Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oxox

    addikt

    válasz Dalai Láma #2316 üzenetére

    Lectori Salutem
    Szerintem is butaság a vallás-t népbutításnak degradálni a középkorra (gondolom a keresztény vallásra gondoltál) Ne téveszd össze a vallást az egyházzal, főként, hogy a föld népességének ''jelentős'' része nem keresztény. Nem tudom, de én most egy reklám hatására nem vitorláznám át a Földközi-tengert, hogy hivő ''hitetleneket'' öljek, mert az ÚR akarja. Persze nem küldenék ezreket máglya halálba sem a reklám kedvéért,....ami persze mind brutálisnak, és ''hipergáznak tünik'' de ha nagyon vizsgáljuk a társadalmunk ma is ugyanazt a népírtást végzi, csak más okokból kiindúlva, és nagyobb volumenben (olaj, gazdasági piacok,terrorizmus, stb és ez néha a vallás mögé rejtve). Az embernek a vérébe van a pusztítás mindegy az, hogy Isten nevében teszi-e, de teszi....persze visszatérve a középkori egyházra....valószínű az addigi emberi tudásanyag mind kárba ment volna ha nincs az egyház, mert annak fennmaradását éppenhogy annak köszönhetjük.

    Úgy gondolom a vallás/hit a gyengék támasza, de nincs az az ember aki, ha másnem halálos ágyán ne bizakodna, hogy az elmúlással nincs vége létének.
    Egyébként mai korunkban a bizakodás főként az öreg kontinensen élőkre, onnan származókra vonatkozik leginkább. Miért van, hogy a távolkeleten a felsőbbrendű(ek) lét(e) nem kérdés? Miért van, hogy ott a halál lehet szép is? Nem teszik fel magukban azt a kérdést, ''létezik-e Isten?''

    Én amolyan hívő ateistának tartom magam :)
    Vajon a létünk csupán a véletlenek sorozata, vagy van valami erő (ifjú Skywalker) ami néha megsuhintja, hogy az a kellő irányba tartson. Én úgy hiszem van. (persze nem a felhők tetején üldögélő öreg úr, aki saját arcára formált engem) Édesanyám mindig azt a példát hozza fel, hogy elég az emberi szemet megvizsgálni...hogy lehetne az a véletlen műve, milyen precíz tökéletes ''szerkezet'' ??.olyan mintha egy autót csavarjaira szednénk, beraknánk egy dobozba, és addig ráznánk, amíg ismét autó nem lesz. (szerinte kizárt, hogy a véletlen műve legyen), szerintem a véletlen, kis rásegítéssel :DDD
    oxox

    [Szerkesztve]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz oxox #2324 üzenetére

    és persze mint kymco írta a gyógyítás ''tudományát'' is a kolostorokban őrizték.

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz Dalai Láma #4035 üzenetére

    rarri véleményén vagyok Én is. Jómagam a szemet szemért elvet vallom (ami szerintem lehet nem a legjobb, de a legemberibb, álszentség nélkül).

    Elfogadom, hogy számodra (és a hozzád hasonlóak számára az emberölés nem elfogadható a vallás miatt), de kiváncsi lennék mi lenne a véleményed, ha holnapra a családod egy pszihopata gyilkos módszeresen megkinozná, és....vagy nem is...csak kösse ki egy fához az egyik szeretted (ha apa vagy a lányod), erőszakolja meg, majd gyújtsa fel...hivjuk az elkövetőt mondjuk Mukinak.......ne történjen ilyen veled, összintén kivánom, de eljátszva a gondolattal, szinte biztos vagyok, hogy egy ilyen után nem támogatnád a "humánus" igazságszolgáltatást a "luxusbörtönökben". A megdobnak kővel dobd vissza kenyérrel nagyon szép ötlet/tanitás/gesztus, csak nem az embernek találták ki...sajnos...ha az Én lányommal csinálta volna az az élősködő, akkor a börtönévei utáni első napja lenne az utolsó...

    abortusz: rossz az abortusz, de mégiscsak az döntsön aki szive alatt hordja azt a magzatot, ne egy olyan aki templomban/parlamentben/alkotmánybiroságon mereszti a ....
    Vagy ha dönt a sorsa felöl, amit más cipel kilenc hónapon keresztül, akkor nevelje is fel helyette...k könnyü más sorsában döntéseket hozni... és azt mondani, hogy "számomra az emberi élet a legfontosabb"..... Mivan ha valaki rendellenesség miatt veteti el a gyermekét? büntessük meg, mert nem akar még 6 hónapot és 2-3 évet adni egy olyan gyermeknek, aki több fájdalmat fog átélni röpke élete alatt mint az anyja egész addigi élete folyamán? Azt mondom, hogy könnyü más ...verni a csalánt.

    Nem a vallás ellen vagyok (hiszek Istenben, kinek a nevét a számra hiába nem veszem), de Én vétkem, Én vétkem, Én igen nagy vétkem, az egyházat elitélem, és ha Jézus, Isten gyermeke köztünk járna bizony sirva fakadna, hogy az általa inditott hit/vallás/egyház/tanitások hova jutottak (és nem is a kéne a sötét középkort felhozni neki példának...elég lenne ha az első katolikus templomba bekisérnénk).

    oxox

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz Dalai Láma #4498 üzenetére

    A börtönbüntetés utáni "igazság szolgáltatás" nem indulatból történne, hanem megfontolásból. Nem hiszem, hogy ne lenne jobb annak a szerencsétlennek, akinek Muki a fenti bünt elkövette a lányán. Szerintem jobb lenne...ha másnem legalább a tudat, hogy egy féreggel kevesebb van a világon.

    Nagyon fejletnek gondolja magát a nyugati civilizáció, de azért több ezeréves kúlturákban is fellelhető (nem is kevés helyen, a mai napig) a vendetta. Milyen jogon mondhatnánk, az alig 2000 éves vallás/tanitás jobb?

    Olaszliszkai eset nagyon rossz példa!
    Az olaszliszkai baleset, nem szándékos gyilkosság lett volna, ha a kislány meghal...ha mégis az lett volna (szándékosan ráhúzza a kormányt és gázt ad, akkor nem érdemelte volna meg az életet a soffőr), de egy balesetet ne keverjünk össze egy szándékos brutális gyilkossággal (a törvényeink se egyként kezelik...ahogy sehol a világon). Azoknak akik olaszliszkán "bátran" meglincselték a tanárt, etnikumtól függetlenül választási lehetőséget adnék...kötél vagy villamosszék...de miután sokat nem értenek egyet a szintén több ezeréves igazszágszolgáltatással, akkor a középkori szintre fejleszteném vissza a börtöni ellátást...annak talán lenne némi elrettentő szerepe.

    "Az anya pontosan ezt teszi a gyermeke életével." Szerintem a magzat még nem tekinthető teljes értékü embernek (igaz sokan élnek akik szintén nem :N )....ha farkasok közé tennéd születése után, nem valószinü, hogy viselkedésbe külömb lenne egy másik farkasnál....lehetne sokat vitatkozni, hogy az ember a fogantatás pillanatától az-e. Szerintem nem, szerinted igen...kár egymást győzködni (hiszem vassal nem lehet senkit megtéreiteni), egy biztos, mi most éppen baba projecten dolgozunk az oldalbordával, és már beszéltünk a gyermekhalálról, és mindketten (ő is mint leendő mama), azon volt, hogy inkább vetéljen el a hasába, mint haljon meg szülés után. A fájdalmunk nagyobb lenne megszületése után.

    A szabad öngyilkosság, már több "fejlett nyugati álamban" elfogadott...eutanázia...tehát fejlett szerinted is a nyugati világ a maga kétezer éves vallásával, avagy fejletlen? Egyébként aki meg akar halni, az meghal,humbuk, hogy nem rendelkezel a haláloddal....más az öngyilkossági kisérlet (segitség kiáltás), és más aki tényleg meg akar halni..az meghal másodjára, ha elsőre meg is mentik.

    oxox

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz Dalai Láma #4504 üzenetére

    továbbra is azt mondom, hogy egy balesetet ne keverjünk össze egy megfontolt gyilkossággal, azt se, hogy 30 ember ver brutálisan halálra egyet ...ha az én gyermekem csapták volna el, az első és LEGFONTOSABB, hogy az Ő álapotát megvizsgálom, és ha kell mentőt hivok...ha szándékos volt az elkövetés, és megölte...akkor ha kell igazságot szolgáltatok (valószinü csak azután, hogy az impotens törvényeink nem teszik...vagy felindulásból, de minden esetben a szerettem az első!).

    Öltél már embert? Gondolom nem...ha mégis gondolom nem megtorlásból/bosszúból/vagy általad vélt igazságérzetből. Mégis úgy beszélsz, mintha tudnád ki mit érez, mit tenne, és azután mit érezne. Az, hogy nem lenne nekik jobb, sőt lelki teher lenne...csak egy elmélet részedről, ne próbáld tényként közölni, mert nem voltál még abban a helyzetben (gondolom nem). Szerintem meg jobb lenne...de mégsem jelentem ki tényként, hogy: jobb lenne.

    A különbség köztünk, hogy Te rendelkeznél egy más által hordott magzat felett, én úgy érzem nem jelenthetek ki a nevében semmit, hiszen nem vagyok a bőrében, nem érzem a problémáit, (legyen az bármilyen tőről fakató) te azt mondod...mi több kijelented, hogy nem lenne jobb egy áldozat hozzátartozójának, ha a bünős megbünhődne...szerintem jobb lenne...ugyanezt jelented ki az abortuszról..volt már abortuszod???? hány intézeti gyereket nevelsz???? Már mondtam...könnyü más ...val verni a csalánt.

    s ha már legalizáljuk vagy tiltjuk az abortuszt semmiképpen ne a vallás mögé bújva tegyük. Szerintem is bün elvetetni egy babát (főleg, hogy mások éveket várnak, mire összejön, vagy mire adoptálhatnak egyet), de ennek ellenére nem tenném tiltás alá...legyen szigorúbb ellenőrzés alatt, az okokat, a gyakoriságot (felelőtlenséget), és sok egyéb mást megitélve....aki nem akarja megtartani, úgy is elfogja vetetni, csak max nem egy steril korházba, hanem egy garázsban, valami "hentesnél", vagy szegény baba az emésztőben végzi.

    [ Szerkesztve ]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz Dalai Láma #4508 üzenetére

    aha ez aztán érv..."a magzat rendelkezzen magáról"...nem öltek még meg magzatként, de elvettem az esélyt az életre, jópár millió testvéremtől...akkor gyilkos vagyok??...a spermium nem ember??? Ő is csak élni akar....honnan tudod, hogy csak a magzat lenne képes rendelkezni magáról? .ha ember, akkor te is gyilkos vagy.

    Nem az álláspontoddal van bajom...azt elfogadnám ill. megérteném, hogy ez az álláspontod. Az inkább zavar, hogy olyan vagy mint az egyház aki egy utat fogad el, és minden más téves...tény amit mondasz, nem egyéni vélemény....és hadd ne irjam le, hogy mennyi szörnyüséget tesz, támogat, és elsunnyog az egyház a mai napig (az origo-n pont van egy cikk az I'r javitointézetekről...és, hogy sikálja el az egyház, ahelyett, hogy példásan "mágjára" küldené az elkövetőket)

    [ Szerkesztve ]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz Dalai Láma #4511 üzenetére

    A szemet szemért elvet nem puhitottam. Az elv lényege, hogy a büntett súlya megegyezzen az elkövetett bün súlyával...kb már 3x leirtam, sebaj. A baleset a vallás tanitásai alapján se bün, hiszen nem szándékos. (azért mert valaki egy pillanatra figyelmetlen volt, s ezzel akár tragédiát idéz elő, az sem szándékos). A szemet szemér elvnek lényege, ami ugye évezredeken keresztül müködött, anélkül, hogy az emberiség kiirtotta volna magát, az, hogy kioltja egymást ha a bünös elnyeri büntetjét.

    Igen kezd a stilusod lekezelőbe átmenni (lelked rajta), de 30 körül vagyok, nem aggodók a személyiség fejlődésem miatt. Én megértem az álláspontod (ezt is irtam korábban), igy neveltek. Ahogy azt is irtam korábban: szép az elképzelés, hogyha megdobnak kővel dobd vissza kenyérrel, csak nem emberi (szerintem álszent, ha valaki meg ehhez ragaszkodik), ami sajnálatos, de az ember minél jobban köti az ebet a karóhoz, annál hiteltelenebb...márcsak azért is, mert az egyik fél mond valamit, a másik meg se próbálja megérteni, és primitivnek tartja, csakmert nem egyezik az álláspontja....az egyháznak meg csupán annyi köze van a valláshoz (nem csak a kereszténynek), hogy Ő alakitotja formálja a vallást.a Biblia első irott jegyzete is ha jol emlékszem 369 körül került papirra...300-400 év alatt azért elég sok minden megváltozhatott a "szájról-szájra" történetből...nálunk ha mondok valamit a munkahelyen, mire a folyosó végére ér már más lesz belőle....ezzel csak a megmásithatatlan véleményre/vallásra/tanitásokra célzok.

    Egy háboruban mint tennél? (ne adj Isten Észak korea használná az atomot, Irán, és egy-két álam melléjük álna...robbant ki háború kevesebb miatt is) Néznéd és imádkoznál, ahogy lerohannak minket?...ha ezt tennéd vagy tényleg fanatikus vagy, vagy csak bolond (nem bántásként, csak egy értelmes ember vagy menekül, és várja, hogy majd valaki valahol megvédi áldozatok árán, vagy fegyvert fog és megpróbálja megtenni maga...hányan haltak meg az "Úr nevében?")

    [ Szerkesztve ]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz oxox #4512 üzenetére

    A kereszténységnél maradva (hamár a megdobnak kővel Vs kenyérnél vagyunk)

    Remélem azért nem kell nagyon vitatkozni azon, hogy a Bibliát amit olvashatunk az egyház állitotta össze, amit sok sok évszázadon keresztül nem irásos formában adtak tovább, majd jó sokszor jópár nyelvről-jópár nyelvre forditottak, tettek hozzá, elvettek belőle. Majd (ill folyamatosan) az az egyház aki összeállitotta, a hatalmából adodóan megölt leigázot, megkinzott, és ki tudja milyen humánus dolgott tett jópármillió emberrel....és mint pásztor a nyáját a mai napig hirdeti (szerencsére már kevésbé véresen). Ha nem baj, nem vagyok olyan "primitiv", hogy azért zokszó nélkül elhiggyem amit mondanak...aztán kiküldik a már befizetett egyházadó után az újjabb csekket, hogy köszönjük, de többre gondoltunk....

    A tanitások nagyon szépek, és nagyon jó lenne ha megvalósithatóak lennének (persze azt mondod, erre, hogy csak rajtunk múlik, de azért ez nem igy müködik...az idő amibe eljutottunk idáig, mindig a harcról szólt, az elemekkel, a természettel...ha az ember a fejlődése során a kő kenyér elvet vallotta volna, kihalt volna néhány millió évvel korábban (szerintem)

    Istenben hiszek, tényként fogom fel Jézus létét (akit jó, ritka, embernek tartok..hogy Isten fia-e...ezt nem tudom.., talán...nem kell mindennek fekete-fehérnek lennie...remélem, hogy az volt, és talán tényleg az volt.) De aki a tanitásait vallását viszi a mai napig...hát, hogy is mondjam nem értek vele egyet....Jézus vajon egy a Szent Péter Bazilikához hasonló monumentális csodáról álmodott, vagy arról, hogy azt amibe kerül, került, és kerülni fog inkább adták volna a rászorulóknak...csak le kell menni a pápai hintókhoz, vagy el kell olvasni néhány pápa hatalomra kerülését, életét....

    [ Szerkesztve ]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz oxox #4513 üzenetére

    természetesen az újszövetségről beszéltem fentebb mint kereszténység

    kieg.
    az első töredékről amiről tudnak
    125 körüli

    az első kanonikus irat származik 367-ből (nem 369-ből), ami tartalmazza az Újszövetség 27 könyvét..

    [ Szerkesztve ]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz lao ce #4515 üzenetére

    Kár offba tenni, ha nincs ember nincs vallás...igen a lényeg a cikkból, és amire utaltam az volt, hogy mit tesznek azokkal akik elkövették...(sunnyognak, védik őket, és magukat)...betegek vannak mindenhol. Japánban szeppuku lett volna a vezetők második lépése :D (és ez nagyon sokszor nem is vicc!)

    [ Szerkesztve ]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz kymco #4519 üzenetére

    Nyílván nem azt várná az ember, hogy azért legyen mise, és személy váltás Kuncsorbán a templomban, mert Tatán egy lelkész fajtalankodott...a cikk lényege számomra az, hogy az egyház magasabb szinten sikálja a dolgokat (sőt levédi magát előre), tudom, hogy a mai médiának a rossz hír a legjobb, és sokszor rátesznek egy lapáttal, vagy hírt kreálnak a semmiből...de a hasonló ál hírekre azért válaszolni szoktak, vagy per, és korrekció követi..ez nem tünik azért teljesen kacsának ...ahogy senki nem lepődött meg itt sem.
    A fenti "remek", és ideillő példánál maradva :DDD . Egy cégnél ahol rendszeresen lop papírt egy alkalmazott, nem csak Ő felel érte..aki azt állítja az még nem dolgozott (multinak), és csak mesél. Az második aki seggbe rúgnak érte az a felettese. Nálunk is volt már példa (sajnos nem elég), de külföldön teljesen elfogadott akár állami szintig terjedő felelőségre vonás (miniszterekre gondolok). Nem azt mondom, hogy mondjon le a pápa :DDD ("monj'on le!"), hanem igérjenek teljes kivizsgálást, a papnevelés szigorítását, és azok felelőségre vonását, akik megpróbálják eltusolni a dolgot.

    "Jézust kellene tükrözni... " maximálisan egyetértek ezzel a kijelentéseddel!!!!

    oxox

    [ Szerkesztve ]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz Dalai Láma #4521 üzenetére

    Akkor valamiben azonos a véleményünk :)
    Megkérdezhetem milyen formában van az egyház tagja?

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz Dalai Láma #4523 üzenetére

    értem...dicséretes (tényleg, kellenek akik így próbálnak élni). Járok Én is templomban elvétve...legfőképpen az oldalborda miatt. Nem mondanak a templomban hülyeségeket, csak Én csupán úgy élem meg mint tanácsok az életre, nem törvény. Úgy vélem az alap ösztöneinket nem tudjuk megváltoztatni, "cég"-ről meg azt hiszem nem kell tovább ragoznom a véleményem :) .

    Azt hittem cii'ges vagy.

    És hiszel az "egy egyetemes keresztény anyaszentegyházban" vagy misén ilyenkor bölcsen hallgatsz :)) ?

    [ Szerkesztve ]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz kymco #4527 üzenetére

    Nem jársz misére...ott hangzik el, a misén résztvevők megismétlik...nemtudom mit értek alatta :) ...a teljes keresztény egyházat szőröstől-bőröstől.

    a létfentartás az egyik legelemibb ösztön, és vészhelyzetben azt nem lehet szerintem ésszel felülirni...de ne kerüljön egyikünk se olyan helyzetbe.

    [ Szerkesztve ]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz Dalai Láma #4530 üzenetére

    Az elemi ösztönöket kordában lehet tartani (nem is nehéz a példáidban szereplőket), de van olyan szélsőséges helyzet ahol a "fenevad" átveszi a hatalmat...pl. éhség egy jó példa...csak legyen pl. az andokban egy replőgép baleset egyik túlélőjeként, sok-sok nap éhezés után...az első fázis a halottak hasznosítása (a példa ugye eddig nem példa, hanem történelem), és még jópár nap után csak az a kérdés, kinek jön felszinre elsőként a vad(ász)....vannak egyéb megoldások is...kivételek amik erősitik a szabályt (öngyilkosság, éhhalál...magyarázni nem tudom ezek okát...talán a természetes szelektálás..., s az ember nem tudhatja, hogy melyik csoportba tartozna. Alamuszi nyuszi nagyot ugrik :DD

    [ Szerkesztve ]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz Dalai Láma #4536 üzenetére

    korábban irtam egy példát ami azért döngeti az általad leirt elmélet falait.

    Ember kisded kiket farkasok nevelnek....teljes egészében ösztönlény lesz "más állat faj" (márha túléli), nem lesz külömb a csordánál. A fejlet idegrendszer még kevés ahhoz, hogy az ember több legyen mint egy farkas. Egyébként több fejlet állatnál figyelték meg, hogy képesek tanulni, sőt a jővőre tervezni...tapasztalatból...és azt később tovább is adják, vagy el lesik (pl. eszközhasználat)...és nem ösztönös előre tervezésre gondolok mint mikor télire gyüjtenek.

    [ Szerkesztve ]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz Dalai Láma #4536 üzenetére

    olyan dolgot tenni másért ami nem tünik logikusnak, és az ösztön ellen van szintén nem csak ránk jellemző. ugye a létfentartás az egyik legerősebb ösztön (ha nem a legerősebb), mégis egy nem túl bonyolúlt életformánál megfigyelhető, hogy a másikért hajlandóak feláldozni. Méhek.

    lódarázs támadásnál a méheknek egyetlen esélyük van, ha a támadóra repülnek, és a szárnyukkal elkezdik heviteni (ugye a fullánkal támadni értelmetlen), a lódarázs közben kb úgy viselkedik mint elefánt a porcelán boltban...de a testének "hőhatára" 1-2 celsiussal a méheké alatt van...megsütik. Ez is ösztönös (eszembe nem jutna azt mondani, hogy kigondolt megtervezett jelenség), csak arra utalok, hogy a lemondás nem ránk jellemző (ebből kifolyólag mondhatjuk ösztönös jelenségnek...bár valószinü minden cselekedetre lehetne akkor ösztönt találni :) )

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz kymco #4538 üzenetére

    nem mondom, hogy teljesen értem. Annyira utaltam, hogy az emberi test, és lélek szocializácó nélkül még nem emelné ki a mai embert az állatok közül.

    [ Szerkesztve ]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    a szocializáció is megfigyelhető az állatoknál...hogy mi bonyolult/kifinomúlt meg csak idő kérdése...

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz lao ce #4542 üzenetére

    érdekeseket írtál, de valamiben nem értek egyet.

