Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    válasz Szten Márs #5474 üzenetére

    szerintem ő azért írta a P módot mert ha ott a gép beállít egy rekesz meg egy záridő értéket akkor azt lehet + és - irányba módosítani még.
    tehát ha nem tetszik a beállított érték akkor szűkít a blendén növeli a záridőt
    vagy nyit a blendén(ha lehet még) és csökkenti a záridőt és mindezt simán a tekerővel lehet.
    és ott vannak azok a rekeszértékek amit írtál neki
    csak általában 1/3-os lépésekben nem egész értékekben :B
    én mondjuk A módban szoktam fotózni, kiválasztom hogy milyen rekesz kell nekem adott fotó elkészítéséhez és ha látom a keresőben hogy túl nagy lenne a záridő akkor a második tárcsával tekerek picit az ISO-n fel és máris csökkenti a gép vissza a záridőt így nem fog bemozdulni és megkapom azt a rekeszt is amit szeretnék.
    nekem egyelőre most ez jött be legjobban és így tudok gyorsan beállítani mindent.
    piszok jó dolog hogy a D90-en két tárcsa van és egyikkel rekeszt másikkal ISO-t tudok tekerni villámgyorsan :)

    másik amire írni akartam még hogy gondolom azért vesznek az emberek fényerős 1,8-as vagy 1,4-es objektívet mert azzal kicsi a mélységélesség viszont ha lerekeszeljük mondjuk 3,5-re akkor sokkal jobb minőségű képet produkál mint a kitobi szintén 3,5-ös rekeszen...
    én is szeretnék egy 35/1,8-at mert kell nekem is a fényerő mert nem akarok mindig ISO 800-1250-re tekerni kitobival hogy jó legyen a kép :B

    [ Szerkesztve ]

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák