Hirdetés

Aktív témák

  • GeorgeTerror

    senior tag

    Több kérdésem is van.
    Mit szóltok a Pepsi kivonja a visszaváltható palackjait? Nesze környezetvédelem.
    A másik amin rendszeresen fölcseszem magam az a mindenféle szórólapok amik a postaládába kerülnek. Ok legyen reklámozzanak. De akkor legyen itt is szelektív hulladékgyűjtés, legalább a papírt tudjam külön rakni. Persze az lenne a legjobb ha mindent lehetne típus szerint. Aki meg nem azt csinálja jól megkorbácsolni. Ehez mit szóltok?
    Na meg a számítógép alkatrészek? azokkal mi lesz ha végleg elavulttá válnak?

    Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

  • Den

    veterán

    válasz GeorgeTerror #1 üzenetére

    Elavult számítógépek? Mennek a kinai tavakba folyókba. Mostanában láttam a tv-ben, döbbenet.

    Pepszi rohadjon meg ott ahol van, 3 forint profitért, szétb..a a környezetet. A gond csak az hogy a fiatalokban (meg az öregekben) nincs annyi polgári öntudat hogy egy ilyen akció miatt bojkottálja a céget. Indítanak valami cimkegyűjtős akciót amin lehet nyerni valami bóvlit, és a fogyasztó már meg is van törve.
    A finnek bezzeg. Mikor megakarták szüntetni az üveges tejet, az egész ország bolkottált. Még azok sem vettek dobozost akik egyébként mindig azt vesznek, soha üvegest.

    www.simson4t.hu

  • McJames

    senior tag

    válasz GeorgeTerror #1 üzenetére

    Erre, ahol lakom (Pécs), szerencsére van szelektív hulladékgyűjtés (papír, műanyag, üveg). Két helyre szoktam vinni (mikor merre megyek), és mindenhol vannak arcok, akikkel már összemosolygunk, ha találkozunk. Szvsz jó érzés. Sőt a múltkor láttam, hogy xy vállalkozás dolgozója/tulajdonosa? megállt a pickup-jával és a már beépített ''akárminek'' a csomagolását (karton és műanyag) ott taposta laposra és tette a megfelelő tárolókba. Ez is jó érzés volt.

    A kérdésem már csak arra vonatkozik, hogy mi történik ez után? Mert a gyűjtés működik, a feldolgozásról viszont nem nagyon hallani semmit sem. :)

    A számítógéppel kapcsolatban. Nem vagyok biztos benne, de úgy emlékszem a IBM? , Compaq meg a Siemens vette vissza a használt cuccokat (azt nem tudom, hogy fizettek-e), és mintha már olvastam volna, hogy mindhárom? gyártó rendelkezik feldolgozó üzemmel. A gondot fokozza, hogy a fém és műanyag nehezen választható el számítástechnikai termékek esetén.

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

  • GeorgeTerror

    senior tag

    válasz Den #2 üzenetére

    Ezaz utáljuk a Pepsit, mert tényleg tönkreteszi a környezetet a sok műanyag sz@rral.
    A másik a marketek (hiper szuper sima ijen tesco meg spar) hányatják tele a postaládát a papírokkal. Az mweg megy ki a szemétbe. Szelektív hulladékgyűjtést minden lépcsőházba!!!
    Tudja valaki hogyhívják/mi a mailcíme a környezetvédelmi fejeseknek?

    Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

  • Den

    veterán

    Visszavásárolt gépek? 0.01 %?
    A szelektív gyűjtésnek itt még nincs kultúrája, de ezt át lehet hidalni. Vannak ugyanis olxan kompjúteres hulladékszelektáló gépek amik nagyüzemi méretekben képesek a hulladék szétválogatására. Olyan szinten, hogy a színes üveget megkülömbözteti a színtelentől, sőtt még a műanyagok fajtáját is megállapítja.

    www.simson4t.hu

  • rog

    addikt

    a szelektiv szemétgyüjtés nagyon jó dolog. én is szivesen tartanék akár 3 kukát is a konyhámban, ahogy azt 500km-al nyugatabbra teszik.

    de azt lehangoló tudni, hogy a legtöbb helyen egyszerüen összeöntik a szelektív kukákat. :(

    bocsánat ez spekuláció volt. igazából csak egyszer láttam hogy ezt teszik. de már ez is 1-el több volt az elfogadhatónál.

  • McJames

    senior tag

    Azt nem, de valamilyen keresőben keress rá az alábbiakra: computer+ salvage vagy recycling vagy waste.
    Elég sok érdekes dolog olvasható a témában.

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

  • Joltee

    aktív tag

    válasz GeorgeTerror #1 üzenetére

    Az n+1 példányban bedobott szórólapok engem is k@rvára idegesítenek. Ráadásul annyi nyomdafesték van rajtuk, hogy majdnem csepeg... Az emberek nagy része úgyis csak kidobja... :(

    Joltee

    Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

  • Egon

    nagyúr

    Örülök, hogy valaki felvetette ezt a témát: véleményem szerint napjaink egyik legfontosabb (ha nem a legfontosabb) problémája ez a kérdéskör.
    Sajnos kis hazánkban a környezetvédelmi ''kultúra'' a béka feneke alatt van - jó sokkal. Ez elsősorban a szemetelésben nyilvánul meg. A minap mendegéltem hazafelé a melóból, éppen villamosra vártam, amikor a mellettem álló - piros volt a lámpa - autóból a nagggyon laza csávó a kiürült félliteres műanyag üdítős palackot egy laza csuklómozdulattal a nyitott tetőablakon keresztül (!) kidobta az utcára... Ilyenkor szeretném, ha átvennénk egynémely távol-keleti ország törvénykezési rendjét: ott ilyenért nem ritka pl. a botozás (!!!) sem...
    A másik. A mai napig igen élénken emlékszem a Tisza megmérgezésére (tudjátok, Romániában történt, egy ausztrál tulajdonú bányatársaság volt a vétkes). Úgy rémlik, valamiféle kártérítést követeltünk, gondolom abból se lesz ebben az évezredben semmi...:(

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Den

    veterán

    Nekem ettől a vájörlessz őrülettől van kiütésem. Mi a csöcsnek rádiós egy egér, meg egy billentyűzet amit 10 centire a géptől használok?
    Hogy dobáljuk ki tonna számra a használt elemeket?

    www.simson4t.hu

  • localhost

    Közösségépítő

    válasz Joltee #8 üzenetére

    Joltee: ''Az emberek nagy része úgyis csak kidobja... ''
    Vagy kiszedi a saját postaládájából és bedobja a szomszédéba :)) Társasházi lakásokban lakók előnyben!

    ¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

  • guest

    veterán

    válasz Egon #9 üzenetére

    A Tisza cianszennyzésével kapcsolatban: az ausztral nagyokosok megerdemeltek volna egy kis hazikosztot az elpusztult halakbol. Masreszt az is felelos aki ilyen cegnek mukodesi engedelyt ad.

    Velemenyem szerint, a szelektiv szemetgyujtest (es egyben egy komoly kornyezetvedelmi programot) csak ott lehet alkalmazni ahol az emberek 99%-a nem kuzd megelhetesi gondokkal.

    prohardver vendég

  • GeorgeTerror

    senior tag

    válasz localhost #11 üzenetére

    Szóval máshol sincs. Egyébként ha normálisak lennének a gyártók, fényeleme aksis cuccokat csinálnának nem elemeset.
    Ismerek olyan eszközt ami az akkukról képtelen menni, mert azok nem pontosan 1,5 voltot adnak le. Kicsi híjja volt annak hogy ne kalapáccsal állítsam át. grrrrr.

    Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

  • rog

    addikt

    azon gondolkoztatok már hogy nap mint nap mennyi felesleges dolgot nyomtatunk ki. orszagosan szerintem tonnaszámra!
    ''papir nelküli irdoa'' rulez!

  • GeorgeTerror

    senior tag

    válasz rog #14 üzenetére

    Idézet rogtól:'papir nelküli irdoa' rulez!
    Az nagyon. Hátmég a papír nélküli iroda na az is :D :D :D
    Egyébként sokat. De nálunk legalább azt külön gyűjtjük a cégnél

    Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

  • rog

    addikt

    válasz GeorgeTerror #15 üzenetére

    mielött valaki azt hinné nem tudom leírni:

    paipr enlküli iroda
    papir neklüil iroda
    papir nelküli iroda
    papír nélküli iroda
    :))

  • guest

    veterán

    Csak annyit a témához
    Belgiumban a zöld hulladékot tikos elégetni, arra van egy külön hetente járó szemetes ami a megfelelő szinű zsákot elviszi.
    Hetente három különböző szemetes jár.

    prohardver vendég

  • McJames

    senior tag

    válasz Den #10 üzenetére

    Nem tudom mi a bajod vele. Nekem azért kellene, mert kicsi a hely az íróasztalon, ezért sokszor összevissza van a billenytyűzet, egér, dossziék, fejhallgató, stb. Madzag nélkül könyebb és főleg olcsóbb rendet rakni.
    Mellesleg tök mindegy, hogy a rengeteg legyártott elem a boltból vagy a használat után megy a ''kukába''. Ha nem veszed meg, akkor is ''kidobják'' előbb-utóbb. Mellesleg itt az egyetemen központilag gyűjtik a használt elemeket (oda hordom otthonról).
    Amúgy meg azon vigyorgok, hogy újra végigolvasva a topicot, azt tapasztaltam, hogy hiába írtam be egy - jórészt - pozitív értelmű hozzászólást, arra b@...k a ''csapat'', megy tovább a ''sírás-rívás''. Persze bocs, senkit nem akartam megsérteni, sőt, meg beszéljünk róla, és főleg tegyünk érte, mert sajnos bőven van még mit, csak mégis mulatságos... :D

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

  • rog

    addikt

    válasz McJames #18 üzenetére

    ''Ha nem veszed meg, akkor is ''kidobják'' előbb-utóbb.''
    szerintem ez igy nem teljesen ok.
    mert ha nem veszed meg, nem rendel a kisker. ha nem rendel a kisker akkor nem rendel a nagyker.
    es akkor nem gyart a gyarto sem.


  • GeorgeTerror

    senior tag

    válasz rog #19 üzenetére

    Örülünk hogy Pécsett van ijen. Dehát Pécs nagyváros. Egyébként ki kezdeményezte nemtudod?

    Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

  • McJames

    senior tag

    válasz rog #19 üzenetére

    Ez igaz (elviekben), de ettől függetlenül a nagyobb áruházak polcain mindig szép számmal látok leárazott, majdnem vagy már lejárt szavatosságú elemeket. Tehát a tervezett veszteségbe az áruválaszték kedvéért belefér/bele kell férnie az elemeknek (is), ezért a gyakorlatban sajnos nem áll, amit írsz - sajnos. :(

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

  • McJames

    senior tag

    válasz GeorgeTerror #20 üzenetére

    Pontosan nem, ezért inkább nem mondok/írok semmit - hülyeséget minek, ugye... Én már a működő rendszerbe futottam bele, és élvezem. :)

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

  • rog

    addikt

    válasz McJames #21 üzenetére

    de csak azért nem áll, mert az emberek többsége úgy gondolkodik a dologról mint te. ;)

  • Den

    veterán

    válasz McJames #18 üzenetére

    Nemá. Nehogy már az a madzag ennyire problema legyen. Itt van egy problemás gép ''javítani'', ahoz cordles logitech egér van, itt van az asztalomon,de engem valahogy nem üdvözít. szelektív gyűjtés ok, csak az elemek kis része végzi ilyen konténerben.

    Az ugye csak vicc volt hogy ha nem veszem meg megveszi más. Persze amit legártottak, de ha eladnak évi 5 millió ilyen vireless sz@rt akkor az 5 millió+ új egység amibe elem kell tehát növeli a fogysztást.

    Annek meg örvendek vala hogy nálatok már van szelektív papírgyüjtés, Rólad egyébbként is feltételeztem némi tetlegességet környezetvédelem ügyben (a kisgyerekesek álltalában jobban vigyáznak a környezet megóvására), csak az a gond hogy a papír meg műanmyag szemét max csúnya nagy szemétdombokat eredményeznek, az elemek viszont elrohadnak a sok szar meg belemegy az ivóvízbe.

    www.simson4t.hu

  • McJames

    senior tag

    válasz Den #24 üzenetére

    #23 Rog: Nem vagyok egy vezéregyéniség-típus, de ez esetben nem bánnám, ha sokan úgy gondolkodnának - legalábbis a környezetvédelemről -, mint én. :)

    #24 Den: Hát, erre nem tudok mit mondani, gyere próbáld ki egyszer. Ráadásul most egy beépített szekrényben ''lakik'' a számítógép. Mit ne mondjak, érdekes... Amúgy eddig két egér-kábelt sikerült eltörnöm - igaz, 3-4 év használat után - (egyet otthon, egyet a mh-en), és mivel IntelliMouse-t használok ezért drága volt. Pláne, mert alkatrészt a piszok M$ nem ad a hardware-eihez, pedig jó lenne (a vásárlóknak biztos).

    Igen, az elemes hozzászólás egyes sorai figyelemfelkeltő ''lózungok'' voltak, amúgy valóban láttam a boltokban lejárt elemeket (sokat) és valóban gyűjtik az egyetemen a használt elemeket. Egyébként, ha belegondolsz, akkor a gagyi cuccok, amik 1 naptól kb. 1 évig bírják a gyűrödést, sokkal több szemetet jelentenek, mint pl. az elem, és ugyanolyan veszélyesek lehetnek (fém+műa.).

    A lényeg: tervezzünk és használjunk olyan dolgokat, melyek minél kevésebb, a környezetre veszélyes alapanyagot, és gyártást igényelnek, és az anyagok lehetőleg legyenek újrahasznosíhatóak. Plusz: tanítsuk meg az embereket, az anyagokkal történő helyes bánásmód, alkalmazás olyan természetes legyen, akár levegőt venni.

    Egyébként nem(csak) a gyerek az oka. Családi házban nőttem fel, szinte mindig volt növény és állat a környezetemben. (Egyébként a recyclinget így/itt lehet igazán megtanulni... :) ) Járom az erdőt kölyökkorom óta (atlétaként edzés miatt, tájfutóként - ezek rég voltak; mouintain bike-kal csak úgy, meg gyalog, szülőkkel, barátokkal, kutyával, stb.) És még sorolhatnám, de most minek, majd egyszer a klubban személyesen, ha összejön... :)

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

  • rog

    addikt

    válasz McJames #25 üzenetére

    arra hogy hogyan gondolkodsz a környezetvédelemröl, csak ennyiböl következtethettem:

    ''Nem tudom mi a bajod vele. Nekem azért kellene, mert kicsi a hely az íróasztalon, ezért sokszor összevissza van a billenytyűzet, egér, dossziék, fejhallgató, stb. Madzag nélkül könyebb és főleg olcsóbb rendet rakni.
    Mellesleg tök mindegy, hogy a rengeteg legyártott elem a boltból vagy a használat után megy a ''kukába''. Ha nem veszed meg, akkor is ''kidobják'' előbb-utóbb. Mellesleg itt az egyetemen központilag gyűjtik a használt elemeket (oda hordom otthonról).''
    nekem ebböl ez jött le:
    1. olcsobb megoldás jobb mint a környezetvédö
    2. ha én nem szennyezek, ugyis megteszi más
    ezért válaszoltam a #23-at

  • McJames

    senior tag

    válasz rog #26 üzenetére

    Láttam a smiley-t a végén. Egyébként amit írtam, többet tartalmaz, mint első látásra látszik. Ezek alapján, ebben a (békés) szellemben, de azért vitatkoznék... :)
    1. olcsobb megoldás jobb mint a környezetvédö
    A felhasznált, majd eldobásra ''ítélt'' kábel semmivel sem jobb, mint az elem, igaz elvileg kevesebbet kell(ene) feldolgozni. Mivel egyszer-kétszer ki lehet vágni a törött szakaszt, így élettartama meghosszabbítható 1-6 hónappal, ám ha már nem, akkor ''röpül'' az egész egér, mert kábelt külön nem lehet kapni. Hát még a 800-1200 Ft-os ''Tesco-egér''... :(
    A használt szám.tech. alkatrészek, a kábelek feldolgozása, újrahasznosítása a környéken még nem megoldott, az elemeké igen. Bármilyen furcsa, a fentiek szerint számomra hosszabb távon tehát szvsz az elemes olcsóbb és környezetkímélőbb is.

    [I]2. ha én nem szennyezek, ugyis megteszi más
    ezért válaszoltam a #23-at[/I]
    Az állításom, melyre így reagáltál, igencsak cinikus, de sajnos igaz. Szeretném, ha megdönthető lenne, de kevés a remény rá... :(

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

  • Den

    veterán

    válasz McJames #27 üzenetére

    Nem akarom a dolgot tovább ragozni, de a kidobott egér max ezer év múlva is ott lesz a földben. Az elem néhány év alatt szétrohad, a benne levő nehézfémek és egyébb finom dolog bejut az ivóvíz készletekbe, onnan meg téged mérgez.

    www.simson4t.hu

  • McJames

    senior tag

    válasz Den #29 üzenetére

    Igaz. Bár gyakorlatilag, ha így folytatódik, akkor az elem nemsokára nem a ''földbe'', hanem ''műanyagba'' kerül bele...

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

  • Egon

    nagyúr

    válasz Den #29 üzenetére

    Feltéve, ha el nem égetik valami hulladék-égetőben, és be nem szívod a levegőből...:(

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • guest

    veterán

    Na latom elorebb szo volt a pecsi szelektiv hulladekgyujtesrol...
    Gondolom a Biokom honlapjan lehet errol olvasgatni...
    www.biokom.hu
    :-)

    LovRob

    Ja es ha jol emlekszem, tavaly volt akciojuk a zold-lomb hulladekkal kapcsolatban is

    prohardver vendég

  • 9CS

    senior tag

    No ez tényleg fontos dolog lenne, de felénk sincs ilyen, vagy nem tudok róla? (Érd) Az elemről pedig annyit, hogy ott az ''aksi'' méretre olyan mint az elem és csomószor újratölthető saját töltővel. Én kb. két éve !!! használok ilyen Philis aksikat lámpában, most az egérkémben vannak. (a lámpában semmi, környezetvédelem ugye:) )

    '' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

  • Loha

    veterán

    Csak úgy eszembejutott, hogy ha az elem 2 végét korrózió álló acélból csinálnák, és az elemet légmentesen szigetelnék kívülről műanyaggal akkor nem folyna ki belőle a sav és nem rohadna szét...
    Annyira nem lenne környezetkárosító...

  • krila

    tag

    Az eszébe jutott valakinek, hogy?
    Egy 10 kg-os pc előállítása során 25 kg újrahasznosítatlan,és ujrahasznosíthatatlan hulladék keletkezik szerte a világban , és nagy része nehézfémekkel szennyezett!!!??????????????
    Szóval a pcs-ek védik a környezetet vagy nem?

  • Den

    veterán

    válasz krila #35 üzenetére

    Ez igaz viszont egy autó előállításánál több tonna. Pl mire a vasércből mercédesz lesz kb 14 tonna hulladék keletkezik. És ez a hulladék arány nagyjából igaz minden ipari termékre.

    www.simson4t.hu

  • McJames

    senior tag

    válasz krila #35 üzenetére

    Nem újrahasznosíthatatlan, csak nem jelenleg nem éri meg felhasználni. Nem mindegy...

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

  • CsendPenge

    őstag

    Hmm... jó látni, hogy van akit érdekel a környezete, és próbál is tenni valamit érte:)

    Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

  • GeorgeTerror

    senior tag

    válasz CsendPenge #38 üzenetére

    Dolgozik valaki közigazgatással kapcsolatban? Hogyan lehetne kezdeményezni, a szelektív hulladékgyűjtés bevezetését egy városban?

    Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

  • Mista Boller

    tag

    a Tisza cianszennyezeserol: abbol a perbol nem lesz semmi. Huzzak halasztjak, ha jol tudom az ausztarl tulaj csak kb egy, masfel ev mulva tud megjelenni :( Szal, meg ha el is itelik oket, nem lesz peldaerteku es szvsz semmi ertelme nem lesz... Az ilyen es legutobbi idok vilagpolitikaja miatt sikerult kiabrandulnom abbol amit tanulok:( Bar lehet, hogy csak a vizsgaidoszak miatt van. Bocs, hogy itt marhasagokat beszelek, inkabb megyek es iszok egy kavet. Csak igy tovabb emberek!!!

    Tout le monde est une nonne

  • CsendPenge

    őstag

    válasz GeorgeTerror #39 üzenetére

    Én pécsi vagyok, itt van:) Viccen kívül, a gondolat jó, de nem tudom, hogy lehetne valamit elérni.

    Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

  • james

    aktív tag

    Budapesten sajnos nem olyan jó a helyzet, mint Pécsen. Régebben mikor még jó kis papírgyüjtések voltak egy csomó MÉH telep volt ahová el lehetett vinni a papírt vagy a vasakat (közel a lakásokhoz). Ezek legnagyobb része mára teljesen eltünt, én legalábbis egyet sem tudok. Valószínüleg alig pár darab maradhatott belőlük, de ezeket sem reklámozzák egyáltalán.

    Ép ma volt a TV1-en Balogh ...(?) akadémikus műsora ebben a témában. Teljesen ki volt akadva, amiatt, hogy a reklámok államdó fogyasztásra serkentik az embereket. A fogyasztás nagy része meg teljesen felesleges és csak a szemetet termeli. Szerinte a gondolkodásnak kellene megváltoznia. (Persze a csökkenő fogyasztás meg valószínüleg hazavágná a gazdaságot, legalábbis átmenetileg.)

    Pesten a legnagyobb gond különben az autózás. Naponta legalább 20 autóreklám megy le a TV-ben!!! Ehhez képest nulla bicigli reklám, de még bicigli sport sem nagyon, motor reklám meg színtén nulla. A csávó persze megveszi az autót lizingre mert pénze az nincs rá, utána már használná is, de azt már nem veszi észre, hogy napi fél-egy-másfél órát is araszol a dugókban... A leggyakoribb érv, hogy a gyereket viszi iskolába. Azt sem veszi észre, hogy a légszennyezéssel pont a gyerekeket betegítik meg leginkább. A TV-ben erről sem beszélnek. Az összes autó reklám iszonyú menő helyeken mutatja a verdát; sivatag, tengerpart, hegyi szerpentín stb. A realitás ezzel szemben a dugó, a növekedő asztma, tüdőrák és a legújjabb felmérések szerint az összes szív-érrendszeri betegségek is. (Ez valószínüleg csak Pestre érvényes de itt nagyon durva.)

    Szerintem is az emberek gondolkodásának kellene alapvetően megváltoznia, és ez valószínüleg csak módszeres TV-kampányolással érhető el. Nyugaton erre, ha jól tudom már volt számos +példa.

    Az elemekről viszont azt hallottam, hogy a helyenkénti gyüjtések ellenére sincs még megoldva az újrahasznosítás és a biztonságos tárolás. A környezetvédő azt tanácsolta egyáltalán ne vegyünk elemeket, mert nincs rá jó megoldás. Az akkumlátorokat viszont javasolta. Szerintem azonban elöbb utóbb ezekből is rengeteg hulladék képződik, ami valószínüleg színtén szennyező.

  • Den

    veterán

    válasz james #42 üzenetére

    Fogyasztás csökkentés fogyasztói társadalomban? Na az nem fog menni. Fogyasztás okosan? az már inkább. Pl. Topicindító téma: visszaváltható üveg. Megoldás, eldobható palackra akkora adót kivetni ami nagyobb mint a begyűjtés újrafelhasználás költsége. Ezt kiterjeszteni a tejes/üdítős dobozokra stb.
    Másik példa. Bevásárlóközpontokban hogy a munkaerőn spóroljanak, minden előrecsomagolt, persze műanyagban. Nem úgy mint régen amikor bementél a boltba kértél 20 deka párizsit, levágták és becsomasgolták zsírpaqpírba. Ahol lehet kimért árút kapni ott is olyan papírt alkalmaznak aminek a belsején műanyag van. Aztán zöldség. Mivel magadnak méred ki, minden zöldséget külön zacskóba teszel, míg régen a zöldséges kimérte és a szatyrodba öntötte.
    Ma egy átlagos vacsora után félig van a szemetes műanyag csomagolóval.

    Bicikli, motor. Bicikli nem fog menni amíg nincsennek bickli utak, és amíg az autósok a bicikliseket, mozgó akadálynak és nem közlekedő partnernek tekintik. Motor drága, autósok ugyanúgy viszonyúlnak hozzá mint a biciklihez, és LOPJÁK.

    Elem aksi, csak ott használjuk ahol nagyon muszály.

    www.simson4t.hu

  • james

    aktív tag

    válasz Den #43 üzenetére

    A műanyagzacsi tényleg súlyos dolog. Régebben 5-10-éve még mindent papírba csomagoltak. Az a vicc, hogy a legtöbb terméknek zöldség, kenyér nem is tesz jót a műanyag, mert belerohad...

    A papír is csak akkor jó persze, ha utána újrahasznosítják mert különben erdőírtáshoz vezet.

