Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petya25

    addikt

    válasz Krajcsi #2297 üzenetére

    Csak egy hasonló élethelyzet:

    Ismerősömék is gáz nélkül építkeztek, 80m2 gerendaház (qrva sok pénzért) + tömegkályha (megint qrva sok pénzért) + fali elektromos panel mindenhol kombóval. És persze az a terv hogy majd jól bevásárol napelemmel és lenullázza a fogyasztást.

    Hát biztos kiadja majd valahol, de egyelőre ott tartanak, hogy a tömegkályhát naponta rakni kell, előtte a fát megrendelni, felvágni, letárolni évekre, mert nem a ma kivágottat fűtöd el, no meg naponta behordani, gyújtani, hamuzni, füstölni. Azon felül, hogy már ez sem kis pénz meg meló ,még bekattintja adott hőfokra a panelokat (mert fázós amúgy), hogy a szobában meg a fürdőben is legyen meleg ne csak a nappaliban. Amúgy megértem, hogy kicsit más a fílingje. A fát nem is tudom mennyi megy el, azt nem tudom összehasonlítani, de gondoltam az áramra rákérdezek. Hát átlag havi 24e, 3 főre 80 m2-re, ami évi 288e + a fa meg a meló. Oké gázzal nem kell szórakozni, de pl a kémény már húzósabb lesz a kéményseprőknél, mint a gázos. Nálunk a gáz+áram együtt évi 245e volt most 5 főre és 160 m2-re (!) dupla háztartással (gyerek mellett kb 24 fok + 2 nyugdíjas 24 órában 2 TV-t járat :) ). És termosztát van nem favágás. Érdekes hogy van aki direkt így rendezi be az életét, kényelmetlenebbül meg drágábban…

    Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

Új hozzászólás Aktív témák