Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oxox

    addikt

    válasz oxox #4512 üzenetére

    A kereszténységnél maradva (hamár a megdobnak kővel Vs kenyérnél vagyunk)

    Remélem azért nem kell nagyon vitatkozni azon, hogy a Bibliát amit olvashatunk az egyház állitotta össze, amit sok sok évszázadon keresztül nem irásos formában adtak tovább, majd jó sokszor jópár nyelvről-jópár nyelvre forditottak, tettek hozzá, elvettek belőle. Majd (ill folyamatosan) az az egyház aki összeállitotta, a hatalmából adodóan megölt leigázot, megkinzott, és ki tudja milyen humánus dolgott tett jópármillió emberrel....és mint pásztor a nyáját a mai napig hirdeti (szerencsére már kevésbé véresen). Ha nem baj, nem vagyok olyan "primitiv", hogy azért zokszó nélkül elhiggyem amit mondanak...aztán kiküldik a már befizetett egyházadó után az újjabb csekket, hogy köszönjük, de többre gondoltunk....

    A tanitások nagyon szépek, és nagyon jó lenne ha megvalósithatóak lennének (persze azt mondod, erre, hogy csak rajtunk múlik, de azért ez nem igy müködik...az idő amibe eljutottunk idáig, mindig a harcról szólt, az elemekkel, a természettel...ha az ember a fejlődése során a kő kenyér elvet vallotta volna, kihalt volna néhány millió évvel korábban (szerintem)

    Istenben hiszek, tényként fogom fel Jézus létét (akit jó, ritka, embernek tartok..hogy Isten fia-e...ezt nem tudom.., talán...nem kell mindennek fekete-fehérnek lennie...remélem, hogy az volt, és talán tényleg az volt.) De aki a tanitásait vallását viszi a mai napig...hát, hogy is mondjam nem értek vele egyet....Jézus vajon egy a Szent Péter Bazilikához hasonló monumentális csodáról álmodott, vagy arról, hogy azt amibe kerül, került, és kerülni fog inkább adták volna a rászorulóknak...csak le kell menni a pápai hintókhoz, vagy el kell olvasni néhány pápa hatalomra kerülését, életét....

    [ Szerkesztve ]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

Új hozzászólás Aktív témák