Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geresics

    addikt

    válasz freelanced #87642 üzenetére

    Ha normál utcai motorozásról, vagy túráról beszélünk, akkor szerintem ami kötelező:
    1. sisak - nem csak a rendőr miatt!
    2. kesztyű - mert a kezed teszed le először! Még robogóra is kötelezővé teteném!
    3. kabát - már robogózáshoz is hordtam, elvégre az aszfalt nem kérdezi, hogy miről estél le...
    4. zárt, bokát fogó cipő - igen, a jó bakancs is jobb, mint a TSZ nájk! Viszont nagy-motorra már 99,9%-ban motoros csizmában ülök (a maradék meg nem több pár száz méteres próbaútnál mikor szerelek).
    5. nadrág - hmm... meglepő, hogy csak 5., de egyszerűen a többi fontosabb szerintem. Mondjuk nem is értem, hogy miért nem papolnak az emberek, hogy vegyél egy rendes 2 csuklóponttal rendelkező térdvédőt, mert a sima nadrágban lévő elforog...
    6. kényelmi extrák: aláöltöző, motoros zokni, fülvédő - ezek valóban kényelmesebbé teszik az életed

    Ha nem normál utcai motorozásról, vagy túráról van szó, akkor persze más a helyzet! Pályára, terepre, mutatvány-gyakorlásra (pl. egykerekezés, meg mittomén) tessék húzni protektoringet! Ne csak egy gerincvédőt, mert bizony csúnyán sérülhet más is! Láttam már alkarból műtét utáni kiálló vasakat, nem szép látvány...

    Azt, meg kijelenteni, hogy valaki megrokkant volna, ha nincs rajta gerincvédő nettó f@szság! Nincs az a szár-baleseti szakértő, aki egyben fizikus és orvos is, valamint fejben szimultán sakkozik, aki ezt biztosan tudja...

    u.i.: szerencsére a motorozás nem luxus! :N

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Új hozzászólás Aktív témák