Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • looser

    addikt

    válasz jézusom #9754 üzenetére

    Eszpresszónál is kihívás - legalábbis nekem - a szimplával jót húzni. Pár éve vettem egy IMS The Single szűrőt, már el is felejtettem, mennyit szoptam vele, míg visszatértem a duplához (nyitott szűrőhöz kapott dupla). Pár hete újra elővettem, úgy 15-20 elcseszett kávé után hagytam a francba. Lehet, hogy hülyeség, de talán a dupla szűrőben lévő több kávé miatt megfelelő a nyomás (vízszintes tamperolás fontos, hogy szépen felfeküdjön a felsőszűrőre); a szimplánál nem tudtam belőni pontosan a kávét, pedig tizedmásodperces az őrlő, mindig iszap lett alatta vagy Hulk kellett hozzá, hogy feltekerjem. Dupla szűrőnél 3-4 csapolás után megvan (többnyire) a jó kávé. Boltit iszom, de elégedett vagyok :-)
    Szóval ne bánd, hogy a dupla jó, szerintem ez jó (és kényelmes) irány. Az ár meg...hát viszonylagos. Fentebb ajánlottam egy Aldis kávét, én abból az 1kg-os verziókat kóstoltam és nekem ízlett. Ez 7000 Ft/2,4Kg, szóval ~3Ft/g, vagyis egy dupla - 14g-os szűrő esetén - 42 Ft. Szerintem ez elég korrekt.

    Mindent tudok a rákászszakmáról...

Új hozzászólás Aktív témák