Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz cucka #8238 üzenetére

    Szvsz az ennyire leegyszerűsített csoport kialakítás épp a lényeget fogja elfedni, és egy valójában használhatatlan eredményt fog eredményezni pont a korábban felvetett kérdések miatt.
    De ez valakinek valamire jó.

    Ki keresztény kérdéshez.
    Attól, hogy kínainak tartom magam, még nem vagyok az... Vannak olyan tényezők, amiknek még ehhez teljesülnie kell, hogy igaz legyen.
    Nem tudok sokadjára sem írni mást, de a keresztény fogalmat legjobban a Biblia fogja leírni és nem a mások feltevései.
    Lehet, hogy a világi társadalom azért, mert nem akar sokat foglalkozni a fogalmak értelmezésével, ezért egy kalap alá vesz mindent...
    Bármikor elő fog újra jönni ez a téma, a válaszom ugyanaz lesz, hogy keresztény az, aki a szó jelentésével fedve van, vagyis Krisztus követő...
    Emellett van keresztény szellemiség, keresztényi lelkület, keresztény kulturális háttér, keresztény jellegű szocializáció... de az ezek által érintett emberek sem keresztények attól, hogy pld templomba járnak.... mint ahogy én sem lettem attól autó, hogy garázsban voltam reggel...
    Van a keresztény szóra egy egyszerű, 2000 éves definíció, ami ráadásul a Bibliában is benne van...
    Ezért gázos a népszámlálás is egy oldalról, de a társadalomnak sokszor nem is az kell, hogy pld ki keresztény, hanem az, hogy kiknek az életében van szerepe a kereszténységnek, és kik szeretnék, hogy ez erősödjön, fennmaradjon...
    Pld ha egy ember szavaz egy pártra pld a szocikara, attól még nem lesz önmagában szoci, max szoci szavazó... és a kutatónak is ez kell...

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák