Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ádám16

    addikt

    Fú, de rég jártam (2500 új hsz.) nálatok. A héten azt hiszem, visszaolvasok pár oldalt az autós topikokban, kicsit kiestem innen. :)

    Sziasztok!

    Idén év végén/jövő év elején autóvásárlás lesz terítéken.
    Teljesen vakon vagyok, ezt látni is fogjátok. Ismerem a használt és újautó piacot, de egy kis pofozgatás jó lenne, mert nem látom a helyes irányt.

    Ami van: 1,5-2m-t érő Audi A6 C5 3.0 szívóbenzin 370e km-rel. Fullextra, gyönyörű, de nem bízok benne, és nagyon zabál.
    Ami volt: MX5 NB.
    Amire vágyok: nem 12 literes fogyasztás (minél alacsonyabb), megbízhatóság ÉS minőség. Imádom az autókat és vezetni is imádok.

    Felhasználás: 10/9x melóba használom az Audit: 2*25 km országút + 2*5km város.

    A forgatókönyv a következő a fejemben:
    A, egy "alsó-közép" autó, ami egyszerű, és a mindennapokat nem zokogva vezetem le vele; viszonylag jó futómű, 120LE+, remek fogyasztás, ülésfűtés lehetőleg legyen meg.
    Erre költenék 6m-t.
    Erre keresek elsősorban tippeket!
    Emellé vennék egy MX5 NC FL-t 4-5m-ért.

    B, Egy autó, ami kielégíti minden igényemet. Itt bajban vagyok.
    1: dízel Giulia
    2: 420/430D
    3: PUG 508 2.0 dízel

    Ezek közül ti melyiket vennétek, ha a fent említett dolgok lényegesek?

    C: Új autó, ott hitelt is vennék fel akár, és nem tartom kizártnak, hogy villanyautóhoz is nyúlnék. Most pl. egy Ariya 4m Ft kedvezménnyel 16-ért elhozható 0% THM mellett.
    Viszont az újautó "nyertese" nálam most a Honda Civic lenne, de elképesztően túlárazottnak érzem.

Új hozzászólás Aktív témák