Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laci4

    senior tag

    Helló mindenkinek!

    Kérdésem az elektronikában jártas, esetleg alaplapot szerelőkhöz szólna elsősorban.

    Voltam olyan hülye, és matattam az alaplapom egyik venti csatijánál(bekapcsolt állapotban), és persze sikerűlt rövidre zárnom(+ -). :W
    Ezt egy kis szikra, kis csatt, majd pici amperszag, illetve a többi ház venti csatin lévő, venti fordulatszám növekedése követte. (7.xx volt lett a pluszon).

    Mivel anno müszerésznek tanúltam(akkor mit matatsz hülyegyerek fesz alatt a gépben?!,) gondolván, hogy ennek az amper szagnak nyoma kell hogy legyen, jóóól végigpásztáztam az alaplapot.. háát meg is találtam az áldozatot. (jah.. gép frankón ment, megy azóta is.)

    Jobban körbenézve, találtam mégegy ilyen jószágot, a Proci venti csati közelében.
    Ez mégjobban megerősített abban, hogy jó helyen tapogatózok.. meg is tettem.. bár nem kellett volna.. nem kicsit volt forró...

    Szal elösször arra gondoltam, hogy valami kis fesz. stab ic, mint mondjuk a 78xx sorozat...
    Rákerestem googlén, ezt találtam.. [
    L:http://www.datasheet4u.com/download.php?id=633356]3310GH adatlap pdf[/L]

    "P-CHANNEL ENHANCEMENT MODE POWER MOSFET" a mosfet még rémlik is, de ilyen tipus nem nagyon.. no meg már rég (13-14éve) tanúltam, azóta nem foglalkoztam nagyon elektrónikával.. csak kicsit...

    Szóval kérdéseim!
    - Valakinek van valami tapasztalata eme alkatrészel?
    - Hol lehetne venni vajon? (lomexet majd megkérdezem, esetleg az itt írt RET-et, bár őket nem ismerem)
    - Esetleg mivel lehetne helyettesíteni?

    Ugyanis arra gondoltam, hogy ki kellene cserélni. Ez nem lenne olyan nagy kunszt, ha lenne.. és talán más alkatrész nem szállt el.
    Lévén a gép még azóta is megy.. igaz, nem állítottam még le, nem volt restart.. ettől még tartok kicsit, bár a környékén nem láttam semmi pörkölődés nyomot, a rá kötött két venti is megy.. (bár ha még csatlakoztatok még egy ventit, lejjebb megy a fordulatuk..)

    Gondolom túl nagy gondot nem okozhat ha ez elpatkol, feltételezem valami soros korlátozo eszköz lehet..
    Vagy ezek már impulzus vezérelt okosságok lennének... :U
    Még pár kép

    Köszi: Laci

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák