Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zájec

    veterán

    (#13634) BR4D :: milyen prime-ot nyomtál ? (smallFFt,Blend,Custom?)

    a másik mi az beállitás ahol stabil a prime ,meg a többi elvárt dolog is.. ...?

    a user errort meg arra mondom, hogy abból kell kiindulni hogy alapon stabil , tuningra nincs garancia, az hogy valakinek van egy elvárása a gépével kapcsolatban hogy ennyi meg annyit menjen xy feszen-en ,ezt beállitja és mégse megy , azért nem a hw-t kell hibáztatni, ebböl persze kizárodik a garanciális meghibásodás... tehát hogy ergo tényleg hibás valamelyik hardver... lap ,ram és proci, az utóbbi elég ritka eset... az alaplapok elég "sérülékenyek" az összetetségük miatt.. minél több cucc van egy dologba, annál több a meghibásodási lehetöség....

    elöbb emlitetted hogy lapodat cserélték , azzal is mennyit szenvednél sajna, mire kiderült hogy valami bibi van rajta, .... közbe a gigabyte-ot meg jól leminösitetted hogy xar....
    Keldor is most a procira gyanakodik hogy elromlott az IMC-je mert nem viszi a ramokat, és már egyböl degradációról meg anyagfáradásról beszél... holott ez fehérholló eset , inkább alaplap lesz vagy még ram....
    de azt sem értem miért kell ilyen megállapitásokat leirnia Keldornak ,addig ameddig be nem bizonyosodott melyik hw okozza a problémát ? :F
    vigye el a procit és a ramot valakihez, kipróbálja hogy más lapban hogy müködik, és utána tesz ténymegállapitás !! addig csak találgatni lehet, de akkor azt úgy is irja le itt a fórumon...

    itt az én példám is...
    1-2hónapja nem megy a gépem, kb hasonlóan mint Keldornak, a proci tuning megy , de ram tuning nem... de ha kivettem 1 modult, akkor dualba viszont ment, akár 1900mhz-t is, ahogy bentvan a harmadik ram , nem akar menni csak 1300mhz alatt... de ha már 1300 felett akartam akkor már az oprenszer bootnál kékhalálozott... nemhogy még stabilitás tesztik eljutnék... tehét a ramok jók mert ha külön - külön mennek akkor már nem igazán lehetnek hibásak.... de erröl be is bizonyosodtam, kértem kölcsön kingmax ramokat, és azzal is ugyanúgy vacakolt a rendszerem, tehát a ramot igy kizártam mint rossz hw lehetöséget..... maradt a lap és a proci... mivel lapból nagyonsok prociból meg nagyonkevés hibásodik meg, és amúgyis a procituning ment , igy az alaplap maradt mint hibás HW lehetöség... erre vettem egy lapot hogy megbizonyosodja róla... ezt a kis fapados,olcsó (35k) Foxconn FlamingBlade-t ami úgy hasit mint állat, nagyon klassz lap, meglepö volt....... a biosa nagyon-nagyon jó ...(nem csoda elég multi gyártó is, az eggyik legnagyobb..)
    bebizonyosodott hogy a Biostar lapom rosszalkodott, de ezt már megtudtam mikor kiszedtem a procit és láttam hogy az eggyik hajszál picit másképp áll, és valószinü hogy a nem érintkezés okozza a hibát... hálistennek gyótitható a dolog... nem lesz belöle garanciális visszaküldés... ha csak ! mégse gyógyul meg az operácio után...

Új hozzászólás Aktív témák