Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tariattila

    veterán

    szerintem egy darálónál az lenne a lényeg, hogy olyannyira túlméretezve kellene megcsapágyazni, hogy zöldkávét darálva se jusson eszébe a tengelynek oldalirányba elmozdulni...
    és ezt évtizedekig tudja! amihez meg az anyagminőség kell(ene)

    ha ez megvan akkor értelmet nyer, hogy a tengelyen lévő kés tartó az olyan szabályosan járjon mint ahogy azt fragola elvárja.

    s mindezek után válik érdekessé, hogy képes-e bármely cég olyan késpárt legyártani amiknél körbemérve nincs ''elmászás''...

    nálam többnyire mazzerek jártak de voltak próbálkozásaim 'egyéb' 4-5 gyártótól is....
    (mini,s.j.,major,robur) ezeket próbálgattam oldalirányba megfeszíteni és amennyire lehet megfigyelni...
    az eredményről nem akarok sokat okoskodni.. csak annyit mondok hogy én a Mazzer-ben hiszek
    viszont ők sem fektettek sok időt magának a kések központosan rögzítésének témakörére.... nem is értem.

    szörnyű, hogy viszonylag jó darálóknál is a felsőkés rögzítését
    miért nem csinálják meg legalább használható szintre amilyen a gép 'alja'... (hozzáteszem még ezt is a mazzernél tartom legfeszesebbnek)

    nem tudom van-e tökéletes...
    ha lenne tökéletes késpár arra lehetne építeni egy űber gépszörnyet... vagyonokért persze

Új hozzászólás Aktív témák