    Azt mondják, a hulladékfeldolgozás a jövő nagy üzlete lessz. Ennek örülnék, de valahogy mégis úgy érzem, hogy pusztán a profit sosem vezethet valóban emberi megoldásokra. Talán valami okos állami beavatkozásra, illetve állami kampányolásra gondolnék. Mondjuk a magyarság tudat mellett lehetne egy kis öko tudat rá-nevelés is :)

    Viláméretű színten viszont az erdőírtás talán a legdurvább probléma, ez pont olyan mint magunk alatt vágni a fát. A csökkenő erdők egyre kevéssé tisztítják a légkört a levegő terheltsége meg még mindig nővekszik. Az új erdő meg nem nagyon telepíthető vissza ugyanarra a területre, mert a trópusi talaj nagyon hamar elmosódik. Itt világméretü összefogásra lenne szükség, de még nem nagyon látom ennek előjeleit.

    Bush még mindig azzal érvel, hogy nincs egyértelműen bizonyitva a CO2 és a felmelegedés kapcsolata, tehát folytathatjuk tovább a szennyezést, ''jó'' példát mutatva a világnak...

    Amerikát különben nagyon fejlett és gazdag országnak tartjuk, de azért az elgondolkodtató, hogy egy relatíve ''egyszerű'' erdőtüzzel nem bírnak elbánni. Van ugye űrrepülő, atom, műhold, kábeltévé, cirkálórakéta, elektronmikroszkóp stb. De egy szímpla, több ezer éve ugyanolyan tulajdonságú természeti jelenséggel szemben nincs megfelelő stratégiájuk ...

  • Den

    veterán

    válasz james #44 üzenetére

    A hulladék feldolgozás a jövő üzle lesz csak nem úgy ahogy sokan gondolják. A fejlett országok vagyonokat fognak fizetni a fejletlen országoknak hogy befogadják a szemetüket. Ez már most is megy, az ipari országok veszélyes hulladékát harmadik világbeli országokba szállítják ott pedig egyszerűen a folyókba, földekre öntik.


    Bushnak igaza van abban hogy az üvegházhatás még nem bizonyított, a média eccerűen felkapta, mint annyi hangzatos elméletet és tényként kezeli. Ez persze nem menti amerikát aki a világ legnagyobb környezetszennyezője, ontja a szemetet és a mérgeket, és ha valakinek tellne környezetvédelemre akkor az usa az.


    Erdőtűz más tészta. Az ember nagynak és erősnek képzeli magát, aztán a természet rendre megmutatja hogy mennyire téved. A természet nem emberléptékű. Az erdőtüzek megfékezhetetlenségéért annyiban vagyunk felelősek hogy évtizedek óta görcsösen megakadályozzuk az erdőtüzeket pedig azok _természetes_ események az erdőkben, megakadályozzák hogy vastag avarréteg alakuljon ki a talajon. Ezek hiányában, ha a több évtizede gyűlő avar+burjánzó aljnövényzet lángrakap, egyszerű avar tűz helyett megfékezhetetlen koronatűz alakul ki, amit már csak az tud megállítani ha elfogy az éghető anyag.

    www.simson4t.hu

  • Dalai Láma

    őstag

    Na én is nagyon örülök, hogy nem csak én egyedül látom így a dolgokat. Én is pécsi vagyok, Szép telkünk van a Mecseken, friss levegő, nappaliablakból kinézve erdő.

    Pár évvel ezelőtt tőlünk 200m-re egy szemétlerakó volt egy régi kőbánya helyén. Egyszer ki is gyulladt, és az akkumulátorok, és a Barkaszok szépen elégtek, és a friss levegő fekete lett, és büdös. Elég undorító volt. Szerencsére rekultiválták, és most füves park van a helyén. De nem is ezt akartam mondani.

    Amikor biciklizni megyek az erdőbe, mindig rosszul leszek a látványtól. Az erdő közepén kidobott hűtőszekrény, aksi, gumiabroncsok, és van amikor teljes ülőgarnitúrával is találkozok az erdő közepén. Ki az az ember, aki fogja a hűtőjét, és ahelyett, hogy egy erre a célra kijelölt helyre vinné, felrakja a kocsira, és beviszi az erdőbe és ott kidobja?