    Anyai ösztön: az nem igaz, hogy minden nőben kialakul...van akiben nem. (bár ezt Dalai állította), nem nagy százalék, de létező. És nem szüléskor vagy utána indul be. Annak is lehet anyai ösztöne aki adoptál, nem kell vérszerinti gyereknek lennie....akárcsak állatoknál...hányszor nevel tigris malacot az álatkertben....ez érdekes, mert az éhségre a reakció ösztönös, az egyik legerősebb...az anyai pedig képes ezt felülírni....tehát nem lehet a szülés folyamatához kötni. A terhes anyák már ösztönösen a hasukat védik.

    szeretet/szerelem: nem ösztön..érzés. A kettőt ne kavarjuk. Ösztön, hogyha elkapod a fejed, de szerintem a szeretet, szerelem több mint endorfin hatás....Japán áruházakba már a légkondin nyomnak be endorfint, hogy a vásárló kedv megnőjön, mégse lesz orgia az egész kóceráj.

    Álmosság sem ösztön...ez állapot, a test, az agy kimerültsége, ami álmosságként jelentkezik...az éhség se ösztön..az is állapot...az az ösztönös cselekedet az amit kivált (létfentartás, és ez akár lehet állati/elemi megnyilvánulás.)

    Úgy gondolom vannak született ösztönök, és tanult ösztönök... az ösztöneink később a tanulás szoros részévé válnak, egymás támaszai. Az előbbieket (született) hívhatjuk állati részünk belénk égetett részének. pl. emlősöknél a szopási reflex...a feléd irányuló tárgy elkerülése pl nem az!!! ezt azért emliteném külön, mert ez már tanult dolog. Volt egy film (Val Kilmer főszereplésével), mely egy megtörtént eseményt dolgozott fel, miben egy élete kezdetétől vak középkorú férfi egy rövid időre visszanyeri a látását...számára a közeledő autónak csak a mérete nőt, nem érzett veszélyt..nem is ugrott el előle...mert nem állt át az agya térlátásra...nézet de nem látott. Ösztönös a rossz szagra, látoknál az éles fényre, a bőr csipésére reagált védő, kerülő mozdulat. Tanult ösztönre számomra az egyik legjobb példa a küzdősport, csak az lehet profi aki a megfelelő időben ösztönösen cselekszik...egy birkozó pl nem gondolkodhat azon, hogy na most elkaptam a karját, földrevitel, moszkvai, vagy váldobás legyen a következő mozdulat...és aki próbált hosszabb ideig valamilyen küdzősportot, az tudja, hogy egy idő után tényleg nem átgondolt folyamat, csak jönnek a mozdulatok...annyit gyakorolja, tanulja, hogy ösztönösen választ a helyzethez vagy megfelelően, vagy nem (mert ugye erre szerencsés esetben reagálnak)

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz kymco #4543 üzenetére

    igen :D

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz Dalai Láma #4550 üzenetére

    rendben, akkor hivjuk ösztönös reakciónak...a lényeg, hogy nem tudatos/átgondolt dologkra gondolok.

    lao ce: az álmosság, és már a pillantás (nem különleges külső hatás miatt) szerintem nem ösztön által vezérelt cselekedet...ennyi erővel a légzés is az, meg a szivverés.

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz lao ce #4557 üzenetére

    uno momento, alvás, álmosság, nem egyezik meg az álomba merüléssel...ezt inkább fogadom el ösztönös reakciónak...de határon van a légzéssel, mert ennyi erővel abba is belelehet magyarázni, mégpedig azért:
    ha jól veszem ki a szavaid minden ösztön számodra egy program amit az agyunk automatikusan beindit a megfelelő ingerre...elfárad a szervezet-alszik, éhes a szervezet -eszik, vagy ingert küld az éhség elmulatszására. ....oxigén hiányos a szervezet...lélegzik, stb...amit lehet tanulni-fejleszteni. Alváshoz csak annyit, tegyük hozzá, hogy embert lehet ölni azzal, ha nem hagyod aludni...tehát az agy "agyatlanul" azért nem tudja bármikor beinditani a programot, felülirva mindent.

    Az ösztön azért szerintem egy ilyen egyszerü programnál...inger-parancs.. sokkal bonyolultab...a létfentartó reakciókat nem nevezném ösztönnek, továbbra sem. A legjobb ösztön példa szerintem továbbra is az emlősöknél a szopó inger. Az életszükségletek fenntartását egy papucsálatka is végigviszi.

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    Isten génálománya, ember génálománya...tényleg jelenleg erről szól a topic?!? ...lol.....42 Én azt mondom...ez legalább annyira alátámasztott tudományos tény mind nyelvtanilag, erkölcsileg, pszihoszomatikailag mint az Isteni génálomány bizonygatása..... :DDD

    meg látom megy az evolúciós vita...nemrég olvastam, hogy Darwin röviddel halála elött kijelentette, hogy visszavonja elméletét, mert nem tartja helytállónak...nem tudom, hogy igaz/vagy sem, majd rákeresek.

    [ Szerkesztve ]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    hát igen, olyan ez mintha megakarnám magyarázni, hogy schumaher azért volt sokszoros f1 világbajnok mert én nem szeretem a mákostésztát....mi köze a génálománynak a vallásokhoz?

    az evolúció mint szó mint annak jelentése Darwintól származik...izibe ezt találtam:

    "Lord Kelvinnek és a fizika egzaktságának olyan nagy tekintélye volt, hogy 1860- ban Darwin visszavonta a Fajok eredetében írt feltételezést, hisz szerinte a földi élet evolúciójához több mint 100 millió évre volt szükség"

    Igaz attól, hogy Newton visszavonja a gravitációról alkotott elméletét, attól még lefelé esne az alma...de nem kéne tényként dobálózni mégse vele....lehet ül a föld közepén egy jóságos tündér aki vonza magához a tárgyakat :DDD

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz cucka #7990 üzenetére

    ahan blikk...legalább mielött vitába kezdesz kicsit nézz utána....és ezt nem itt olvastam (link a comment végén)...szóval lehet blikk szinvonal (erre utaltam az elején is), csak éppen vedd észre, hogy Te képviseled a blikk részét.

    a vallásnak semmi köze a génálományhoz....a világ technikai vezető országa japán (remélem ezen nemkezdesz el vitázni, hogy a borsból szedem), és mégis a vallás természetes részét képezik az életüknek....csak a fehér sápadtarcúak hitetlenkednek.

