Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    Tavaly már előjött a probléma, hogy elpörgött a bal oldali kormányfogantyú. Garanciális szervizen említettem, úgy orvosolták, hogy tekertek pár tekercs szigetelőszalagot a kormányra. Természetesen nem sokáig tartott hogy fixen áll, tekertem rá még itthon szigetelőszalagot, bekentem ragasztóval, visszanyomtam..Eddig jó volt. Ma ahogy sütötte a motort a nap, persze megint elkezdett pörögni a fogantyú. Lekaptam, eltávolítottam minden szigetelőszalagot, leszedtem a ragasztó maradványait. (Wd40 tökéletes oldószer). Aztán leszedtem a wd40 maradványait. Egyenlőre ennyi, gyorsan betoltam a motort, összeszedtem a szerszámokat, mert hirtelen viharos szél támadt, hűlt 5 fokot a levegő, és csúnya fekete felhő érkezett. Persze ahogy elbújt a nap, a csupasz kormányra felhúzott fogantyú így is szoros. Ha süti a nap, felmelegszik, akkor van gond. Tavaly rákérdeztem a kismotoros fórumban, ott azt a tanácsot kaptam, hogy vegyek bandázs szalagot bicajos boltban. Kicsit most kutakodtam a neten, hajlakkos megoldást találtam, mármint a fogantyú belsejébe hajlakkot fújni, felhúzni, és megvárni míg kiszárad.
    Van valakinek tuti tippje? Esetleg valamelyik módszer a két kapott ötletből?

Új hozzászólás Aktív témák