Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lezerpiramis

    őstag

    válasz dobista #670 üzenetére

    Ez így stimmel is, de ha te veszel egy független telót, T-s vagy (vagy akár telenoros), felhívod a szolgáltatódat, és nem náluk van regelve a teló, akkor csókolom. Bár esetleg azt el tudom képzelni, hogy amennyiben a telód fel van jelentkezve a hálózatra BB szolgáltatással, akkor van egy felület, amelyen ők látják, hogy a PIN és az IMEI fent van, és hogy regelve van-e valahol (nem csak azt látják, hogy náluk regelve van-e). De ha épp nincs a telóban BB szolgáltatásos kártya, akkor egyáltalán nem látják, hiszen nem jelentkezett fel. Nem tudom, erre tippelek még.

  • lezerpiramis

    őstag

    válasz dobista #670 üzenetére

    Az lehet, hogy át lehet regelni egy BB-t egyik szolgáltatótól a másikhoz anélkül, hogy az első szolgáltatónál töröltettük volna a reget. Viszont ez korábban szerintem nem így volt, és lehet, hogy most sem igaz minden esetben (bár miért ne lenne az...).

    A "You handheld has been registered with the wireless network" üzenet viszont wipe után is megjön, tehát nem feltétlenül jelenti azt, hogy nincs regelve egy szolgáltató BIS-es oldalán IMEI és PIN alapján. Ha pl. telenoros egy BB, reigsztrálták, majd wipe-olták, és beleraknak egy másik telenoros kártyát (egy másik ügyfél rakja bele, pl. az, akinek eladták a telót), akkor az nyilván mindenáron új fiókot akar létrehozni. Ez nem fog menni, mert már van hozzá fiók, de a fenti üzenet ettől függetlenül megjön, a teló mégse regelhető. Persze ilyenkor meg valóban segít a szolgáltató.

    Valami tehát változhatott a RIM-nél szerintem, tudja a fene :)

    Szerintem az a tiszta vásárláskor, hogy visz az ember egy BB-s SIM-et, belerakja a vásárlandó telefonba:
    1. Jöjjön meg a fenti üzenet.
    2. Regisztráljon az illető a BIS-es oldalon.
    3. A verzió, Vegye meg a készüléket.
    4. B verzió, Ne vegye meg a készüléket (csúnya, sérült), töröltesse a reget.

Új hozzászólás Aktív témák