Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz #95488640 #52654 üzenetére

    Nyugodtan használhatod a discardot, a modern meghajtók/vezérlők az un. queued TRIM eljárást használják, tehát nem "törölnek" azonnal. Gyk. a discard egy jelzést ad a vezérlőnek, hogy a blokk logikailag már nem létezik, felszabadítható, a vezérlő meg foglalkozik vele, amikor jónak látja...

    Ezt épp most olvastam a Gyorstalpaló szerzőjétől, amúgy eléggé le vagyok maradva a berus.berus az értelmi szerző SSD-s írások ügyében.

    Az, hogy mikor nem jó a discard, az is tőle származik, de azt már régen is olvastam, hogy nagy terheléssel járó írások esetén nem előnyös a folyamatos törlés, de mint kiderült az sem annyira folyamatos. Ez a technológia nagyon gyorsan változik és a szoftverkészítők reagálása is próbálja követni az ütemet.

    Úgy mindent összevetve a te esetedben, ilyen használat mellett és a tipusa miatt, biztosan hallgatnék berus.berus szakira és kivenném a discard-ot. ;-)

    Ebből is látszik, hogy a rendszer és a közössége élő-lélegző, mindig változó, sosem unalmas, épp ezért imádom.

    Valóban ez a legjobb benne.

    (#52656) CPT.Pirk

    Belepislogtam a linkedbe, de nem biztos, hogy megépíteném ezt 10 éven belül! :Y

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák