Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz nyunyu #8522 üzenetére

    Holnaputan folyt kov...

    Kollega ma sem uszta meg. :))

    Reggel meghegesztette az uj konyhai nyomtatokabelt, meg kicserelte a kontakthibas kabelt az erintokepernyoben.

    Nagy nehezen visszaer az irodaba, erre csorog a telefon, hogy most meg a masik regi gepet nem birjak bekapcsolni, disk faliora, abort/retry-t ir ki. :Y
    Jo, delutan kimegyunk, hasznaljak addig a masik negy gepet...

    Delutan megint csorog ugyanonnan a telefon, akkor meg nincs kep.
    -Jo, dugd vissza a VGA kabelt.
    -Mar probaltuk.
    -Az a nagy bumszli a VGA kabel.
    -Azt probaltuk...

    10 perc faggatozas utan derult ki, hogy a szerveren nincs kep. :W
    De a rendszer (meg) mukodik.

    Afene, ennek a fele se trefa, kollega egybol indult vissza, hogy az ebed meg a vacsora kozti 3 oras intervallumban vegezzen, mert csucsidoben eselytelen a szerverhez hozzanyulni.

    Disk faliora konnyen ment, bad sectoros a vinyo, nem birta olvasni a touch drivert, masik geprol athuzva elsore mukodik.
    Szerverben viszont elhalt az integralt VGA :Y

    Itt jottem megint a kepbe, hozzak egy VGAt az irodabol, de azonnal...
    Probaltam erdeklodni, hogy megis milyen alaplapba kene, amire "valami Intel 845G" volt a valasz, igy felnyalaboltam az irodaban talalt AGP-s bontoszokeveny kartyakat.

    Kollega aggodott, hogy driver is kene W2k-hoz, de megnyugtattam, hogy 10+ eves kartyak, azokat kapasbol kezeli a Win. :)

    Pofaraeses persze azutan jott, hogy odaertem, ugyanis az anusz mATX lapon az AGP-nek csak a HELYE volt meg, magat a csatlakozot lesporoltak rola :O

    Szerencsere ugyfel nemreg rakott a szerver melle egy irodai gepet, ugyhogy a rendszert csak 2 percre kellett leloni, amig a program adatbazisat atkoltoztettuk a masik gepre.
    Felkeszitettuk a konyhat, hogy megint orditaniuk kell, mert a masik gepre nem lehet 2 nyomtatot kotni...
    (Kozben eszembe jutott a foszakacsuk, amint egy 30 centis bollerkessel kergetett 3 eve a konyha korul, amikor ebedidobe nyult az akkori nyomtatokabel hegesztes. En 1/2 11-re kesz voltam, csak jott a fonok, hogy megsem az a nyomtato lesz a konyhaba, hanem a masik, aminek mas a soros kiosztasa. :W )

    Na jo, de honnan a rakbol szerezzunk pentek delutan 3/4 5-kor PCI VGA kartyat a szerverbe???
    Irodaban nincs (elhasznaltuk 2 eve az utolsot, emlekeim szerint a ma disk faliorazos gepbe...), ugyhogy futolepesben irany a kedvenc bontonk fel kerulettel odebb, hatha nyitva vannak meg.
    Mazlink volt, 5 perccel zaras elott estunk be az ajton...

    Meg valogathattunk is, hogy ezerert mit kerunk :))
    Mondom, jo, akkor kerem az egesz keszletet.
    -Haaat, az maceras lesz, van vagy 300db.
    - :Y

    Ugyhogy gyorsan ki is egyeztunk 3 kartyaban, valamelyik csak mukodik jeligere...

    Uffelhez vissza, misztikus Compaq kartyat bevag a gepbe, jeee, van kep, ez mar jo jel.
    W2k nemi kinlodas utan fel is ismerte Matroxnak.

    Bakker, 11 eve 25+faert vettem a diszdobozos Mystique-t, erre most meg ezerert meri a bontos. :W

    Adatbazis visszakoltoztetes utan hatkor elo is masztunk a pincebol, hogy kesz a remekmu, ismet a teljes pompajaban hasznalhatjak a rendszert.

    Most ugyeletes kollega ezerrel remenykedik, hogy ne essen szet semmi a hetvegen...
    Elvegre az elmult harom napban mindharom 4+ eves gepuk dogrovason volt.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák