Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz sebgutkopf #5696 üzenetére

    Teljesen érthető amit mondasz. Én szerelőként az átlag felhasználó szemszögéből tudom nézni a dolgokat, mert főleg ezzel találkozom. A legtöbb e-bike felhasználónak köze nincs a kerékpározáshoz. Azt sem tudják mi az, hogy optimális pedál fordulat. Pillanatok alatt kinyírják az alsó fogakat, mert nagy rásegítés, lassú pedálfordulat mellett erőltetik a rendszert. Időnek kell még eltelnie, mire az átlag Józsi is rájön, hogyan kell használni és karbantartani egy prémium kerékpárt. Ennek sajnos az sem tesz jót, hogy a legtöbb kereskedő nem igazán akarja el ijeszteni a vásárlókat azzal, hogy részletesen kifejti mennyi mindenre kell figyelni és mik a pontos karbantartási periódusok. Mivel ez évi akár 150-200 ezres tételt simán jelenthet egy minőségi ebike esetében.

    Ami a féket illeti, nekem az a bajom a Sram fékekkel, hogy már eleve a fékkar sem áll a kezemre. Persze ez nem jelent semmit, mert másnak meg lehet pont ez jön be, de valahogy a Shimano fékkarok annyira természetesek, hogy inkább ezt preferálom. A mellett meg nehéz elmenni, hogy 10 hibás fékből 8 Sram. Persze ha valaki nagyon alapos, rendszeresen cserél olajat, tisztítja, keni a dugattyúkat, nyilván a probléma elodázható, de ettől még a DOT az DOT, marja a tömítéseket, szívja magába a vizet, hamarabb okoz gondot mint az ásványi. Én azt javaslom, hogy ne várd meg az 1 évet, fél évente cseréld ki a fékolajat. Bajt nem okoz, de maximalizálja az élettartamot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák