Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • GeorgeTerror

    senior tag

    válasz Den #2 üzenetére

    Ezaz utáljuk a Pepsit, mert tényleg tönkreteszi a környezetet a sok műanyag sz@rral.
    A másik a marketek (hiper szuper sima ijen tesco meg spar) hányatják tele a postaládát a papírokkal. Az mweg megy ki a szemétbe. Szelektív hulladékgyűjtést minden lépcsőházba!!!
    Tudja valaki hogyhívják/mi a mailcíme a környezetvédelmi fejeseknek?

    Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

  • McJames

    senior tag

    válasz Den #10 üzenetére

    Nem tudom mi a bajod vele. Nekem azért kellene, mert kicsi a hely az íróasztalon, ezért sokszor összevissza van a billenytyűzet, egér, dossziék, fejhallgató, stb. Madzag nélkül könyebb és főleg olcsóbb rendet rakni.
    Mellesleg tök mindegy, hogy a rengeteg legyártott elem a boltból vagy a használat után megy a ''kukába''. Ha nem veszed meg, akkor is ''kidobják'' előbb-utóbb. Mellesleg itt az egyetemen központilag gyűjtik a használt elemeket (oda hordom otthonról).
    Amúgy meg azon vigyorgok, hogy újra végigolvasva a topicot, azt tapasztaltam, hogy hiába írtam be egy - jórészt - pozitív értelmű hozzászólást, arra b@...k a ''csapat'', megy tovább a ''sírás-rívás''. Persze bocs, senkit nem akartam megsérteni, sőt, meg beszéljünk róla, és főleg tegyünk érte, mert sajnos bőven van még mit, csak mégis mulatságos... :D

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

  • McJames

    senior tag

    válasz Den #24 üzenetére

    #23 Rog: Nem vagyok egy vezéregyéniség-típus, de ez esetben nem bánnám, ha sokan úgy gondolkodnának - legalábbis a környezetvédelemről -, mint én. :)

    #24 Den: Hát, erre nem tudok mit mondani, gyere próbáld ki egyszer. Ráadásul most egy beépített szekrényben ''lakik'' a számítógép. Mit ne mondjak, érdekes... Amúgy eddig két egér-kábelt sikerült eltörnöm - igaz, 3-4 év használat után - (egyet otthon, egyet a mh-en), és mivel IntelliMouse-t használok ezért drága volt. Pláne, mert alkatrészt a piszok M$ nem ad a hardware-eihez, pedig jó lenne (a vásárlóknak biztos).

    Igen, az elemes hozzászólás egyes sorai figyelemfelkeltő ''lózungok'' voltak, amúgy valóban láttam a boltokban lejárt elemeket (sokat) és valóban gyűjtik az egyetemen a használt elemeket. Egyébként, ha belegondolsz, akkor a gagyi cuccok, amik 1 naptól kb. 1 évig bírják a gyűrödést, sokkal több szemetet jelentenek, mint pl. az elem, és ugyanolyan veszélyesek lehetnek (fém+műa.).

    A lényeg: tervezzünk és használjunk olyan dolgokat, melyek minél kevésebb, a környezetre veszélyes alapanyagot, és gyártást igényelnek, és az anyagok lehetőleg legyenek újrahasznosíhatóak. Plusz: tanítsuk meg az embereket, az anyagokkal történő helyes bánásmód, alkalmazás olyan természetes legyen, akár levegőt venni.

    Egyébként nem(csak) a gyerek az oka. Családi házban nőttem fel, szinte mindig volt növény és állat a környezetemben. (Egyébként a recyclinget így/itt lehet igazán megtanulni... :) ) Járom az erdőt kölyökkorom óta (atlétaként edzés miatt, tájfutóként - ezek rég voltak; mouintain bike-kal csak úgy, meg gyalog, szülőkkel, barátokkal, kutyával, stb.) És még sorolhatnám, de most minek, majd egyszer a klubban személyesen, ha összejön... :)

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

  • McJames

    senior tag

    válasz Den #29 üzenetére

    Igaz. Bár gyakorlatilag, ha így folytatódik, akkor az elem nemsokára nem a ''földbe'', hanem ''műanyagba'' kerül bele...

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

  • Egon

    nagyúr

    válasz Den #29 üzenetére

    Feltéve, ha el nem égetik valami hulladék-égetőben, és be nem szívod a levegőből...:(

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • james

    aktív tag

    válasz Den #43 üzenetére

    A műanyagzacsi tényleg súlyos dolog. Régebben 5-10-éve még mindent papírba csomagoltak. Az a vicc, hogy a legtöbb terméknek zöldség, kenyér nem is tesz jót a műanyag, mert belerohad...

    A papír is csak akkor jó persze, ha utána újrahasznosítják mert különben erdőírtáshoz vezet.

    Azt mondják, a hulladékfeldolgozás a jövő nagy üzlete lessz. Ennek örülnék, de valahogy mégis úgy érzem, hogy pusztán a profit sosem vezethet valóban emberi megoldásokra. Talán valami okos állami beavatkozásra, illetve állami kampányolásra gondolnék. Mondjuk a magyarság tudat mellett lehetne egy kis öko tudat rá-nevelés is :)

    Viláméretű színten viszont az erdőírtás talán a legdurvább probléma, ez pont olyan mint magunk alatt vágni a fát. A csökkenő erdők egyre kevéssé tisztítják a légkört a levegő terheltsége meg még mindig nővekszik. Az új erdő meg nem nagyon telepíthető vissza ugyanarra a területre, mert a trópusi talaj nagyon hamar elmosódik. Itt világméretü összefogásra lenne szükség, de még nem nagyon látom ennek előjeleit.

    Bush még mindig azzal érvel, hogy nincs egyértelműen bizonyitva a CO2 és a felmelegedés kapcsolata, tehát folytathatjuk tovább a szennyezést, ''jó'' példát mutatva a világnak...

    Amerikát különben nagyon fejlett és gazdag országnak tartjuk, de azért az elgondolkodtató, hogy egy relatíve ''egyszerű'' erdőtüzzel nem bírnak elbánni. Van ugye űrrepülő, atom, műhold, kábeltévé, cirkálórakéta, elektronmikroszkóp stb. De egy szímpla, több ezer éve ugyanolyan tulajdonságú természeti jelenséggel szemben nincs megfelelő stratégiájuk ...

  • james

    aktív tag

    válasz Den #45 üzenetére

    ''Ez már most is megy, az ipari országok veszélyes hulladékát harmadik világbeli országokba szállítják ott pedig egyszerűen a folyókba, földekre öntik.''

    Ilyesmit már én is hallottam. Ez a megközelítés eléggé jellemző a nyugati civilizációra. Azonban könnyen visszaüthet, járványok illetve az éhezés és háborúk miatti menekült hullám által. Kiváncsi lennék mit lépne az UNIO egy nagyobb több 10 milliós menekült invázióval szemben. A politikusok csak most kezdik ezt kapisgálni. Nem tartom kizártnak, hogy az UNIO bővitése is emiatt lett hírtelen sürgősebb. Előretolt határvonalak, stb.

    A KODAK volt és ma is a világ legnagyobb filmnyersanyag gyártója. Azonban a digitális technika megjelenésével nyilvánvalóvá vált, hogy elöbb utóbb teljesen el fog tünni a celluloid alapú film. A KODAK erre úgy reagált, hogy hatalmas tőkeerejét felhasználva hihetetlen pénzeket és szellemi kapacitást kezdett bevetni a digitális technika fejlesztésébe. Ezzel persze jócskán felgyorsította saját fő profiljának elavulását, de meg tudta tartani piacvezető szerepét. Mára ő lett az egyik legnagyobb név és egyik legnagyobb fejlesztő ezen a területen is.

    Ez a példa talán Amerikának is példa lehetne. Már rég el kellett volna indulnia a környezet védelem útján, nem pedig hátráltatnia azt.

    Az üvegházhatás tényleg nics bizonyítva, legalábbis a direkt összefüggés, a CO2 kibocsátás és a felmelegedés között. Valamilyen üvegházhatás persze létezik a légkörben különben baromi hideg lenne, a jelenség maga tehát létezik.

    ''Az ember nagynak és erősnek képzeli magát, aztán a természet rendre megmutatja hogy mennyire téved.'' Ez valahogy igy van. A másik, ami még felmerül, hogy a hatalmas fejlesztések nem ezen a téren történnek. Ma is kb. ugyanolyan módszereket használunk, mint 1000-éve. Ugyanakkor más területen hihetetlen változások vannak pl. közlekedés, kommunikáció, orvostudomány stb. Ezt tartom egy kicsit furcsának.

  • Den

    veterán

    válasz Den #57 üzenetére

    Haha műholt :)) Műhold akart lenni.

    www.simson4t.hu

  • Egon

    nagyúr

    válasz Den #60 üzenetére

    Den: a Greenpeace-re lehet hogy mindaz igaz, amit írtál, viszont nélkülük a sok-sok-sok birka emberben fel sem merülne a környezetvédelem semmilyen formában sem, ha másra nem erre valamilyen szinten csak jó a látványos tevékenység.
    Amúgy többek közt Te is (és valamelyest én is) nagymértékben hozzájárulsz ám a környezet rombolásához! Nem kellene dobozos cuccosokat (vga, hangkártya stb.) venni!!! Mennyi fát vágnak ki emiatt!!! OEM zacsis cuccok rulez!!! :))

