Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • galocza

    aktív tag

    kedves hozzáértők,
    ram-bajom van.
    adott egy gigabyte ga-ex58-ud3r v1.6, és egy intel i7 920, tesómtól örököltem, 4x2gb rammal. ezek a ramok 1600mhz-en mentek, 9-9-9-24 késleltetési értékekkel. memtest86+ hibátlanul futott.
    szebbet-többet szerettem volna, vettem bele 2x8gb corsair vengeance-t (1600mhz, fenti késleltetések), melyeket akárhogy dugdostam bele, a memtesten elhasalt úgy, hogy külön-külön mindkettő modul remekül működött.
    ezután próbaképp beletettem tesómtól kölcsönkapott 2x8gb kingstont, 2x2gb adata-t, 2x2gb corsairt (pontos típusokra nem emlékszem, de le tudom írni ha segít, vannak képernyőfotók), mindegyiket a fenti késleltetéssel - mind legalább ennyit bírt specifikáció szerint. mind bírta is a strapát dualban.
    sűrű bocsánatkérések közepette visszavittem a vett corsair-eket, vettem helyettük patriot 2x8gb-t, 1866mhz, 10-11-10-30, melyeket megint csak 1600mhz, 9-9-9-24-en próbáltam futtatni (ezeket az értékeket is megadja a gyári dokumentáció, szóval nem hasamra ütöttem). naná, hogy ezek is rendetlenkednek.
    ötlet, mivel próbálkozzam, mit teszteljek, hogy a rohadt ramok végre hajlandóak legyenek akár így, specifikáció alatt elketyegni?
    köszönettel,
    g

Új hozzászólás Aktív témák