Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cole86

    senior tag

    Sziasztok!

    A kérdésem a következő lenne : van nekem egy gagyibyte EX58 UD5P lapom, nagyon korrekt kis cucc.. előző 2x4gb corsair ramjaimmal teljesen jól elvolt 1600-1700mhzen cl9es időzítéssel.

    Most lett nekem egy "G.SKILL Ripjaws Series 6GB (3 x 2GB) 240-Pin DDR3 SDRAM DDR3 2000 (PC3 16000) Desktop Memory Model F3-16000CL9T-6GBRH" memória és az istenért sem akar menni gyári értékeken sem.

    Levettem minden tuningot, full alapon kipróbáltam 1600mhzen cl 6-7-6-18 59 1T-be 1,64v feszen, de kikúrt a prime.

    Vittem feljebb az időzítéseket egészen cl 7 aztán cl 8ig.. 1600mhzen cl 8 8 8 20 stabilnak tűnt gamek alatt ,de volt ott is ,h kibaszott csak úgy firefox alatt böngészés közben.

    2000mhzen baszott nagy QPI feszre van szükség általában 1,55-1,6v feszre és ott is fagyott ,bár volt amikor 1órán át ment rajta a prime. (azt olvastam ,h ekkora QPI fesz tönkre bassza hosszú távon a cpu-t)

    Kérdésem az lenne : rossz a ram kit akkor ,h nem tudja a gyári értékeket alacsonyabb 1600mhzen időzítésekben vagy a lapommal lehet gond? (több ram is volt és egyikkel sem volt gond eddig)

    A rammok nem melegednek túl és 1,6v és 1,64v közti feszt adtam nekik max. A cpu hűtő (gelid gx-7) pont róluk szívja le a levegőt közel 2000es fordulaton. :)

    Mi a véleményetek?

    Köszönöm előre is :R

    >> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

Új hozzászólás Aktív témák