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Nowhereman

    őstag

    válasz Den #65 üzenetére

    Greenpeace - a fogyasztói társadalom terméke, épp olyan sekélyes gondolkodású!
    Bush: nem egy IQ bajnok(söt!), més szerintem fingja sincs arról mi az, ami a világban zajlik, de ma ez az emberi standard(nálam Homo Domestic) - ezekről értekezett annyit Fromm(A Homo Sapiens lassan már üldözött faj). Nem egy Jimmy Cartel vagy Vlagyimir Putyin.
    Felmelegedés: A metán és a CO2 fizikája -ne tagadja senki! Jéghegymegfigyelés(titanic over óta): A század elején átlag 300db/év, az utobbi években sose volt kevesebb mint 1000! A Ross szigetet körbe lehet hajózni!(Antarktisz) Az nem látja, aki nem akarja látni.(vastag $ rétegen keresztül)
    A kapitalizmus: ma munkások százai mennek utcára, a részvényeseket becsapják, miközben a cégvezérek évről-évre többet tesznek(még legálisan is) zsebre! Lényeg a profit! A Ferengiek ezekhez képest Marcus Aureliusok! Ujrafelhasznált papirba(hirdetik) csomagolják az egyszer használható printereiket! A polgár meg örül ,hogy környezetvédö holmit vett!
    Ellenben:az emberek csak felzudúlnak, ha megmutatod nekik, aztán el is felejtik az ilyeneket. Lényeg: az emberiség öszinteligenciája egálban van a sörélesztő mikrobákéval, de ezt már megtárgyaltuk!

    Utánam a kondenzcsik!

  • MasTer

    tag

    válasz Den #67 üzenetére

    Ezexerint: több CO2 esetén kevesebb hő jut a Fődre=>kevesebb verődik vissza a CO2 - ről. Hurrá! A természet ezt is könnyedén megoldja :) .

    MasTer of puppets I'm pulling your strings...

  • MasTer

    tag

    válasz Den #69 üzenetére

    Szerintem ezt nyugodtan fel lehetne dobni kedvenc Bush-unknak. Tutti bevenné, Te meg lekaszálnád a tanácsadói illetményt, oszt irány havaj.:))).

    MasTer of puppets I'm pulling your strings...

  • MasTer

    tag

    válasz Den #71 üzenetére

    http://whitehouse.com/
    Na ezen a lapon kell keresgélni...:)) :))

    MasTer of puppets I'm pulling your strings...

  • MasTer

    tag

    válasz Den #73 üzenetére

    Akkor kezdjük. Első tanács: mit szólnál, ha betiltatnánk az orvostudományt? Végülis a természetes szelekció ellen van. A betegségekre hajlamos genetikai szemét emberek is továbbadhatják a génjeiket, hiszen a doki felír vmi csodaszert, és minden ok. Csak légy szi azt a dokit azér tartsuk meg, aki a kontaktlencséket felírja nekem...

    MasTer of puppets I'm pulling your strings...

  • MasTer

    tag

    válasz Den #75 üzenetére

    Höhö...argggghhhhh.....kiaaaiiii....nyekkk...placcss...pfhh

    MasTer of puppets I'm pulling your strings...

  • Nowhereman

    őstag

    válasz Den #75 üzenetére

    Ne félj, én is olvastam a Milajkovic féle földpályárol, azok hatásásrol az éghajlatra. Más az éghajlat változásának a sebessége. Az eocén végé 15-20 fok volt 100 év alatt(!?): eredmény: a fajok nagyrésze kipusztult. Kérdés ez egy 1-2 fokos ingadozás, vagy csinál egy 15 fokos melegedés?

    Utánam a kondenzcsik!

  • Nowhereman

    őstag

    válasz Den #80 üzenetére

    Ideiglenesen, aztán ujból megindul, persze egy kicsit másként. Ami CO2-t illeti, ott van még a metán is, ami a veszélyt fokozza, mivel cirka 40x hatékonyabb üvegházgáz. Rengeteg van belöle elraktározodva metán-hidrátként a sarköri vizekben, tundrákon, amit a sarki hideg stabilizál. Valszeg ez fütött be az eocén végén is. Tehát 5 fok emelkedés után megindulhat a láncreakció, akkor pedig már késő lesz a elfogadni az összefüggést...

    Utánam a kondenzcsik!

  • Nowhereman

    őstag

    válasz Den #82 üzenetére

    Mert ami bejön, az többségében nem az infravörös(hősugárzás) tartományban van, ellentétben ami kimegy, amit a CO2 és CH4 barátaink reflektálnak. A látható fényt átengedik, igy nem látható az, ahogy lélegzel vagy fingasz! Infrában viszont...

    Utánam a kondenzcsik!

Aktív témák