A legrondább mobilok

Ömlesztve a többiek

A Motorola sok olyan modellt tett le az asztalra, ahol rezgett a léc, de egyik sem volt elég ronda ahhoz, hogy bekerüljön az összefoglalóba, kivéve a V100. Itthon ilyesmivel ritkán lehet összefutni, de talán nem is baj, mert leginkább a másfél éves gyerekeknek ajándékba adható zenélő mű-számítógép képe derenghet fel a fotót megvizsgálván.

Az Alcatel – főleg a régebbi típusok – viszont mintha direkt úgy készültek volna, hogy minél irritálóbb külsővel taszítsák a vásárlókat. Két csodát ragadnék ki, az egyik az igen régi One Touch Easy, amely magyar nyelvterületen a lehető legtalálóbb név, mert tényleg rendkívül „ízi” kidobni tőle egy taccsot. A másik szupermodell a cég általam „buggyos” korszaknak nevezett idejéből származik, ez pedig az OT-155. Szerintem a kép magáért beszél.

Egyik titkos ásznak tekinthető a végső győzelemre is esélyes Trium Neptune. Itthon a Vodafone hozta forgalomba, a Mars, hm, úgynevezett fiatalos verziója volt. A készülék nem csak kívülről nyújtott rettenetes látványt, használni sem volt mindennapi, a billentyűhangok mintha egy Albániában elrejtett bádogvödör mélyéről jöttek volna, a menürendszerben pedig örökké eltévedtek a felhasználók. Ez volt az a készülék, amely úgy ébresztett kikapcsolt állapotból, hogy a megadott időben némán bekapcsolt, elkérte a PIN-kódot, s ha a júzer beütötte, akkor megszólalt a vekker.

A legújabb rondaság neve T-Mobile G1. A világ első Android rendszerű készüléke, igen. Hát mi sem azért szerettük, mert olyan csodaszép lett volna, inkább néz ki a cucc valami félbehagyott prototípusnak, amit azért fejlesztettek, hogy mindegy milyen, csak fusson rajta a szoftver, mint végleges, boltban megvásárolható példánynak.

A végére még két csodatelefon: a fenti képen látható förmedvény neve Telit G80. Pár éve sikerült szereznem egyet, viszonylag sokáig próbáltam használni, de a formájával akkor sem tudtam megbarátkozni, miután kiderült, hogy maga Giorgio Giugiaro rajzolta. Néha a legnagyobbak is mellényúlhatnak.

Bocha javasolta a Vertu Cobra felvételét is a listára (azzal a kiegészítéssel, hogy szerinte az összes Vertu beférne), megnéztem a képeket és eléggé igaza van. A Cobra (khm, Signature Cobra) tényleg rettenetes, egy alapból véleményes Vertu telefont dobtak fel egy lilás hernyóval, amely ott tekereg az előlapon, tegyed már be az egészet egy tokba, ha bírod.

Futottunk egy kört a szerkesztőségben, hogy kinek mi a személyes „kedvence” a felsoroltak közül, íme itt a lista:

Bog: Trium Neptune, de komolyan szorongatta a Siemens M30 is, amely hajszálnyival lemaradt.
Bocha: Vertu Cobra (de igazából bármelyik), Nokia 2650, Nokia 2300, bár ez utóbbi kettő nem került bele az egyébként is meglepően bő lére eresztett összeeresztésbe.
(An)Dante: A szépség vagy épp rondaság megítélése eléggé szubjektív dolog, de az tény, hogy vannak igencsak elfuserált mobilok. A Nokia 7380 szerintem nem ronda, inkább érdekes darab, de használhatatlansága révén nálam is kicsapta a biztosítékot. A gyártó szerint sminktükröt, de számomra inkább vécédeszkát idéző Samsung E410 és a plasztik-szörnyszülött Alcatel One Touch Easy viszont ismerőseim gyomrán is sikeresen kavart egy nagyot. Az utóbbi idők Arany Málna-díjas alkotása talán a HTC – Google – T-Mobile koprodukció lehet. Sokat vártam az első Android mobiltól, de a végén túl sokk lett.
Polacheck: Részemről a Nokia 7380 a világ legrondább, legkevésbé telefonként funkcionáló és leginkább használhatatlan készüléke. Inkább egy kínai Hello Kitty.
Gubro: A Nokia tudott és tud ma is ocsmányat alkotni, de a Siemens Xelibri sorozat tervezőinek is tutira elgurult a gyógyszere. Nem tudok elmenni azok mellett a telefonok mellett sem, amik monokróm kijelzővel és fix színes háttérképpel verik át a tájékozatlan vevőket - ezt például tiltanám, rendeletileg. A pálmát nálam mégis a Siemens M30 viszi el. A forma és az a rettenetes vörös háttérvilágítás elegyét rablógyilkosok számára mellékbüntetésként rendelném el.

Ugyanakkor az olvasónak bizonyára feltűnt, hogy oldalt is van egy csinos, hosszú szavazási lehetőség. Tessenek klikkolni bőszen, hogy kihirdethessük a legrondább telefon konteszt győztesét. Ha valamit kihagytunk volna, akkor azt pedig bátran lehet (esetleg képpel alátámasztva) a kapcsolódó fórumban bemutatni a nagyközönségnek, illetve nekünk is, hátha mi is látunk olyat, amilyet korábban elképzelni sem tudtunk. Echte kínai telefonokkal és Hello Kitty szörnyekkel nem ér bombázni!

Bog

Azóta történt

Hirdetés