Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andrasth

    tag

    Nem kapcsolódik az előzőekhez, és biztosan volt már róla szó sokszor, de esetleg valakinek jól jöhet az infó az ismétlés ellenére is. A készülékekhez járó, általában silány minőségű tápkábel cseréjével óriási változást lehet elérni a hangban - általában pozitív irányba. Én a lánc utolsó fejlesztéseként most 2 napja cseréltem alsóbb kategóriás, használt piacon vadászott kábelekre az erősítőm és a dac-om tápvezetékeit. Döbbenet. Már értem miről regéltek annyit, de persze a dilettánsok hamis magabiztosságával csak legyintettem, ha tápkábelekről volt szó. Nos, teljességgel megváltozott a sztereó tér - egész komoly mélysége lett és egyértelműen komolyabb minőségű a mélytartomány. Meg több is. Most megtanultam, hogy lehet, hogy azonnal cserélni kellett volna, amikor a készülékeimet megvásároltam. Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy kényszerűségből egy hifi ösvénynek is felfogható vezetékelést kapott a zenehallgatásra és munkára használt szobám (behúztam 4 mm2 es sodrott réz vezetékeket a villanyórától egy dupla fali konnektorig) Közvetlenül ebből a fali aljzatból van tápolva az erősítő, szimpla olcsó dugókkal ellátott Kácsás 2,5 mm2-es tápkábellel. Viszont a dac egy gagyi elosztón keresztül van bedugva Tmp tápkábellel,így is hallható a különbség, de rövid időn belül kézhez vehetem a Kontaset elosztómat Lapp Ölflex madzaggal, és a zenélésre használt pc-m is kap egy jobb tápkábelt a 400 ft-os helyett, bár szerintem az kevéssé lesz hallható. Majd kiderül.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák