Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Adzo82

    tag

    Üdv!

    Van egy régi AM2-s konfigom (6400+, Abit KN9 Ultra, 120 gb samsung 850 evo ssd, 500W Coolermaster Silent pro, és 4x1gb Kingston 800mhz ram), amiben a meglévő memóriákat szeretném lecserélni / bővíteni. De egyáltalán nem tudom, hogy megérné e az a + 40e. forint amibe kerülne 2 db CSX 4GB DDR2 800MHz CL5 memória modul. A meglévő 4x1gb Kingston-ok helyett persze.

    Az AMD athlon 64 x2 6400+ proci (2 mag - 2 szál) és az ABIT KN9 Ultra alaplap is inkább dualchanelben szereti a ramokat használni, viszont arra gondoltam, hogy a win10nek azért lehet összesen a 4gb néha kevés lenne (legalábbis laptopnál (Sandy bridge) és egy asztalinál (Lynnfield, 880-ssal) ezt tapasztaltam), és ezért 2x4 gb-t szerelnék bele. Viszont nem találni más fajtát hazai piacon, elérhető áron, csak a fent említett CSX 4GB DDR2 800MHz CL5 ramot. Ebből kettőt szerintetek tudna kezelni az Abit KN9 Ultra? Tehát összesen 2x CSX 4GB DDR2 800MHz CL5. A specifikáció szerint igen, bár a ramét konkrétan nem találtam meg, illetve az alaplapról is általánosan van kiírva, hogy 8gb-ig lehet telepakolni.

    Csak az a kérdés, hogy ténylegesen tudja e majd használni őket, nem úgy mint egyes laptopoknál például (16gb-ra van hitelesítve és 8-t kezel)

    Mivel ugye 2 modulról lenne szó biztos lehetek benne, hogy marad a 800 mhz órajel? Igazából nincs jelentősége, inkább az a cl5-s időzítés ami fontos. Csak úgy kérdezem.

    Vagy inkább egy 4x2gb összeállítást ajánlotok Corrsair ramokkal? 4 slotos az alaplap, tehát belefér.

    Vagy hagyjam a fenébe az egészet, mert elégnek kell lennie ehhez a konfighoz és a win 10hez a meglévő 4x1gb Kingston ram?

    Köszönöm a választ előre is!

    Szép napot!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák