Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • McJames

    senior tag

    válasz Den #24 üzenetére

    #23 Rog: Nem vagyok egy vezéregyéniség-típus, de ez esetben nem bánnám, ha sokan úgy gondolkodnának - legalábbis a környezetvédelemről -, mint én. :)

    #24 Den: Hát, erre nem tudok mit mondani, gyere próbáld ki egyszer. Ráadásul most egy beépített szekrényben ''lakik'' a számítógép. Mit ne mondjak, érdekes... Amúgy eddig két egér-kábelt sikerült eltörnöm - igaz, 3-4 év használat után - (egyet otthon, egyet a mh-en), és mivel IntelliMouse-t használok ezért drága volt. Pláne, mert alkatrészt a piszok M$ nem ad a hardware-eihez, pedig jó lenne (a vásárlóknak biztos).

    Igen, az elemes hozzászólás egyes sorai figyelemfelkeltő ''lózungok'' voltak, amúgy valóban láttam a boltokban lejárt elemeket (sokat) és valóban gyűjtik az egyetemen a használt elemeket. Egyébként, ha belegondolsz, akkor a gagyi cuccok, amik 1 naptól kb. 1 évig bírják a gyűrödést, sokkal több szemetet jelentenek, mint pl. az elem, és ugyanolyan veszélyesek lehetnek (fém+műa.).

    A lényeg: tervezzünk és használjunk olyan dolgokat, melyek minél kevésebb, a környezetre veszélyes alapanyagot, és gyártást igényelnek, és az anyagok lehetőleg legyenek újrahasznosíhatóak. Plusz: tanítsuk meg az embereket, az anyagokkal történő helyes bánásmód, alkalmazás olyan természetes legyen, akár levegőt venni.

    Egyébként nem(csak) a gyerek az oka. Családi házban nőttem fel, szinte mindig volt növény és állat a környezetemben. (Egyébként a recyclinget így/itt lehet igazán megtanulni... :) ) Járom az erdőt kölyökkorom óta (atlétaként edzés miatt, tájfutóként - ezek rég voltak; mouintain bike-kal csak úgy, meg gyalog, szülőkkel, barátokkal, kutyával, stb.) És még sorolhatnám, de most minek, majd egyszer a klubban személyesen, ha összejön... :)

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

Aktív témák