Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz Topiccsendőr #22651 üzenetére

    Rossz hírem van, mára valaki kivette a benzinbűl' a zoxigént! :B
    Megkövetlek, de akkor végképp nem tudom, miért ment tegnap jobban a kis gép a tankolás után (mégis volt hátszelem?). Most jöttem meg egy végül is 286 km-re sikerült Mecsek-túráról, és nyoma sem volt a tegnapi élénkségnek (ugyanabból a tankolásból). Sőt reggelre visszatért a dadogós, alacsony alapjáratom is.

    Ráadásul a fogyasztásom is elcsesződött, pusztán amiatt, hogy a szokott kényelmes 75-80-as tempóm helyett igyekeztem a 85-90-et tartani (már ahol bírtam, pocsék szél volt egész úton), az eddigi full összes átlagfogyim (2,57liter/100km) helyett 2,95-öt sikerült össze hoznom. Na, ez nagyon nem tetszik: sokallom is, meg a motornak is kínzás volt. Ahol a szembe szél, vagy az enyhébb emelkedők miatt nem bírtam ötödikben az említett 85-90-et tartani, ott vissza négybe, és nyélgáz... ...akár negyedórákon keresztül folyamatosan. Félek, hogy ilyen használat mellett hamar szétesne a 20 éves technika.

    Megpróbáltam a szerpentineket dinamikusan abszolválni, de őszintén szólva fostam rendesen: a hátsó gumim is sz*r, a kis chopper futóműve / úttartása is borzalmas, meg én is rutintalan és gyáva vagyok, a sodrós kanyarok ideális ívére precízen elhelyezett kátyúkról nem is beszélve... ...szóval nem sikerült a "majrécsíkot" eltüntetni a gumiról. :O

    szerk: ja, egyébként az első 30 km után vissza akartam fordulni, mert rájöttem, hogy hideg van, fázom, fúj a szél kegyetlenül, ráadásul a nem sem sütött. :D Ezen a mélyponton átlendülve aztán szép kis kanyart sikerült kikerekítenem. Közben a nap is kisütött, meg felmelegedett a levegő is (nem voltam felöltözve rendesen, na!) Most az alfelemet sem sikerült annyira elzsibbasztanom, mint a múltkori rövidebb (246km-es) kanyaron. Fitt és üde az nem vagyok, de ha nagyon muszáj lenne, akkor még 100km-t kibírtam volna...

    [ Szerkesztve ]

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Új hozzászólás Aktív témák