Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz Navaren #465 üzenetére

    nagyjából ez a helyzet, igen. ha amúgy megvehetné egyben, de valamiért van egy olyan részletfizetési konstrukciója, amivel a TCO (Total Cost of Ownership) alacsonyabb beleszámolva a két év alatt realizálható kamatot (ami perpill mondjuk kb. 0 itthon), akkor nyilván van értelme a részletfizetésnek. én is vettem már így iPadet részletre, olcsóbb volt a cellular verzió, mintha vettem volna egyben egy WiFi only-t az iStyle-ban.

    a probléma abból adódik, hogy egyrészt a lakosság nagy részének nincs hozzáférése ilyen konstrukciókhoz, másrészt a legtöbben egy amúgy számukra elérhetetlen eszköz birtoklására használják fel, aztán nyögik a törlesztőket két évig egy olyan telefon (tv, számítógép, stb) miatt, amit amúgy nyilvánvalóan nem engedhettek volna meg maguknak, és mire ténylegesen az övék lesz és nem a folyósító cégé, addigra az újkori értékének talán 50%-át éri majd.

    (#472) buvartacsko: kamatmentes hitel nem létezik, ez csak marketing szöveg, maximum keresztfinanszírozott hitel. ingyen senki nem fog idegeneknek pénzt kölcsön adni, vagy ha igen, akkor kérem az elérhetőségét :D

    [ Szerkesztve ]

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • A 2. Vesztes

    senior tag

    válasz Navaren #465 üzenetére

    Persze, senkit sem ítélek el, aki hitelt vesz föl.

    Ám nem tartom bölcs döntésnek. A hitel bizonyos szempontból rabszolgává tesz, ha pedig bedől jönnek az álmatlan éjszakák és a stresszes nappalok.

    Én éppen azt nézem az utcán, hogy mennyivel lerobbantabb a magyar gépkocsiállomány, mondjuk Olaszországhoz képest.

    A megfontoltság szerintem is nagyon fontos, ha már az ember mégis hitelre adja a fejét.

    Csaó, szép napot!

    Vuff!

    On: Félek, ha leejteném az S8-at összetörne a kijelzője!

    Samsung S23 Ultra + iPad Pro

Új hozzászólás Aktív témák