Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    Múltkor volt róla szó, hogy szifon i4s kamerája összehasonlítva a Z10-zel.

    Ma volt egy kis családi kirándulás és megejtettem a próbát. Érdekes volt egymás mellett a kettő, az eredmények is érdekesek.
    Majd leírom hosszabban is meg teszek fel képeket, de a tömör tapasztalat:
    1. Felhős időben egyik se találta el a fehéregyensúlyt. Az i4s túl meleg, a Z10 túl hideg színeket csinált.
    2. Képélesség teljesen rendben van mind a kettőnél.
    3. Mivel nappal volt, zaj stb szerintem teljesen rendben van mind a kettőnél.
    4. A Z10 általánosságban világosabb, az i4s általánosságban sötétebb képeket csinált.
    5. Kontraszt: a dinamikatartományt a Z10-en nagyobbnak érzem a sötét, az i4s-en a világos részeken (nyilván az eltérő expozícióval és/vagy görbével lehet összefüggésben).
    6. Maga a fotó app: sokat fejlődött a szifoné is mióta nem használtam, de a Z10-zé sokkal jobb! A szifonnál sokat kitakarnak félig a kezelőszervek, a Z10-nél minden jól látszik.
    7. A Z10 kamerájának a látószöge érezhetően szélesebb = használhatóbb volt.
    8. Amin nagyon meglepődtem: a Z10 képernyője a tűző napon észrevehetően jobban látható volt.
    9. Az i4s kamerája sokkal, de sokkal kevésbé kekec az ellenfényes esetekben, amikor a Z10 már használhatatlanságig becsillan, az i4s simán fényképez elfogadható képeket.
    10. A szoftverben mind a kettőben vannak olyan ötletek, amiket átemelnék egy harmadik, "igazán jó" fotó progiba (i4s: AF/AE lock, Z10: akárhova kattintok, exponál, láthatóbb keresőkép, kevesebb on-screen info).

    Majd teszek fel képeket valahova, összességében azt mondanám, hogy a kettő közül bármelyiket önmagában is elvinném egy nyaralásra, átlagos mindennapi használatra, teljesen rendben vannak. Élesség, mikrokontraszt alapján ezen a kiránduláson készült képek alapján nem tudnék választani közöttük egyértelműen.

Új hozzászólás Aktív témák