Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZo72

    tag

    válasz burgatshow #68359 üzenetére

    Ecstarra vonatkozóan nem tudom kiderült-e már, hogy mennyire volt "vétkes" a közelmúltbeli Suzuki visszahívásban?
    A motorolaj szerepel a sztoriban csak nem tudom kiderült-e közben, hogy az olaj vagy a szelep anyaga a problémás?
    A szelepet cserélik, de belegondolva azt meg nem hallottam senkitől, hogy az olajat is a cseréltették vele...
    Viszont nem is minden egyes autót érint, azokban a szelep más vagy az olaj?

    link1
    "A gyártó közlése szerint a fékrásegítő működéséhez szükséges vákuumot előállító szivattyú visszacsapó szelepe a motorolaj egyes összetevőinek hatására megdagadhat. "
    link2
    "egy gyári ellenőrzés mutatott rá a fékrásegítő működésének potenciális hibájára, a vákuumrendszerben az egyik visszacsapó szelep motorolaj hatására megdagadhat, így csökken a nyomás."

    Az olajmárka választás jó nagy része meg hit/megszokás stb. kérdése, én is szeretek márkásnak gondolt olajat használni a 20éves autómba is, de műszakilag megindokolni nem tudom.
    Bár nem váltogatom sűrűn a márkát de pont ugyanúgy működött eddig mindegyikkel, nem vettem észre különbséget (Shell, Castrol, Eneos).

Új hozzászólás Aktív témák