

Multimédia

A kamerarendszer teljesen más, mint az 3L-ban és sajnos nem is jó. Az egy dolgog, hogy ezen az árszinten nincsenek nagy elvárásaink, de ez konkrétan rossz. A 13 megapixeles, f/1,8-as, PD autofókusszal dolgozó szenzor még elmegy, ki lehet kényszeríteni belőle megközelítőleg használható képet, de az 5 megapixeles ultraszéles siralmas. A makró kamera viszont nem annyira rossz, mint a 2 megapixeles, dedikált szenzorok általában. Mármint ez sem jó, de valahogy könnyebb használni, pedig nincsenek segédeszközök (nagyítóféleség, jelzés, hogy mikor talál fókuszt) és nem olyan érzékeny az enyhe kézmozdulatokra. Mondjuk a végeredmény ettől még olyan, amilyen, de legalább nem kaptam ideggörcsöt, mire összehoztam négy nyomorult képet.

A szupermakrót viszont itt is remekül eldugták. Ha már van egy külön kamera, ugyan miért nem lehet kitenni a főbb kameramódok közé? A szoftver amúgy nem különösebben bonyolult, az élőképen elérhető a képarány, a HDR, az időzítő és a segédfény, lapozgatva pedig a portré, az ultraszéles és a továbbiak opció érhető el, ahová a szupermakrót is suvasztották. Itt van a Professzionális opció is, ahol piszkálhatjuk az érzékenységet (100-3200), a záridőt (1/8000-1/4), a fehéregyensúlyt (2000-8500 K) van expozíciókorrekció (+/-2) és manuális fókusz.

A normál képek még egészen vállalhatók, leszámítva a gyenge dinamikát, a felülexponálást és a zöldes, hűvös fehéregyensúlyt. A zajszűrés kifejezetten korrekt, viszonylag határozott kontúrok maradnak utána, de az élesítést néha túltolja a rendszer, a széleken pedig erősen összemosódnak a részetek. A fókuszra viszont figyelni kell, mert nem stabil. Kromatikus aberráció a főkamera esetében is előfordul, de az ultraszélesnél már kellemetlen mértékű.

A fehéregyensúly itt is ingatag, a dinamika még rosszabb, részleteket pedig alig örökít meg, a legtöbb esetben mintha fókusz se lenne, de minden kép ilyen volt, függetlenül a fényviszonyoktól. Az ultraszélesnek ebben a formában annyi értelme se látszik, mint a makrókamerának. Este pedig minden teljesen reménytelenné válik.

A videó ugyanez. A kamerák között felvétel közben nem válthatunk, ami a két szenzor közötti minőségbeli különbséget figyelembe véve nem is akkora baj. Mindkét kamera 1080p 30 fps-t tud sztereó hanggal, ami egyébként korrekt. De az ultraszéles ugyanolyan rossz, mint állóképben. Elektronikus stabilizálás van, annyit tud, ami a felvételen látszik.

Az alkalmazáskínálatba belefért egy videólejátszó, a könyvtárat korrektül összerendezi, a felület viszont nagyon egyszerű. Nem kezeli a feliratokat és a hangsávokat, nem ismeri az AC3 kódolást és a lejátszáson kívül konkrétan semmi egyéb opció nincsen. A hangerőt és a fényerőt állíthatjuk a jobb, illetve bal oldalt simítva, eldöcög a 4K is, de 2K fölé nem érdemes menni, ha folyamatos megjelenítésre vágyunk. Magas felbontású streamre viszont hiába vágyunk, a biztonsági szint csak 3L.

[+]

A YouTube Musicon kívül van saját lejátszó is, hangszínszabályzó viszont egyikben sem. A multimédiás hangszóró meglehetősen erőtlen és vérszegény, de nem torz és kellemetlen, csak a magasak túlzóak. A mellékelt fülhallgató nem igazán alkalmas zenehallgatásra, ráadásul kimondottan kényelmetlennek is éreztem. Ha nem zavar kissé halk és tompa hangzás, azért telefonálni lehet vele, van mikrofon, de kezelőszervek nincsenek. Értelmes fülhallgatóval amúgy tök hallgatható és van FM-rádió is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Huawei Y5p - aprócska kényelmetlenség

    A Huawei belépő szintű modelljét már-már apróságnak is nevezhetnénk, egyrészt mert mai viszonylatban igen kompakt, másrészt mert kifejezetten szerethető, egyszerű kis készülék. Lenne. De a Google szolgáltatások hiánya miatt elég kényelmetlen.

  • Íme, néhány aktuális érdekesség az okostelefon-piacról

    A harmadik negyedéves adatokról csinált érdekes infografikákat a Counterpoint.

  • Doogee N30 - harmincért elmegy

    Nem kell sokat várni a Doogee belépő modelljétől, de tény, hogy a kijelző korrekt, van rajta Type-C, jack, megy a dualSIM microSD kártya mellett is, hatalmas a belső tárhely és egész jól néz ki.

  • Belépő szinten erősít az Alcatel

    Az Alcatel 1S és 3L kifejezetten jól sikerült eszközök voltak a legalsóbb szegmensben, az új generáció ugyanezen a néven érkezik, 2021 megjelöléssel.

Előzmények