Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Czmorek

    aktív tag

    válasz Czmorek #20614 üzenetére

    Helló!
    Az előzményben szereplő Corsair AX 1200i tápomról lenne szó ami azóta is megy, de nem tudom mi lehet a baja...
    Sikerült még jó néhány ventit lejjebb halkítanom a gépben ma reggel és feltűnt, hogy van valami kottyanás szerű hang és ez a tápból jön.
    Sikerült alánézni a gépnek, hogy a venti csinálja-e és igen. A videóban az látható, hogy a venti áll és mikor ez a kottyanó hang jön akkor bemozdul.
    A videónak kb. a felétől lesz 'értelmes' esemény. Addig próbáltam fókuszt keresni + a lámpával oda világítani.
    YouTube_Videó
    Egyébként a venti működik. Bekapcsolás után felpörög teljes fordulaton 2-3másodpercre, majd alacsony fordulaton megy kb. 10 másodpercig és végül leáll.
    Újraindításnak nincs hatása rá, áll ugyanúgy a venti.
    Ilyen 'kotyogást' más tápok is csinálnak?

    Valamint mivel ez a gép így jött összeszerelve (most a ventikkel való babráláskor vettem észre), hogy kb. 6db 140mm-es venti volt ugyanazon a molex kivezetésén a tápnak és már annyira leterhelték, hogy ettől volt alacsonyabb a fordulatszámuk.
    Ahogy rátettem még egyet a ventiknek még lejjebb ment a fordulatszámuk.
    Ez is 'normális', vagy valami gond lehet, hogy nem tudta tartani a feszültséget-áramot?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák