Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • robero69

    csendes tag

    Sziasztok!
    HIFI építésben vagyok, de szerencsére még az elején járok, a tanácsotokra lenne szükségem.
    Nappaliba (ami kb. 35 nm és kb. 3,5 m a belmagasság) szeretnék valami szépen szóló rendszert építeni.
    Első körben egy jóféle erősítőt és 2.0 vagy esetleg 2.1 hagszórórendszerben gondolkodom, de nem zárnám ki a bővítés lehetőségét egy 5.1re (erre jelenleg nincs szükségem ezért csak a 2.0 - 2.1-ben gondolkodom).
    Inkább a minőségi zenehallgatás lenne a cél, elsődlegesen okostelefonról (vagyis egy bluetooth vagy airshare alap).
    Nézegettem Yamaha és Harman/Kardon erősítőket, hozzájuk 2.0 polcsugárzókkal. Nem tudom, hogy ez így életképes elképzelés-e? A polcsugárzók elég élményt nyújtanak vagy kell hozzájuk egyéb hangszóró is (gondolok pl egy sub-ra)? Lehet olyat, hogy 5.1-es erősítőt veszek, de egyelőre csak 2.0 vagy 2.1 módban üzemeltetem?
    Abban vagyok gondban, hogy nem tudom ekkora légköbméterhez mekkora teljesítményt párosítsak? Nem akarom bömböltetni, de szeretném ha szépen szólna...
    Erősítők közül néztem pl. Yamaha RX-V379 vagy HTR-3068, Harman/Kardon AVR-151S.
    Polchangszólóból JBL Aréna 130 vagy Klipsch R14M, esetleg Wahrfedale Diamond, Tannoy Mercury V1i.

    Jók ez elképzeléseim, vagy minőségi zenehallgatáshoz más kell? Megköszönném ha segítenétek legalább az irányt eltalálni, jó lenne ha már a karácsonyi szünet alatt haggathatnám ottnon a jó zenét :-)

    Köszi

Új hozzászólás Aktív témák