Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56474624

    törölt tag

    DDL, shtml:

    Mérőlemezem éppenséggel nincs. Esetleg megnézem, van-e mono lemez a gyűjteményemben, ebből is új, vagy minél újszerűbb állapotú lenne az igazán ideális.
    Bár ha egész pontos beállítást szeretnék, akkor azért jól jönne egy hangnyomásmérő is.

    A lemezjátszó skála alapján történő beállítással már ott kezdődnek a bajok nálam, hogy abban sem vagyok biztos, hogy szférikus tű van a hangszedőben, vagy elliptikus (egyébként Ortofon F 15 O MKII). Erről a típusról én még adatlapot nem láttam, de olvastam olyat, hogy az Ortofon "O"jelzéssel a szférikust látta el - már ha ellátta, a sima F 15 is szférikus, és nincs ott semmilyen külön jelzés, E-vel pedig az elliptikust, legalábbis akkoriban biztosan.

    Hangnyomás mérő hiányában (látva az árát egy újnak :) ) viszont lehet elmulasztom ezt a pontos beállításra törekvést, és csak saccperkábé lövöm be, ahogy eddigis, bár mégis valamivel talán pontosabban, ha találok megfelelő "mérőlemezt" itthon.
    "Hivatalos" mérőlemezt egyébként honnan szerezhetek be? Ha még lehet ilyet manapság egyáltalán...

Új hozzászólás Aktív témák