Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rive

    veterán

    válasz rauschie #1949 üzenetére

    a piacon mennyire meghatározó asztali szegmensben eladás szempontjából a tuningpotenciál? mert intelnél az is van, bőven.
    Eladás szempontjából minimális hatása van a tuningpotenciálnak. Azért emlegetjük néha mégis, mert esetenként jó becslést ad a klf. fejlesztési vonalakban rejlő lehetőségekre. Pl. anno a TBred-A (ha jól emlékszem) tuningpotenciálja jóformán zérus volt - a cuccból komoly áttervezés és késedelmek nélkül nem is igazán sikerült kihozni semmit. A TBred-B (az átfabrikált változat) alapból jobb tuningpotenciállal jött, és jó ideig bírta is a versenyt. Jelenleg a Core2 termékvonal tuningpotenciálja jó. Ebből annyira lehet következtetni, hogy az Intel, ha akar, akkor az adott termékvonalon elég sokáig komolyabb zökk és nyikk nélkül maradhat.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • slett27

    addikt

    válasz rauschie #1949 üzenetére

    Osztom akosf véleményét.

    "Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

  • FireGL

    aktív tag

    válasz Dare2Live #1931 üzenetére

    ''AMD termeli tovább a veszteséget''

    Találjál ki még jó nagy hülyeségeket.

    AMD makes big comeback in U.S. retail [link]

    Úgylátszik még nem linkeltem be elégszer ide a fórumra. A PH ilyet meg úgyse közöl le hírben. :DDD

    ON :R

    Az embert a gondolkodás tette állattá...

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz FireGL #1953 üzenetére

    Nem csak én érzem úgy hogy magyar kifejezéssel élve a PH nem kicsit ''Intel-közeli''? :DDD

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • Mackósajt

    senior tag

    válasz FireGL #1953 üzenetére

    Ha már linkelsz, akkor elmondhatnád a linkelt cikk melyik része cáfolja, amit Dare2Live mond.

    Talán csak nem ez: These numbers do not allow a conclusion of whether AMD's processor sales are recovering or whether the company's profitability is increasing.

    Az AMD a második negyedévben visszavett valamennyit a piaci részesedéséből, de leginkább az árai révén, miközben a gyártása drágább, mint az Intelé. Ebben valahogy nehezen ismerek rá a nyereségesség tuti receptjére. Nem véletlen, hogy egy csomó fejlesztést elnapoltak az egyszer majd'' bizonyosságú jövőbe.

    Korábban lelkesen linkelgetted az elnyert német és amerikai fejlesztési keretek cikkeit is, csakhogy azokat is csak akkor kapják meg, ha megcsinálják azokat a fejlesztéseket, amelyeket épp mostanában halasztottak el, saját erő hiányában...



    Barcelona: engem nyilván majd csak a Phenom fog érdekelni, de az eddig látott tesztek alapján, ha nem tudnak jelentősen emelni az órajelen, akkor finoman szólva nem fogja lesöpörni a Penryl-t. Én pedig AMD-s gépet terveztem jövő tavaszra. A remény hal meg utoljára. :)

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz FireGL #1953 üzenetére

    Mielött hülyeségek kitalálásával vádolnál tanulj meg olvasni meg értelmezni amit leirtam.

    sgeitek
    ''AMD termeli tovább a veszteséget'' = ''AMD termeli tovább az anyagi veszteséget''

    és ha nem baj én hivatalos forrásbol tájékozodom konkrétan pl AMD.com innen akkor idézek is:
    Q2 gyj
    ''July 19, 2007 --AMD (NYSE: AMD) today reported financial results for the quarter ended June 30, 2007 . AMD reported second quarter 2007 revenue of $1.378 billion, an operating loss of $457 million, and a net loss of $600 million, or $1.09 per share. These results include an impact of $130 million, or $0.24 per share, from ATI acquisition-related and integration charges of $78 million, employee stock-based compensation expense of $31 million, severance charges of $16 million and debt issuance charges of $5 million. In the first quarter of 2007, AMD reported revenue of $1.233 billion and an operating loss of $504 million. In the second quarter of 2006, AMD reported revenue of $1.216 billion and operating income of $102 million. ''
    Q1 gyj
    April 19, 2007 --AMD (NYSE: AMD) today reported financial results for the quarter ended March 31, 20071. AMD reported first quarter 2007 revenue of $1.233 billion, an operating loss of $504 million, and a net loss of $611 million, or $1.11 per share. These results include ATI acquisition-related and integration charges of $113 million, or $0.21 per share, and employee stock-based compensation expense of $28 million, or $0.05 per share. In the fourth quarter of 2006, AMD reported revenue of $1.773 billion and an operating loss of $529 million. In the first quarter of 2006, AMD reported revenue of $1.332 billion and operating income of $259 million.

    ha nembaj nem másolom ide a 2006 Q4et AMD.comon fentvan, azis csoda nyereséges lett.


    Mielött mást hülyeségek irásával vádolsz probáld meg értelmezni amit leirt és nem hülyeségeket válaszolni és alap nélkül vádaskodni. :(((

    szerk: OFFba téve, link itt: [link]


    aniliásrönk: Nem nem mindenki Intel párti, te vagy AMD párti és a többiek függetlenek. :DDD (Kivéve persze dezzt) :)

    [Szerkesztve]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Raymond

    félisten

    válasz FireGL #1953 üzenetére

    Aha...es tisztelt kozgazdasz uram, mi koze van a belinkelt infonak (retail business market share) ahoz hogy a ceg nyereseges e vagy veszteseges?

    Csak hogy illusztraljam valamivel:


    Net income/loss per quarter:
    Q106 = 185 mil
    Q206 = 89 mil
    Q306 = 135 mil
    Q406 = -574 mil
    Q107 = -611 mil
    Q207 = -600 mil


    A 2006-os ev osszesitett eredmenye -166 mil es a 2007 elso fele eddig -1211mil. A tablazatoak elerhetd itt (te is es VaniliasRonk kollega is):
    [link]

    Hat nosza magyarazd el azok alpjan mitol nem lenne vesztesegs a 3 negyedev (Julius-September) vagy maga az egesz 2007-es ev nem vegzodne valami eszmeltlen nagy minusszal.

    Meg esetleg a fanboy-oskodason kivul gondolkodni is kene vagy legalabb picit tudni mirol irsz. Akkor nem irkalnal erzelmekkel futott marhasagokat.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Raymond

    félisten

    válasz Dare2Live #1956 üzenetére

    ''ha nembaj nem másolom ide a 2006 Q4et''

    LOL, en vettem a faradsagot. Sot a Mackosajt altal idezett mondatot is be akartam rakni a TG-rol de gondoltam a szamok onmagukert beszelnek :)

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Raymond

    félisten

    válasz Stirlitz #1959 üzenetére

    Ezekben minden benne van - ezek a negyedeves penzugyi jelentsek. Ott a link, megnezheted oket.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • #95904256

    törölt tag

    Egy AMD marketinges azt mondaná hogy negatív nyereséget értek el...

    szerk.: Na meg persze egy AMD-fan is... :)


    [Szerkesztve]

  • dezz

    nagyúr

    válasz ftc #1937 üzenetére

    ''Inkább azzal keleltt volna kezdeni valamit, hogy a CPU és a ram közötti átvitel méggyorsabb legyen.''
    Gyorsabb, ami a sávszélt illeti, csak picivel nagyobb a késleltetés - azonban a 2 független(íthető) csatornáról se feledkezzünk meg, ami több szál esetén nagyon szépen kompenzálhatja a késleltetés növekedését.

    L2/L3: egy egybefüggő nagy L2 túl nagy átalakításokat igényelt volna a magban is, így túl sok fejlesztést, így hibaforrást zsúfoltak volna egy lépésbe...

    (#1938) Rive: ''a Barcelona mindenestül csak a 'harmatos' kaliberben játszik'
    Ez egy erősen elfogult állítás, ami értelmetlenné is válik a magasabb órajelű változatok kijövése után.

    (#1939): ''Szóval én most első közelítésben azt látom, hogy a K10 kevésbé jó szervernek és tök fölöslegesen kacsingat a sokprocis WS-piac felé.''
    Vegyél fel szemüveget. :P Sun, Dell, IBM bizonyára mind meghülyültek... A Cray meg képes ebből építeni az új nagygépét. És valószínű az IBM is ebből (plusz újabb típusú Cellekből) építi a LoadRunnert, ami az új világ legygyorsabb szuperszámítógépe cím várományosa. :)) Tudod, az ilyeneket nem >130W-os procikból építgetik.

    (#1940): Az talán marketing, hogy most főleg ezt hangsúlyozzák ki, de attól még igaz.

    ''A Hammer eleve blockbusterként indult. Az első teszteket senki se akarta elhinni, annyira aláztak néhány szegmensben. Ezek a tesztek meg...''
    Érdekes, én úgy emlékszem, hogy az elején ott is órajelgondok voltak...

    (#1945) ftc: ''A CPU-ba int VGA sztem csak notebookok illetve munkahelyi gépenél lesz előrelépés...nem komoly számolásra''
    Két változata lesz, az egyik amit mondtál, a másik viszont éppenhogy a GPGPU-s vonalat fogja magasabb pályára állítani!

    (#1946) shabbarulez: Ami a fogyasztást illeti, a Barcelona számottevően jobb, mint a mostani Xeonok, a Penryn végülis ezt fogja kiegyenlíteni. Így fontosabb tényező a Penryn jobb skálázhatósága, viszont a Barcelona meg arányosabban skálázódik... És abból is jönnen az egyre magasabb órajelűek. Ugyanez igaz desktop vonalra is.

    (#1956) Dare2Live: Lehet, hogy én AMD fan vagyok, de ettől még igyekszem objelkív maradni. Ami nem mondható el egyes Intel-fanokról...

    [Szerkesztve]

  • R.Zoli

    őstag

    Most végülis mi a hivatalos álláspont? Bele fog menni a Phenom a mostani AM2-es deszkákba vagy nem?

  • Muréna

    őstag

    válasz R.Zoli #1963 üzenetére

    HA jóltudom akkor igen, de aztán lehet h nem :)

    Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

  • Michell

    tag

    válasz #95904256 #1950 üzenetére

    Üdv! Piaci siker és tuningpotenciál.

    ''Tuti hogy nem''
    Én egy kicsit másként látom. Az ugyan igaz, hogy az emberek nagy része nem tuningol, viszont annak a rétegnek a véleményét aki ért, vagy érteni vél a számítógépekhez, jelentősen befolyásolja a tuningpotenciál - főleg az utóbbiakét.

    Ha pedig XY megkérdezi a szomszédot, a szervizest, az akárkit, hogy milyen gépet vegyen, máris megvan a piaci hatás.

    Nézd meg az általános véleményt a hasonló fórumokon. Az AMD fanokon kívül - és tisztelet a valóban tárgyilagos kivételeknek - a többség a Core2 a király szinten nyilatkozott már akkor amikor az éppen hogy csak megjelent, és a fő érv a tuningolhatóság volt. Hiszen alapórajeleken azért messze nem volt akkora az AMD X2-k lemaradása mint amekkora vacakként leírták rögtön.

  • #95904256

    törölt tag

    válasz Michell #1967 üzenetére

    Hm... nem egy embert ismerek aki úgy vesz számítógépet hogy Dell-t, HP-t, IBM-et vagy hasonló gépet vett, vagy csak simán a Tesco-sat... még csak azt sem tudja hogy milyen processzor van benne... sőt még azt sem hogy mi az a processzor... nem hogy tuningpotenciál. :)

    A másik terület ahol egy halom processzor elkel azok a különféle alkalmazások. Pl. szerverek, számítógépvezérlésű gépek, beágyazott rendszerek. Itt meg egyszerűen szinte senki sem kockáztatja meg hogy a gyári specifikációban megadottakat túllépje, mert ha valami ''baj'' történik ebből adódóan akkor súlyos kártérítési összegeket varrhatnak a nyakába.

    Marad valóban egy kis réteg, aki elmondhatja XY szomszédnak hogy mi a jó, mi a frankó. De olyat is láttam aki csak okoskodik. Belőlük talán még több is van mint azokból akik nem csak tapasztalják a dolgokat, de értik is...

    Kíváncsi lennék hogy pl. az összes eladott processzor hány százalékát tuningolják, de nagy jó esélye van annak hogy úgy kezdődik ez a szám hogy ''nulla egész...''.

    [Szerkesztve]

  • ftc

    nagyúr

    válasz Michell #1967 üzenetére

    Nézd tuning

    A legtöbb CPU-t a szerverekben,notebookok illetve asztali gépekben (OEM-k) használlják fel!

    Ezeknél alap, hogy letiltják a tunigot. Nincs az a z éppeszű ember aki szerverfronton pl 2s-t kockáztatna...lehet egy asztali gépnél otthon(üzletben) tákoltnál nem léynegh a pl a 65. helyen 5-s helyett 6 lesz, de egy simuláciünál már elég gond!

    Tunign az emberiség kb 1% használlja s ebben benne vannak azok is akik jajdejo tunig azt csak netre kell a gép :U

  • Rive

    veterán

    válasz Michell #1967 üzenetére

    Az AMD fanokon kívül - és tisztelet a valóban tárgyilagos kivételeknek - a többség a Core2 a király szinten nyilatkozott már akkor amikor az éppen hogy csak megjelent, és a fő érv a tuningolhatóság volt.
    Hát izé. Még a Core1 volt pályán a maga kis laptop-heréltségével, és már jöttek olyan tesztek, amiben kiporolta az AMD nadrágját. Azaz elég brutális teljesítménybeli potenciál volt benne. Erre jött rá az, hogy a tuning alapján órajeltartalék is volt bőven az architektúrában, azaz mindenki hosszú életűnek tippelte a termékvonalat.

    Ennek folyománya, hogy kialakult egyfajta bizlom a cuccal szemben. Ez a bizalom adja el a Core márkát.



    Máshogyan leírva: a tuningpotenciál közvetlenül nem piaci tényező. Ugyanakkor fontos eleme egy-egy cucc piaci megítélésének, mert jó jóslatokat ad a cucc későbbi skálázódásának határairól és problémamentességéről.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • Rive

    veterán

    válasz dezz #1962 üzenetére

    Ez egy erősen elfogult állítás, ami értelmetlenné is válik a magasabb órajelű változatok kijövése után.
    Háppersze. Egyre kevesebben vanak elájulva a cucctól, de azé' nyomjad nyugodtan a fandumát.

    Ha azt vesszük, hogy fél éve, amikor meg kellett volna jelennie a cuccnak, akkor sejthetően még csak valahol a mostani órajel felénél tartottak, akár igazad is lehet, sőt: év végére talán megint sikerül duplázniuk egyet, és várható tán még a 4GHz is :U

    Tudod, az ilyeneket nem >130W-os procikból építgetik.
    Vazz, ilyen símán bekajálni a marketinget :( Add fel, ez a terület nem neked való. Volt már a kezedben komoly szuperszámíógépes cucc? Nekem volt. Nagyobb tokonként (nem procconként!) 200+ W körülre méretezve, bakker. Ha lesz kisebb fogyasztású top-proci, akkor abból építenek majd. Ha nem lesz, akkor valami másból - de pont ez a szegmens az, amiben a wattokat le se sz@rják.

    Szerintem kevered a szerverfarmokkal.



    Érdekes, én úgy emlékszem, hogy az elején ott is órajelgondok voltak...
    Órajelgondok azok voltak, de már a csökkentett órajelű mintapéldányok is olyan teljesítményt mutattak fel egyes területeken, hogy logikusnak tűnt megkérdőjelezni a tesztek hitelességét...

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • dezz

    nagyúr

    válasz dezz #1962 üzenetére

    ''LoadRunner'' --> RoadRunner.

    Rive: ''Háppersze. Egyre kevesebben vanak elájulva a cucctól, de azé' nyomjad nyugodtan a fandumát.''
    Te meg vegyél vissza, ez itt nem a hwsw. :U
    Amiért egyesek nincsenek elájulva, az a pillanatnyi 2 GHz-es plafon. Ami pár hónapon belül megváltozik.

    Azok számára meg, akik <100W-ban gondolkodnak/processzor, nagyon is versenyképesek a most kiadott Opteronok is.

    Még 1x: de bizonyára a Sun, Dell, IBM, Cray, stb. is csak jól bevette a marketinget, mi? :P :U

    ''Ha azt vesszük, hogy fél éve, amikor meg kellett volna jelennie a cuccnak, akkor sejthetően még csak valahol a mostani órajel felénél tartottak, akár igazad is lehet, sőt: év végére talán megint sikerül duplázniuk egyet, és várható tán még a 4GHz is''
    A B2 könnyen viszi a 3 GHz, és készül a B3... De egy sor alkalmazásban már 3-3.3 GHz-en is igencsak egálban lesz akár egy 4 GHz-es Penrynnel is.

    ''Vazz, ilyen símán bekajálni a marketinget Add fel, ez a terület nem neked való. Volt már a kezedben komoly szuperszámíógépes cucc? Nekem volt. Nagyobb tokonként (nem procconként!) 200+ W körülre méretezve, bakker. Ha lesz kisebb fogyasztású top-proci, akkor abból építenek majd. Ha nem lesz, akkor valami másból - de pont ez a szegmens az, amiben a wattokat le se sz@rják.''
    Nem tudom, te mit láttál, ahányról eddig olvastam, mind szerényebb fogyasztással bírt /proc., mivel az órajel növelése drasztikusan emeli a fogyasztást, miközben a teljesítmény messze nem nő ezzel arányosan. Ezért inkább a processzorok számát növelik.

    ''Szerintem kevered a szerverfarmokkal.''
    Jé, hát csak nem azt akarod mondani, hogy itt mégiscsak számít a fogyasztás...? :D :U

    [Szerkesztve]

  • Rive

    veterán

    válasz dezz #1972 üzenetére

    Jé, hát csak nem azt akarod mondani, hogy itt mégiscsak számít a fogyasztás...?
    Szóval tényleg kevered.

    Szerverfarm kaliberben messze nincs akkora watt-különbség a releváns termékvonalak között, hogy komolyan számítana. A NetBurst végén még volt. De az már elmúlt.

    Igen, ez itt nem a HWSW. A HWSW ArsTech sokkal közelebb áll az IT-piac dolgaihoz, itt meg totál szabadon mehet a bulvár és a fankodás.



    Kíváncsi vagyok, melyik nagy szakportált fogjátok először részrehajlással vádolni.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • Raymond

    félisten

    válasz dezz #1972 üzenetére

    ''A B2 könnyen viszi a 3 GHz, és készül a B3... De egy sor alkalmazásban már 3-3.3 GHz-en is igencsak egálban lesz akár egy 4 GHz-es Penrynnel is.''

    Az almokat es talalgatasokat szerintem hagyjuk. A teny az hogy minden amit per pillanat nyujtani tudtak egy magasabb feszen jaro 2.5-os (amire kezzel volt rairva az orajel). Gondolod nem kuldtek volna egy hobb peldanyt ha halmokban allna naluk? :) Termeszetesen senki nem tiltka hogy rozsaszin szemuvegen keresztul nezd a dolgokat csak az a helyzet hogy a szurke valosag mast mutat :)

    ''...a Sun, Dell, IBM, Cray, stb. is csak jól bevette a marketinget, mi?''

    A Sun tegnap jelentette be hogy fognak Wintel szervereket is kinalni. Igy a ceg az eredeti SPARC/Solaris-hoz hozzaadta az Opteron/Linux, aztan a Xeon/Linux es most a Opteron/Xeon/Windows kombinaciot. Diverzifikacio, ha mond valamit. Dell-nek eltartott es csak nagyon hosszu komoly nyomas utan vettek fel az Opteronokat. Olyannyira, hogy a vasarloi nyomas nem volt eleg. Kellett hozza Rollins leegese es a monopol vizsgalat az Intel ellen. Meg persze a beka segge alatt ulo arak amiert az AMD-tol a procikat kapjak. A Cray rendszerek pedig a bandwidth-re alapulnak es azoknal epphogy lenyegtelen a fogyasztas. A mostani valtozatokba is akkor elerheto leggyorsabb opteronok mentek/mennek. Az IBM LoadRunner egyebkent szinten a ketmagos Opteronokra epul per pillanat es node-onkent a 4 ketmagos Opteronra jut 4 ket CELL-t tartalmazo add-on kartya. Egy CELL a kb. 100W fogyasztassal bir. Csak illusztraciokepp.


    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Rive

    veterán

    válasz Rive #1973 üzenetére

    Ja! Szerverfarm.

    Ki mit tippel, egy komolyabb blade fogyasztásának mekkora hányadát teszi ki a procc?

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • dezz

    nagyúr

    válasz Rive #1973 üzenetére

    ''Szóval tényleg kevered.''
    Nem keverem, csak most már nem tudom, mit is akartál ezzel mondani? :F
    Ha a szerverfarmnál nem számít a fogyasztás, akkor az volt a helyes, amit én írtam, először, tehát hogy a sokprocis gépeknél számít. Nézd csak meg a BlueGene-eket!

    ''Szerverfarm kaliberben messze nincs akkora watt-különbség a releváns termékvonalak között, hogy komolyan számítana. A NetBurst végén még volt. De az már elmúlt.''
    Hírek szerint egy 3 GHz-es 4-magos Xeon is igencsak megeszi a részét (150W).

    ''Igen, ez itt nem a HWSW. A HWSW ArsTech sokkal közelebb áll az IT-piac dolgaihoz, itt meg totál szabadon mehet a bulvár és a fankodás.''
    De egymás lefanozása itt, és egyátalán ez a hangnem, legalábbis pl. ebben a topikban nem volt divat. :U

  • Rive

    veterán

    válasz dezz #1977 üzenetére

    e egymás lefanozása itt, és egyátalán ez a hangnem, legalábbis pl. ebben a topikban nem volt divat.
    Az a fanduma meg pláne nem, amire most úgy rácuppantál. Nekem is szívügyem az AMD sikere, de ez azért nem kényszerít arra, hogy olzan átgondolatlan hőbörgésekbe kergessem magam a védelmükben, amit most az utóbbi két napban produkálsz.

    Ha a szerverfarmnál nem számít a fogyasztás, akkor az volt a helyes, amit én írtam, először, tehát hogy a sokprocis gépeknél számít. Nézd csak meg a BlueGene-eket!
    Szerverfarmoknál extrém esetben számít. A NetBurst végének extrém fogyasztási adatainál, pl. De jelenleg ez már meghaladott állapot. Ha két nagyjából azonos (számítási) teljesítményű szerver között a fogyasztás difije <~100W, akkor az már nem igazi tétel.
    Szuperszámítógépes kategóriában meg sose játszott a fogyasztás - és soha nem is lesz elsődleges tényező.

    Hírek szerint egy 3 GHz-es 4-magos Xeon is igencsak megeszi a részét (150W).
    És ezzel a procival a Barcelona partiban van, vagy csak szeretne? Hm?

    Amúgy pedig, bármilyen hihetetlen, a Barcelona szerverpiaci bevezetése még messze nem teljes. Majd ha kidobják az adott szegmensre vonatkozó teszteket is. Azokban még lehet reménykedni. De SZVSZ marhára nem érdemes.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • Rive

    veterán

    válasz #95904256 #1976 üzenetére

    Amennyire tudom, ez elég jó tipp az 1-2 proccos kaliberben. A saját vonatkozó tipp 30-40% volt.

