Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PPeter

    addikt

    válasz Vakegérke #1767 üzenetére

    A DVD-lemezről ''kifogástalan'' minőségben nézhető mozifilmek többsége úgynevezett 2K (körülbelül 2048x1200) felbontású digitális masterről kerül kicsinyítésre, PAL (720x576) vagy NTSC (720x480) felbontásra az SD felbontású digitális master készítésekor (DVD authoringhoz és SDTV célokra). A jelentős túlmintavételezés miatt néznek annyira jól a normál TV-den: mielőtt lekicsinyítették az anyagot SD felbontásra, előtte jóval nagyobb felbontású volt. A televíziós műsorokat is sokkal jobb optikával és jelfeldolgozó áramkörökkel veszik fel, mint amilyenek a kommersz kis kamerákban dolgoznak. Neked ilyen plusz információ nem áll rendelkezésre a felvételkor, illetve amit meg tudsz ragadni, azt meg is kell: hogy minél szebb képet kapj, a lehető legtöbb információt kell rögzítened. Ehhez pedig mindenképp egy 3CCD-s kamera szükséges. Nekem itthoni célokra SD készüléknek egy Panasonic NV-GS320-as van, most rendeltem egy Canon HV20-at mellé (bár nem voltam 100%-osan megelégedve vele, amikor kipróbáltam). A stúdiós munkához (vágással, utómunkával és authoringgal is foglalkozom) nagy Panasonic és Sony kamerákat használunk. A munkám miatt nagyon-nagyon sok féprofi és felső kategóriás eszközzel is volt/van dolgom, bár nem vagyok operatőr. A mostani árak mellett mindenképp 3CCD-s kamerát ajánlok, még kimondottan otthoni ''bugyutaságokra'' is, mert nagyon meghálálja magát képminőségben. A GS-320-assal felvett anyagokból készült (nem agyontömörített) DVD-Video még a 42-es plazmán is nagyon jó minőséget mutat - főleg a kamera árához mérten. Igazából azt kell eldönteni, hogy a felvett anyagot csak alapszinten akarod megvadosni, mert ez esetben akár egy normális optikával rendelkező, egyből MPEG-2-re tömörítő HDD/DVD-lemezes 3CCD-s kamera is elég lehet (tudnod kell, hogy az így tömörített anyag utómunkája sokkal körülményesebb és rosszabb minőséget ad, mintha DV-ben rögzítetted volna), de ha szeretnél megtanulni vágni és komolyabban bele akarsz nyúlni a felvételekbe, akkor mindenképp csakis a DV szalagos kamerák maradnak, de azok közül is csak a 3CCD-s modellek.

    [Szerkesztve]

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Új hozzászólás Aktív témák