Hirdetés

Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    Örülök, hogy valaki felvetette ezt a témát: véleményem szerint napjaink egyik legfontosabb (ha nem a legfontosabb) problémája ez a kérdéskör.
    Sajnos kis hazánkban a környezetvédelmi ''kultúra'' a béka feneke alatt van - jó sokkal. Ez elsősorban a szemetelésben nyilvánul meg. A minap mendegéltem hazafelé a melóból, éppen villamosra vártam, amikor a mellettem álló - piros volt a lámpa - autóból a nagggyon laza csávó a kiürült félliteres műanyag üdítős palackot egy laza csuklómozdulattal a nyitott tetőablakon keresztül (!) kidobta az utcára... Ilyenkor szeretném, ha átvennénk egynémely távol-keleti ország törvénykezési rendjét: ott ilyenért nem ritka pl. a botozás (!!!) sem...
    A másik. A mai napig igen élénken emlékszem a Tisza megmérgezésére (tudjátok, Romániában történt, egy ausztrál tulajdonú bányatársaság volt a vétkes). Úgy rémlik, valamiféle kártérítést követeltünk, gondolom abból se lesz ebben az évezredben semmi...:(

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Aktív témák