    A dolog erősen proccszám-függő, mondjuk 4 proccnál egy olyan 50-65%-os maximumot még elképzelhetőnek tartok.

    [Szerkesztve]

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • #95904256

    törölt tag

    válasz Rive #1980 üzenetére

    Úgy tudom a blade szervereken mindig van egy power menedzselő szoftver, hisz az egyik legnagyobb probléma az a blade-knél hogy kis helyre van összezsúfolva az összes hőleadó elem. Nincs valakinek egy ismerőse ilyen közelében? Megkérdezhetné hogy mit mond a program... :)

  • dezz

    nagyúr

    válasz Raymond #1974 üzenetére

    ''A teny az hogy minden amit per pillanat nyujtani tudtak egy magasabb feszen jaro 2.5-os (amire kezzel volt rairva az orajel).''
    Meg kellene már érteni, hogy ez egy még nem sorozatgyártott B2-es volt. Illetve most indítják be a sorozatgyártást, és hamarosan jön a B3 is.
    Meg arról se feledkezzünk meg, hogy nem éppen 2,5 GHz a csúcs - már több alkalommal demóztak 3 GHz-en, és ahhoz sem kellett semmi extra hűtés.

    ''Gondolod nem kuldtek volna egy hobb peldanyt ha halmokban allna naluk?''
    Figyu, ez a 2,5 GHz-es Engineering Sample (majdani 2360SE) annyit fogyaszt, mint a 2,33-as Xeon 5345... Akkor miről is beszélünk? Hol van ez még a 3 GHz-es 5365-östől?
    Mondtam már, nem szabad készpénznek venni a CPU-Z feszkiírását.

    ''Termeszetesen senki nem tiltka hogy rozsaszin szemuvegen keresztul nezd a dolgokat csak az a helyzet hogy a szurke valosag mast mutat''
    Lehet, hogy én némileg rózsaszínben látom a kérdést, de ti kb. ugyanannyival sötétebben...

    ''A Sun tegnap jelentette be hogy fognak Wintel szervereket is kinalni. Igy a ceg az eredeti SPARC/Solaris-hoz hozzaadta az Opteron/Linux, aztan a Xeon/Linux es most a Opteron/Xeon/Windows kombinaciot. Diverzifikacio, ha mond valamit.''
    Mond, de akkor is csak azt érdemes gyártani, amit el is lehet adni...

    ''Dell-nek eltartott es csak nagyon hosszu komoly nyomas utan vettek fel az Opteronokat. Olyannyira, hogy a vasarloi nyomas nem volt eleg. Kellett hozza Rollins leegese es a monopol vizsgalat az Intel ellen. Meg persze a beka segge alatt ulo arak amiert az AMD-tol a procikat kapjak.''
    Igen, na és? Korábban meg az Intel ''nyomása'' alatt álltak.

    ''A Cray rendszerek pedig a bandwidth-re alapulnak es azoknal epphogy lenyegtelen a fogyasztas. A mostani valtozatokba is akkor elerheto leggyorsabb opteronok mentek/mennek.''
    Itt nem is erről van szó, hanem arról, hogy ha csakis a csúcs lenne nekik jó mindenből, miért állnának szóba az AMD-vel, mármint a jelen helyzetben? Talán mert bizonyos alkalmazásokban, főleg megfejelve a Torrenzával, nagyon is használható a cucc?

    ''Az IBM LoadRunner egyebkent szinten a ketmagos Opteronokra epul per pillanat es node-onkent a 4 ketmagos Opteronra jut 4 ket CELL-t tartalmazo add-on kartya. Egy CELL a kb. 100W fogyasztassal bir. Csak illusztraciokepp.''
    A hírek szerint ide már a 65 nanos, új verziós Cell kerül, ami DP-ben is 100+ GFLOPS-t hoz.

  • dezz

    nagyúr

    válasz Rive #1979 üzenetére

    ''Az a fanduma meg pláne nem, amire most úgy rácuppantál. Nekem is szívügyem az AMD sikere, de ez azért nem kényszerít arra, hogy olzan átgondolatlan hőbörgésekbe kergessem magam a védelmükben, amit most az utóbbi két napban produkálsz.''
    Ezt kategórikusan visszautasítom.

    ''Szuperszámítógépes kategóriában meg sose játszott a fogyasztás - és soha nem is lesz elsődleges tényező.''
    Most vagy hazudsz, vagy nagyon nem vagy képben.

    Blue Gene/L
    Major features
    The Blue Gene/L supercomputer is unique in the following aspects:
    - Trading the speed of processors for lower power consumption.
    - [...]

    Blue Gene/P
    A BlueGene/P node cardOn June 26, 2007, IBM unveiled Blue Gene/P, the second generation of the Blue Gene supercomputer. Designed to run continuously at one petaflops, it can be configured to reach speeds in excess of three petaflops. Furthermore, it is at least seven times more energy efficient than any other supercomputer, accomplished by using many small, low-power chips connected through five specialized networks.

    Blue Gene/Q
    The last known supercomputer in the Blue Gene series, Blue Gene/Q is aimed to reach 10 petaflops in the 2010-2012 time frame. It will continue to expand and enhance the Blue Gene/L and /P architectures with higher frequency at similar performance/watt. Blue Gene/Q will have a similar number of nodes but many more cores per node. [7]

    [link]

    ''És ezzel a procival a Barcelona partiban van, vagy csak szeretne? Hm?''
    Több területen partiban van vele, alacsonyabb fogyasztás mellett...
    Szakadjunk már el az 1-szálas desktop applikációktól... :U :U :U (És még én vagyok a fan.)

    ''Amúgy pedig, bármilyen hihetetlen, a Barcelona szerverpiaci bevezetése még messze nem teljes. Majd ha kidobják az adott szegmensre vonatkozó teszteket is. Azokban még lehet reménykedni. De SZVSZ marhára nem érdemes.''
    Tessék, itt van: [link]

    Előzőből: ''Kíváncsi vagyok, melyik nagy szakportált fogjátok először részrehajlással vádolni.''
    Basszus, Bizó Dánielről (Special) még a régi motoros hwsw-sek is megmondják, hogy erősen az Intel felé húz. Bár ez a cikkek szintjén eddig nem jelent meg ilyen mértékben. (Problémák túlhangsúlyozása, pozitívumok elhallgatása.) (Meg még írhatnék itt 1-2 dolgot más témában is, ami a hwsw-t illeti, de inkább nem teszem.)


    [Szerkesztve]

  • Raymond

    félisten

    válasz dezz #1982 üzenetére

    ''Meg kellene már érteni, hogy ez egy még nem sorozatgyártott B2-es volt. Illetve most indítják be a sorozatgyártást, és hamarosan jön a B3 is.''

    Azt erted hogy ha meg ez igaz is (egyebkent honnan ez a magabiztossag mikor mit kezdenek gyartani?) ez akkor is azt jelenti hogy a B3 leghamarabb valamikor tel vegen vagy tavasz elejen kezd majd normalis mennyisegben lejonni a gyartosorrol. Peldaul vegyuk hogy igaz hogy most kezdik gyartani a B2-eseket. Ez azt jelenti hogy a validacion atment es kb. 8-12 het mulva jonnek ez elso tokozott kesztermekek. Ha most kapjak meg az elso B3-at, akkor meg ott a 2-3 honap validacio, utana a 2-3 honap amig a szilicium lapka vegigmegy a gyartosoron, kimetelik, letesztelik es betokozzak a cuccot. Ez fel ev ugyhogy vasarolhato termek majd talan februar vege fele.

    ''Figyu, ez a 2,5 GHz-es Engineering Sample (majdani 2360SE) annyit fogyaszt, mint a 2,33-as Xeon 5345... Akkor miről is beszélünk?''

    Arrol hogy (ha hiszed ha nem) per pillanat kb. 1.5+V kell nekik a 2.5Ghz-hez. Ha mehettek volna mentek volna feljebb. ugy latszik nem ment (a roadmap-ek is ezt bizonyitjak) meg fesz emelessel sem. Es a fogyasztast a fesz emeles tolja meg igazan nem a freki emeles.

    A Cray-t ezert irtam mert azt allitottad fontos a fogyasztas ezeknel a rendszereknel. Nem fontos. A teljesitmeny szamit.

    A LoadRunner egyebkent egyelore a letezo DD2-es CELL-re epul. Az uj CELL-eDP valtozat csak jovore jon, mejd valamikor 2008H2-ben upgradelnek. Nezd meg a roadmap-et.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Rive

    veterán

    válasz dezz #1983 üzenetére

    Ezt kategórikusan visszautasítom.
    :vállonás:
    Te mostság épp elég sokmindent utánanézés és átgondolás nélkül visszautasítasz itt. Épp ez a baj.

    Most vagy hazudsz, vagy nagyon nem vagy képben.
    Majd keress olyan vásárlót, aki ez alapján vesz szuperszámítógépet.
    És még én nem vagyok képben :O

    Szakadjunk már el az 1-szálas desktop applikációktól...
    Tudod azokról szó se esett most itt.
    Az efféle megjegyzéseken, illetve az ezek mentén továbbvezetett gondolati szálakon érhető tetten leginkább a jelenleg dúló fan-mentalitásod.

    Tessék, itt van:
    Jáááááj. És még én nem vagyok képben :(
    Olyan tesztekre nem szokás hivatkozni, aminél csak és kizárólag saját termékes relatív összehasonlítások vannak. Pláne, ha saját műhelyből valók. Azok a 'teszteredmények' a marketingosztályon még elmennek egy prezentációban. De itt azért tartsuk már magunkat annyira, hogy komolyan nem hivatkozunk rájuk.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • Dare2Live

    nagyúr

    nemtudom mi ez a ha....

    ott a hivatalos AMD roadmap. K10 teljesitményét elég jol sejtjük, skálázhatóságát is.

    Ennyi.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • dezz

    nagyúr

    válasz Raymond #1984 üzenetére

    ''Azt erted hogy ha meg ez igaz is (egyebkent honnan ez a magabiztossag mikor mit kezdenek gyartani?)''
    Sok forrásból jön ez egybehangzóan, és a bemutatott procik is ezt erősítik meg. (2350: B0, 2,5 GHz-es Engineering Sample B2.)

    ''ez akkor is azt jelenti hogy a B3 leghamarabb valamikor tel vegen vagy tavasz elejen kezd majd normalis mennyisegben lejonni a gyartosorrol. Peldaul vegyuk hogy igaz hogy most kezdik gyartani a B2-eseket. Ez azt jelenti hogy a validacion atment es kb. 8-12 het mulva jonnek ez elso tokozott kesztermekek. Ha most kapjak meg az elso B3-at, akkor meg ott a 2-3 honap validacio, utana a 2-3 honap amig a szilicium lapka vegigmegy a gyartosoron, kimetelik, letesztelik es betokozzak a cuccot. Ez fel ev ugyhogy vasarolhato termek majd talan februar vege fele.''
    Igen, ez mind vili. Éppen ezért kerül piacra a 2,5 GHz-es B2 november környékén, stb. (Eközben az Agenák magasabb órajeleket visznek.)

    ''Arrol hogy (ha hiszed ha nem) per pillanat kb. 1.5+V kell nekik a 2.5Ghz-hez. Ha mehettek volna mentek volna feljebb. ugy latszik nem ment (a roadmap-ek is ezt bizonyitjak) meg fesz emelessel sem. Es a fogyasztast a fesz emeles tolja meg igazan nem a freki emeles.''
    Elképzelhető az, hogy a 2,5 GHz-es 1,5V-on annyit fogyaszt, mint a Xeon 2,33 GHz-en?
    Talán, de akkor az a bizonyos kiterjedt clock-gating nagyon jól végzi a dolgát, és így nem olyan nagy gond az az 1,5V...

    ''A Cray-t ezert irtam mert azt allitottad fontos a fogyasztas ezeknel a rendszereknel. Nem fontos. A teljesitmeny szamit.''
    Esetében nem erre gondoltam, hanem arra, hogy ezek a ~2 GHz-es cuccok is jók valamire.

    ''A LoadRunner egyebkent egyelore a letezo DD2-es CELL-re epul. Az uj CELL-eDP valtozat csak jovore jon, mejd valamikor 2008H2-ben upgradelnek. Nezd meg a roadmap-et.''
    Már létező a DDR2-es Cell? Erről nem is tudtam. Hanem úgy tudtam, hogy a 65nm, magas DP, és a DDR2 együtt lesz meg. (Egyébként RoadRunner.)

  • Zeratul

    addikt

    válasz Raymond #1984 üzenetére

    ''Arrol hogy (ha hiszed ha nem) per pillanat kb. 1.5+V kell nekik a 2.5Ghz-hez. Ha mehettek volna mentek volna feljebb''

    1. CPU-Z néha baromságokat ír ki, meg toszveres mérés nem mérés.
    2. A Barcelona IMCje magasabb feszültségen üzemel mint maga a mag.

    Fogalmunk nincs róla mit mért CPU-Z, egyáltalán jól mért e. A deszka képes volt e különböző feszültséggel ellátni a magot és IMC-t.

    De lehet recskázni továbbra is a előítéletekre, meg core2re.

  • dezz

    nagyúr

    válasz Rive #1985 üzenetére

    ''Te mostság épp elég sokmindent utánanézés és átgondolás nélkül visszautasítasz itt.''
    Szerintem meg nem ezt teszem. Ellentétben azokkal, akik a felületesnél egy szinttel mélyebb elemzésről azt gondolják, teljes keresztmetszet.

    ''Majd keress olyan vásárlót, aki ez alapján vesz szuperszámítógépet.''
    Pl. egyetemeknek, kisebb kutatóintézeteknek ez nagyon is fontos szempont, akiknek pl. az állam támogatja a bevásárlást, de a fenntartást már nem.
    Plusz legtöbbször egyszerűen hatékonyabb közepes fogyasztású procikból építkezni, mert a nagy fogyasztású nem annyival gyorsabb. Így növelhető a proci-sűrűség is, miáltal értelmesebb keretek között növelhető a procik száma, ami sokkal meghatározóbb összteljesítmény szempontból.
    Meg szerinted az IBM csak marketingszöveget nyomat szuperszámítógépeknél? Asszem itt a vásárlók nem annyira megvezethetők.

    ''Tudod azokról szó se esett most itt.''
    Ma itt nem, de pl. abban a bizonyos cikkben igen.

    ''Az efféle megjegyzéseken, illetve az ezek mentén továbbvezetett gondolati szálakon érhető tetten leginkább a jelenleg dúló fan-mentalitásod.''
    Lárifári.

    ''Jáááááj. És még én nem vagyok képben
    Olyan tesztekre nem szokás hivatkozni, aminél csak és kizárólag saját termékes relatív összehasonlítások vannak.''

    Hát tényleg nem vagy, még meg sem nézted: Xeonos összehasonlítások is vannak itt! :P :U

    ''Pláne, ha saját műhelyből valók. Azok a 'teszteredmények' a marketingosztályon még elmennek egy prezentációban. De itt azért tartsuk már magunkat annyira, hogy komolyan nem hivatkozunk rájuk.''
    Bla-bla-bla. Ezek itt SPEC Org. által hitelesített, ill. hitelesítésre váró teszteredmények.

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

  • Raymond

    félisten

    válasz dezz #1987 üzenetére

    Teljesen off a CELL-hez:

    Nem DDR2, hanem DD2 - az amit most arulnak (PS3, QS20). Ez PPE es SPU magok valtozatat jeloli. Ketto van belole - az eredeti 90nm es az uj 65nm (marciusban kezdtek gyartani). A javitott double-precision teljesitmenyu SPU csak jovore jon, ezt hivjak eDDP valtozatnak.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • dezz

    nagyúr

    válasz Raymond #1990 üzenetére

    No jó. De akkor ez az eDDP is 65 nanos lesz, nem? Azaz a 90nm-es Cellhez képest alacsonyabb lesz a fogyasztása, nem?

  • Raymond

    félisten

    válasz dezz #1991 üzenetére

    Meglehet, de ki kell varni mert a 65nm DD2-nek is csak max 19%-al kisebb a legjobb esetben a 90nm-hez kepest.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Rive

    veterán

    válasz dezz #1989 üzenetére

    Ellentétben azokkal, akik a felületesnél egy szinttel mélyebb elemzésről azt gondolják, teljes keresztmetszet.
    Mármint azt gondolod, hogy ezt gondoljuk. Közben meg olyanokat írkálsz, amilyeneket, és mint kiderült, nem is velünk, hanem valaki más cikkével vitatkozol. Kellőképpen hitelesnek is tűnik, mit mondjak.

    Asszem itt a vásárlók nem annyira megvezethetők.
    Marhára bekajáltad a marketinget. Ez van.

    Ma itt nem, de pl. abban a bizonyos cikkben igen.
    Akkor döntsd már el szépen, hogy kivel vitatkozol, lárifári.

    Hát tényleg nem vagy, még meg sem nézted: Xeonos összehasonlítások is vannak itt!
    Van néhány. A menyasszonynak azt a tulajdonságát kell dícsérni, amit lehet. Hát, elég kevés ilyen került, az se túl életszagú, de ha neked ez elég, akkor legyen.

    Ezek itt SPEC Org. által hitelesített, ill. hitelesítésre váró teszteredmények.
    Ne idegesítsél már ilyenekkel. Nem is tudtam, hogy a VMark -tól az LSdyna-ig mindenki SPEC.

    Néhány hét, és kijönnek a komolyan vehető tesztek, nem saját istállóból. Az majd jelent valamit. És igen, nekem már járt a kezemben SPEC, mértem vele. Elég jól tudom, mi miért került ele a prezentációba, és mi miért maradt ki - illetve az egésznek mennyi köze van a használati értékhez.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • dezz

    nagyúr

    válasz Rive #1994 üzenetére

    ''Mármint azt gondolod, hogy ezt gondoljuk.''
    Hát, legalábbis úgy viselkedtek, mintha pontosan és szó szerint. ;)
    Azaz teljesen egyetértetek a túlzásokkal is. És én ezzel vitatkozom.

    ''Közben meg olyanokat írkálsz, amilyeneket, és mint kiderült, nem is velünk, hanem valaki más cikkével vitatkozol. Kellőképpen hitelesnek is tűnik, mit mondjak.''
    Tudod mit, olvasd el az új cikket... De vágd ám be azt is szó szerint, mert kikérdezlek! :DDD

    ''Marhára bekajáltad a marketinget. Ez van.''
    Tudom, ez ütős érvnek számít egyes helyeken, de te azért próbálj meg értelmesen válaszolni.

    ''Akkor döntsd már el szépen, hogy kivel vitatkozol, lárifári.''
    Tegnap v. tegnapelőtt még te is 1-szálas dolgokat emlegettél, nemde?

    ''Van néhány. A menyasszonynak azt a tulajdonságát kell dícsérni, amit lehet. Hát, elég kevés ilyen került, az se túl életszagú, de ha neked ez elég, akkor legyen.''
    Van ott más is, nem csak artifical tesztek.
    Mellesleg van SPECint is, ami állítólag sokkal jobban fekszik a Xeonnak (ja, inteles fordítóval, itt meg a változatosság kedvéért GCC van...). [A ''sokkal'' még intelessel sem indokolt.]

    ''Ne idegesítsél már ilyenekkel. Nem is tudtam, hogy a VMark -tól az LSdyna-ig mindenki SPEC.''
    Nyilván nem azokra utaltam.

    ''Néhány hét, és kijönnek a komolyan vehető tesztek, nem saját istállóból. Az majd jelent valamit.''
    Itt is van néhány nem saját istállóból való.

    [Szerkesztve]

  • james

    aktív tag

    [link]

    Egy 2002-es vélemény, a google-től. Igaz régi de idevág a teljesítmény vs fogyasztás vitához. Amúgy érdekes lesz eléggé az is, mit lépnek majd a K10-re. Normálisan biztosan kivárták, különösen ha eddig is opteronokkal tolták...

    Amúgy cégszinten feltéve ha nem határidős, ködbéres projektről van szó első vagy legalábis az első szempontok között van a költséghatékonyság. A guglinál meg állitólag irdatlan fogyasztások vannak szerverfronton, valami olyasmit olvastam, hogy paks szintű, vagy több...

  • Eugene Roe

    őstag

    Bocsi, hogy egy kicsit régi hsz-re válaszolok, de ez van :)

    ''Nézd meg az általános véleményt a hasonló fórumokon. Az AMD fanokon kívül - és tisztelet a valóban tárgyilagos kivételeknek - a többség a Core2 a király szinten nyilatkozott már akkor amikor az éppen hogy csak megjelent, és a fő érv a tuningolhatóság volt. Hiszen alapórajeleken azért messze nem volt akkora az AMD X2-k lemaradása mint amekkora vacakként leírták rögtön.''

    Baráti körből kiindulva 17-20 éves kategória (osztálytársak haverok, 90%-a egy tápcserére is szervízbe viszi a gépét...) azért isteníti az Intelt, mert anno ugyanazzal a VGA-val, az akkori tesztekkel 20%-kal több FPS volt C2D-vel mint AM2-vel... (igaz ára meg 40%-kal volt több...) (persze karácsonyra mind C2D-t kértek, és kaptak...)

    + a szerintem szuper PH-s tesztsorozat... első C2D bemutatkozáskor ugyanazon VGA-val ugyanazzal játékkal +300% FPS volt (jóóó, csak +20-40%) míg a legutóbbi ilyen teszten már (8800GTX alatt, de ott is csak 5-10%) 1-2%-ra redukálódott az egész előny.

    + elején 1 évvel korábban még a C2D 200%-kal gyorsabb volt mindenféle tömörítésben és konvertálásban, a mostani CPU-tesztben pedig hol ez nyert, hol az 50-50%-ban... (persze a konklúziónál kijött, hogy abszolút C2D a nyerő...)

    No offense PH! + látszik AMD-s gépem van, de akkor is ;]

    Legutolsó hozzáfűzésem: az átlag, hozzá nem értő emberek 70%-nak egy Pentium 4 x2 még mindíg jobb mint egy AMD x2, mert magasabb órajelen fut...

    [Szerkesztve]

    It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

  • Gorneck

    titán

    válasz Eugene Roe #1997 üzenetére

    1. Olvasd el azokat a teszteket rendesen és hasonlítsd össze őket.
    2. Az átlag ember bemegy a boltba és azt mondja (jobb eset, hogy csak egybe és ott is vásáról)...van 100k gépre...ebből kérem a legjobbat. Az eladó, ha ügyes, akkor picivel többért, de összerak neki egy olyan gépet ami nethez és némi játékhoz elég és amivel a legjobb tapasztalata (megbízhatóság, garancia érvényesítése)...ja és van hozzá tft is...kb 100-110k-ból simán kihozható...
    3. Az átlag user képes Tescóba, médiamárktba vásárolni...sőőőt egyre jellemzőbb ez.

    Szal nem a múlt dolgain kéne rágódni és baromságokat írogatni...thx.

    Gorneck#1239

  • #95904256

    törölt tag

    Használt már valaki Barcelona magos processzort?
    Vagy ez csak sokára jut el hozzánk?

Új hozzászólás Aktív témák