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz cucka #7994 üzenetére

    egyrészt nincs bizonyitva a mai napig ...ha igen akkor egy linket adj már pls a több ezerből...bocs több tizezerből...akkor adj 25-t...(mindkét szülőm agrármérnökként végzett Gödöllőn...Én is annak gyümölcse vonék' ...tanultak egy keveset a sejtekről, biológiáról...Anyum mindig azt mondta, hogy nézd csak meg az emberi szem bonyolultságát, és mond azt, hogy az 1 sejtből "kiválasztódás" -mutáció útján jött létre...őt idézem..."olyan ez mintha egy warburgot beraknál egy dobozba, úgy hogy csavarjaira/atomjaira/darabjaira van szedve, és rázhatot addig amig megint kocsi nem lesz belőle....valamint nekik azt tanitották, hogy a mutálódott sejt nem képes szaporodni...vagy vmi ilyesmit)

    Én a két dolog között "örlődök"...ami nem igaz igazán, mert tudatában vagyok annak, hogy elvetélt dolog ezen agyalni...tehát nem akarok igazán vitázni, mert meggyőzni nem tudsz, hacsak nem ereszkedsz alá nekem az égből itt-és most. Véleményem, hogy létezik valami nagyobb hatalom, nevezhetjük léleknek-Istennek, akárminek...hiszem, hogy Jézus létező személy volt (tökmindegy, hogy génálományal, vagy anélkül), és hiszem, hogy jó volt...azt, hogy Isten gyermeke, egy halandó már 2000 év távlatába tényleg hulla mindegy...és ami fontos, aki templomba jár olyat nem hal amivel bárkinek is ártana (sőt vannak okos dolgok is)...amig élő létformát nem sikerül létrehozni élettelenből, addig ez helytálló dolognak tünik...és még akár utána is (csakmert ha most laboratoriumba valahogy sikerülne....akkor mennyi az esélye, hogy a való világban...ürben ezt összehozná a véletlen).

    tehát nem vitázni akarok, csak ne kezelj tényként dolgokat, ha már a megalkotójuk se hitt bennük visszavonhatatlanul....(régen ugye arra is több tizezer tény volt, hogy a föld lapos...legalábbis az akkori "tudósok" koruk koponyái bizonyitották...aki meg nem úgy gondolta, hama' a mindenható jobbján találta magát)

    [ Szerkesztve ]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz oxox #7995 üzenetére

    mikor templomot emlitettem a keresztény egyház templomára gondoltam....nyilván nem a szcientológiára...egyébként az (anyaszent)egyház müködését már nem tartom hiteles dolognak....nemhiába emberek müködtetik :)

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz fordfairlane #7996 üzenetére

    Amennyire én tudom a bibliában szerepelnek a dinok is, vagy legalábbis már hallottam róla...pls, most erre ne keljen utána keresnem...Nem kis szakadék van valamit megalkotni, és valamit módositani között.

    csinálhatsz egy képet, amit én sose tudnék...de ráfirkantani már nem akkora müvészet....ahogy lemásolni sem. ph!otoshop :D

    Mint vallás nem kell mindenképpen a bordából vett évás storyhoz ragaszkodni...mint irtam jómagam sem abban hiszek....érdekes, hogy a japános példát nem boncolgatjátok...ahol a csúcstechnika békében, és elfogadottan létezik a vallással (és a vallás nem rövid múltra tekint vissza)

    hitetlen sápadtarcú vagy....nekem jó érzés, hogy a lelkem nem a fiiirgek martaléka lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz fordfairlane #8000 üzenetére

    lao ce...neki esek majd...most az egyikről ennyi tünt fel izibe (munka közben)
    "One of the many hypotheses for " wikis volt ha jól emlékszem

    a dinós bibliás dologról hallottam/vagy olvastam...nem tudom hol, ha lesz időm rákeresek...lehet valami misén volt róla szó (bevallom az oldalborda miatt járok el, és néha követem csak nyomon a mondandót...szenteste rendszerint alszok a falmelegitőnél :DDD )

    Az a baj, hogy baromira nem tudsz a felhők tetején gubbasztó úr képzetétől szabadulni...nem Istenről, hanem vallásról szól a topic, és vicces, hogy mint irtam ez máshol megy a föld bolygón...a tudományok/technikához jobban értőknél...nem azt állitottam, hogy a keresztény vallás tanai helyesek, de Mint irtam a kettő között foglalok állást, nem mondom, hogy nincs, mert nálam okosak akik igy gondoltak is visszakoztak (pl. mint irtam Darwin...persze első körbe a visszavonása is megvolt kérdőjelezve, csakmert az nem kavart akkora port mint a "főmüve"), és azt gondolom minél többet tudunk meg, annál jobban fogjuk érezni azt, hogy mennyire is kevés az minek birtokába vagyunk.

    a hitetlen sápadtarcu vicc akart lenni ...kiváncsi lennék, hogy majd remélhetőleg sok-sok év múlva halálos ágyadon kihez fogsz rimánkodni/fohászkodni...mert fogsz abban biztos vagyok...fogadni is mernék :))

    jahh és
    "féltudású hívők martalékául " ha ez vicc akart lenni akkor ez is legalább olyan szar volt mint az enyém...ha Darwin visszakozott, ki vagy Te aki mást leféltudásúz...? ha majd akkora koponya leszel mint Ő akkor talán gondolhatod azt, hogy amit hiszel az helyes. Elfogadom, hogy nem fogadod el azt amit leirok, de ne hidd azt, hogy más buta, mert a Te tudásanyagod se támaszkodik megdönthetetlen nézetekre, csupán a józan ész szerint jelenleg tünik logikusnak....

    [ Szerkesztve ]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    csak egy dolgot magyarázz el nekem.

    bár már lerágott csont tőlem (sajnos...de erre sose reagál senki)

    A japánoknál mért nem kérdőjelezhető meg a vallás/hit?

    helyesirási hibákért sry, ha gyorsan irok, akkor előfordul...í-zni meg nincs kedvem ascii-vel

    [ Szerkesztve ]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz Karma #8004 üzenetére

    igen...nem keveri a vallást a tudománnyal...mert mint korábban irtam, a kettőnek nincs köze egymáshoz...

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz cucka #8007 üzenetére

    arra gondolok a japánoknál, hogy hinni több dologban is lehet, és lehet az ember sejtkutató úgy, hogy közben hisz valamiben amit a tudomány nem tud megmagyarázni. Nem kell a vallásba belekeverni a tudományt....egyidős mindkettő, és végigkisérik egymást.

    "Az evolúció nem véletlenszerű folyam"

    idézem a wiki barátnőmet az evolúció fogalmáról
    "Másolódáskor apró, (részben) véletlenszerű változások, mutációk mehetnek végbe, melyek megváltoztatják az utód génkészletét"

    [ Szerkesztve ]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz fordfairlane #8010 üzenetére

    igen, mert ez a lényeg...a véletlen...véletlenek sorozatának köszönhetően nem vagy planktonokat eszegető papucsálatka...mert a véletlennek köszönhető, a génkészlet a mutáció, a szelekció, az összes faj, és a szem amivel a monitort vizslatod...véletlenek sorozata? :F vagy más is? hiszem, hogy más is...Te nem ezek szerint....és ezért hiszem, hogy a lelkem nem a férgek martaléka lesz (akik véletlenek sorozatának köszönhetően nem monitorbámuló emberek) :DDD

    a papucsálatka nem planktont eszik...azt hiszem :)

    [ Szerkesztve ]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz fordfairlane #8014 üzenetére

    nincs, elismerem, hogy nincs....veled ellentétben....

    A középkorban nem kevés embert küldtél volna máglyára (sokak szerencséjére...véletlen :DD nem akkor élsz...neked azt mondták volna az okosok, hogy a föld lapos, s a nap, és a csillagok körülöte mozognak...elhitted volna, hiszen ez volt logikus...meghát a tengerészek is látták a végét....

    részemről én is kiszállok a meddő vitából...vitatkozzatok tovább, hogy volt-e Jézusnak génálománya....sztem volt :DDD :))

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz Karma #8021 üzenetére

    nem visszás, mert én nem keresek válaszokat...hiszek valamiben, amit nem tudok megmagyarázni, mig Ő mások feltételezéseit állitja be igaznak/valósnak és eszébe sem juthat, hogy a másik tévedhet, vagy nem gondolt mindenre.

    fordfairlane nem konkrétan neked szólt...csak, arra utaltam, hogy folytatódhat a magasröptü vita

    [ Szerkesztve ]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz Rive #8024 üzenetére

    dobsz egy linket, pls....bár igen előbb tisztázni kell a faj kérdést :)

    [ Szerkesztve ]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz fordfairlane #8026 üzenetére

    Igen.

    noonono nem nekem szólt a kérdés...ebbe már tényleg nem szeretnék belefolyni.

    [ Szerkesztve ]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz fordfairlane #8030 üzenetére

    ezt csak kronológiailag van igy...akkor a tudósok küldték máglyára a hitetleneket/boszorkányokat/őrülteket...azért nevezzük őket most tudósoknak, mert a történelem és a fejlődés őket igazolta....de Hitler háborús bünös lenne-e ha a németek nyerik a második világháborút (vagy inkább az amerikaik akik német városokat bombáztak....nem katonai támaszpontok ellen)?

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz lao ce #8027 üzenetére

    Milyen vallású vagy ha megkérdezhetem?

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz leeate #8050 üzenetére

    Nem ismerem a sátánizmust, de a commented második felére reagálnék

    ez kicsit tyúk tojás kérdés...amennyiben Istent magában az emberben látod (Én is a lélekhez tartanám legközelebbinek), akkor legalább olyan idős maga Isten mint az elme ami nem csak vegetált...a kereszténység nem arra szólgál, hogy meggyónhasd büneid...ezt rosszúl tudod. Amennyiben nem tiszta a megbánás, nem kapsz feloldozást...tehát ha neked esek a konyhakéssel, és szusit csinálok belőled, mondván holnap meggyónom, és semmi gond, akkor nem tudom miről is szól...Szerintem a kereszténység alapelve nagyon jó ötlet (megdobnak kővel dobd vissza kenyérrel), sajnos az emberi gyarlóság nem teszi kivitelezhetővé (lehet a delfineknek sikerülne :DDD ), és sajnos az egyház müködése nem az alaptézisek szerint müködik...szerintem Jézus sirvafakadna a Szent Péter Bazilikába belépve.

    lao ce - 8033 commentben feltett kérdésem még megválaszolatlan (vagy titok? :P ).

    [ Szerkesztve ]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz Rive #8063 üzenetére

    a tudomány mindig tudatlan....nem kell durva példa (mint pl. az emlegetett középkor), nézzük csak 5év távlatában mennyit fejlődött...mig a hit alaptételei nemsokat változtak évezredek alatt...persze az 1+1 :DDD se változott egy ideje...továbbra is azt mondom, hogy kár a kettőt egy lapon emlegetni.

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz cucka #8066 üzenetére

    mint irtam nem ismerem ezt a lavey féle valamit....Nem a keresztény tanitások szerint élek, és nem is hiszek benne, csak hébe-hóba (főleg ünnepekkor jutok el templomba) amit irtam az ott hallottak alapján irtam....szerintem nincs baj amúgy a mondanivalójával, és mint irtam jó dolog lenne (a delfineknek, vagy termeszeknek, akik képesek másokért bármit feláldozni...szép dolog)...nem tudnám azt mondani, hogy budhista, keresztény, hindu elképzeléseim lennének a teremtőről/Istenről/lélekről vagy akárminek nevezzükről... (azt se mondanám, hogy nagy szakértő lennék bármely emlitett vallásban...ahogy a tudományokban sem...) magamban van egy elképzelés a dologról...nem tudom teljesen elmagyarázni, mert...olyan ez mint a sors, vagy a véletlen kérdése...lehet elképzelésed, hogy melyik van/létezik, de mégse eldönthető/bizonyitható...."ne aggodj a vázáért".

    Nem érzem magam gyarló embernek (olyannyira, hogy mikor a "nem vagyok, hogy hajlékomba" szövegnél tartunk a misén mindig mélyen hallgatok :DDD , akárcsak az "én vétkemnél")

    Ez a saját törvényem szerint élek...akár Manson-tól is származhatna...

    jahh igen, és ha más másban hisz az nem jelent nekem problémát...nem próbálom meggyőzni (persze a Manson féléknek a villamosszék a javaslatom, de nem vallási okokból)...az oldalborda is katolikus, és egyikünk se próbálta meg meggyőzni a másikat...sőt a templomi esküvő nekem például fontosabb volt mint a polgári.

    [ Szerkesztve ]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz oxox #8067 üzenetére

    ez a nem próbálom meggyőzni elég...furán hangzik egy topicban :DDD , de tényleg nem...csak engem se próbáljanak, hogy márpedig Isten nem létezik....

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz bronin7 #8088 üzenetére

    két kifejezetten rossz példa...

    1. ami a tiéd az a tiéd...ha valaki elveszi attól még az nem az övé...a helyrajzi kérdés változik, a birtokos nem, ha Én ellopom a kocsidat, az még nem lesz az Én verdám, se Isten se a rendörök elött...szép is lenne...mindenki lopkodna :) ....mondjuk vicces lenne... Azt, hogy visszaveszed se a keresztény vallás (arra utalsz) se a polgári törvények nem úgy hozzák ki, hogy bünös vagy.

    2. hogy lehetsz valaki ártatlanságába biztos, ha nem tudod a vallomásodban ezt megerősiteni? Amúgy mindegy mert vallási részről mond el amit tudsz, ne tégy hamis tanuvalomást...ha elitélik az sajnálatos, de nem leszel bünös ettől (mig ha hazudsz akkor mindkét oldalról az leszel).

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz bronin7 #8088 üzenetére

    szerk. vaLLomás....tudom, hogy érzékeny vagy erre :)

    keresztény parancsolatok
    Egyébként az érdekesebb, hogy ugyan kőbe vésték...de az idő miatt a parancsolatok sokféleképpen értelmezhetőek (az idő előrehaladtával méginkább)....persze a gyilkosság- gyilkosság, de pl. mi a helyzet egy halálos baleset okozásával?!

    jegyes oktatatáson pl felvetődött a kérdés, hogy mit kell (ajánlatos inkább) meggyónni...pl. a szex vétek-e elötte...ugye ne paráználkodj. Az atya erre azt mondta, hogy "az Úr elött nem paráznaság az, ha házasság elött valakivel testi kapcsolatot létesitesz, ha szereted az illetőt, és komolyak a szándékaid"...persze hozzá tette, hogy jobban szereti, ha már házasok, de bünnek nem bün. Amúgy egyéb bünökről is szó esett, és vannak fokozatok, hogy mi komolyabb, és mi kevésbé az.

    [ Szerkesztve ]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

  • oxox

    addikt

    válasz bronin7 #8093 üzenetére

    tudom, hogy nem...és mint korábban irtam nem is vagyok hithü katolikus, csak mint érdekesség irtam.

    gyilkolás...az alapján amit eddig a miséken/jegyesoktatáson hallottam.

    - önvédelemből ölsz... Bűnös vagy? -legnehezebb kérdés, szerintem bünös vagy.
    a legegyszerübb válasz, a megdobnak kővel dobd vissza...de nehéz mert ha nem szándékos, akkor már jó kérdés...és a szándékosság igy elég nehéz....passz :)

    - ölsz, de nem voltál beszámítható (hipnózis, alkohol, drog + nem feltétlenül saját akaratodból kerültél ilyen állapotba)... Bűnös vagy? - amennyiben saját magadnak köszönheted a dolgot, bünös vagy, ha valaki belédnyomott valamit aminek hatása alatt cselekszel nem vagy bünös....szerintem

    - ölsz, hogy megments milliókat... Bűnös vagy? -egyértelmüen bünös vagy, mert ki tudja, hogy nem az az ember volt-e ki később megmentett volna-e mindenkit...Isten útjai kifürkészhetetlenek...meghát ha téged most valaki megölne, mondván egy második Hitler lesz belőled (még ha igy is lenne elég nehezen tudnád elfogadni...mégha tudnád azt, hogy igy lesz)

    - ölsz, mert az életed múlt rajta... Bűnös vagy? -nálam ez megyezeik az önvédelem első variációval :DDD

    nem volt kiegészités a táblákhoz szerintem sem, de mondj egy olyan dolgot amit nem lehet többféleképpen értelmezni :D

    oxox

    [ Szerkesztve ]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

Új hozzászólás Aktív témák