    A legrosszabbak a hétvégi kirándulók. Azt hiszik, hogy jó dolgot tesznek, amikor a büdös városból feljönnek a hegyre kirándulni. Ja. De ők ugye a nagy hájassseggű elkényelmesedett polgárok, akik kirándulni is kocsival mennek. Feljönnek a hegy tetejére autóval, kiszállnak, vesznek 2 mély lélegzetet, és előveszik a kajájukat. Általában mcdonnalds-os kaját. Ezt elfogyasztják az erdőben, a kóláspoharat, és a zacskót kidobják a francba, visszaautóznak a városba, és elmondják magukról, hogy milyen termnészetszerető emberek! :((
    Maradnának otthon, azzal többet érnének el!!!


    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    Ja, és a másik. Ami még nem tetszik a pepszisüveg után, az a mekdonáldszos pazarlás. Nem is szeretek bejárni enni oda. Minden kaját becsomagolnak, még a szívószálat is. A pohár tetején műanyagkupak van. És 1 használat után megy a kukába. Egy kajálás után egy hatalmas szemétkupc lesz a tálcámon. De aban az ''étteremben naponta többszázan-ezren megfordulnak, ésmindenki hagy maga után egy szemétkupacot. És pécsett legalább 3 ilyen kajálda van, az országbanrengeteg, és a világban még több. Naponta több tonnányi huladék keletkezik csak innen!!! Nagyon durva! :(

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • james

    aktív tag

    válasz Den #45 üzenetére

    ''Ez már most is megy, az ipari országok veszélyes hulladékát harmadik világbeli országokba szállítják ott pedig egyszerűen a folyókba, földekre öntik.''

    Ilyesmit már én is hallottam. Ez a megközelítés eléggé jellemző a nyugati civilizációra. Azonban könnyen visszaüthet, járványok illetve az éhezés és háborúk miatti menekült hullám által. Kiváncsi lennék mit lépne az UNIO egy nagyobb több 10 milliós menekült invázióval szemben. A politikusok csak most kezdik ezt kapisgálni. Nem tartom kizártnak, hogy az UNIO bővitése is emiatt lett hírtelen sürgősebb. Előretolt határvonalak, stb.

    A KODAK volt és ma is a világ legnagyobb filmnyersanyag gyártója. Azonban a digitális technika megjelenésével nyilvánvalóvá vált, hogy elöbb utóbb teljesen el fog tünni a celluloid alapú film. A KODAK erre úgy reagált, hogy hatalmas tőkeerejét felhasználva hihetetlen pénzeket és szellemi kapacitást kezdett bevetni a digitális technika fejlesztésébe. Ezzel persze jócskán felgyorsította saját fő profiljának elavulását, de meg tudta tartani piacvezető szerepét. Mára ő lett az egyik legnagyobb név és egyik legnagyobb fejlesztő ezen a területen is.

    Ez a példa talán Amerikának is példa lehetne. Már rég el kellett volna indulnia a környezet védelem útján, nem pedig hátráltatnia azt.

    Az üvegházhatás tényleg nics bizonyítva, legalábbis a direkt összefüggés, a CO2 kibocsátás és a felmelegedés között. Valamilyen üvegházhatás persze létezik a légkörben különben baromi hideg lenne, a jelenség maga tehát létezik.

    ''Az ember nagynak és erősnek képzeli magát, aztán a természet rendre megmutatja hogy mennyire téved.'' Ez valahogy igy van. A másik, ami még felmerül, hogy a hatalmas fejlesztések nem ezen a téren történnek. Ma is kb. ugyanolyan módszereket használunk, mint 1000-éve. Ugyanakkor más területen hihetetlen változások vannak pl. közlekedés, kommunikáció, orvostudomány stb. Ezt tartom egy kicsit furcsának.

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz james #49 üzenetére

    Ja. Ennyi pénzből meg már egy étteremben finom kajával jól lehet lakni. Csak ott nem fizettetnek ki veled 2 kiló papírszemetet is. Meg nem öntik tele a poharadat jégkockával.

    Emberek! Ezentúl a gyorséttermekben kérjétek az üdítőt jég nélkül, mert így több piát kaptok,és így sem meleg. Sajnálom, de utálom, ha átvernek.

    off: Aki meg gyorsan akar enni, menjen be egy ABC-be, és vegyen 2 zsömlét, 3 szelet parizert, 5 dkg sajtot, és 2 literes (visszaváltható) üdítőt.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Aktív témák