- iPhone topik
- Android szakmai topik
- Redmi Watch 4 - olcsó hús, sűrű a leve
- Huawei Pura 70 - fura lettem
- Ezek a OnePlus 12 és 12R európai árai
- Szinte csak egy nagy kijelző lett a Red Magic 10 Pro
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Kuo: Az iPhone 18 Pro állítható blendét kap
- Poco F6 5G - Turbó Rudi
- Apple iPhone 11 - népalma
-
Mobilarena
Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !
Új hozzászólás Aktív témák
-
ozzy711
őstag
-
Mathiask
senior tag
válasz orbano #116150 üzenetére
Igen, ez így helyes. Valóban kell az 500W, ha 85dB/W érzékenységű hangsugárzókat akarunk 2,5m-ről 90dB átlagos és 110dB csúcs hangnyomással hallgatni(feltesszük, hogy 20dB van a lemezen, ami azért ritka manapság szerintem).
De, ha megelégszünk 100dB-s csúcsokkal. Mert mondjuk "csak" 10dB dinamika van a felvételen, vagy elég az átlagos 80dB hangnyomás a 90dB helyett, akkor elég 50W is. Nekem személy szerint elég, de nyilván van olyan élethelyzet, környezet akinél ez nem elég. Ezzel számoltam: [link] -
denesdr
addikt
válasz Mathiask #116155 üzenetére
De ez még mindig túl száraz matek, mert a valóságos hallgatási környezet általában elég reflektív, ami növeli az adott elektromos teljesítménnyel elérhető átlaghangerőt.
Szóval ezek a kalkulátorok a worst case scenario-t számolják, süketszobát feltételezve.[ Szerkesztve ]
-
ozzy711
őstag
Tök jó tényleg ez a kalkulátor, de mutassatok már egy kereskedelemben kapható megfizethető árú hangdobozt ami elbír 500 wattot!
Ez az egész fejtegetés kb. ennyit ér! -
válasz ozzy711 #116160 üzenetére
Inkább érzékeny kell, s akkor elég kevesebb is. Nálam az SC208 darabja specifikációk szerint max 170 VA-t vesz fel a konnektorból és 112 dB(SPL) @ 1 m hangnyomásra képes. Tehát minimum 90 dB érzékeny lehet, de inkább több, hisz nem 100% hatékonyságú az erősítő. Bár ezeken kívül még egy csomó egyéb adat is van: párban 120 dB(SPL) a peak, a bi-amp erősítés teljesítménye 150 + 50 watt peak, a hangfalak hátuljára a tápcsatlakozója mellé meg 280 watt van írva. Akkor most mi van?
Reálisan nézve meg nonszensz a 90 dB átlag 110 dB peakekkel, arról nem is beszélve, hogy ilyenkor nem is 20 dB dinamika, hanem inkább 40 dB, hiszen a 90 dB az nem a minimum, hanem az ÁTLAG hangnyomás. Szóval a fene hallgatja ilyen hangosan, sose volt nálam olyan, hogy maxra kellett volna tekerni, megpusztulok a hangerőtől, sose volt kevés.
Anno egyetemi kollégiumi szobában egy pár másik, olcsóbb (jelenleg kb 200e / pár), de hasonló teljesítményű (elvileg 116 dB(SPL) peak párban) aktív stúdió monitort használtunk bulira, ott max hangerőn (amikor még éppen nem kapcsolt be a beépített limiter) üvöltözni kellett egymás fülébe, hogy szót értsünk.
[ Szerkesztve ]
Make Asia Great Again!
-
VoidXs
Topikgazda
válasz ozzy711 #116160 üzenetére
A JBL 8340A-m bírja, ráadásul olyan érzékenységgel, amit hifis cucc ritkán ér el. Darabja 120k volt újonnan, így bőven megfizethető. Rengeteg ilyen van, csak pro-t is kell nézni. Ott nagyon ritka a kompromisszum.
[ Szerkesztve ]
W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?
-
-
denesdr
addikt
válasz lezso6 #116165 üzenetére
"Ezért kérdés, hogy hol húzzuk meg a határt, mondjuk 40 Hz-nél?"
Aktív hangfalnál oké, mert ott eleve be tudnak iktatni egy vonalszintű elektromos (vagy DSP) high-pass szűrőt, de passzívnál nem ilyen egyszerű. Most főleg reflex dobozról beszélek, aminél ugye a cső hangolási frekije alatt drasztikusan megemelkedik a kilengés, amellett, hogy a hangnyomás drasztikusan csökken.
-
válasz denesdr #116168 üzenetére
A maximális hangnyomást általában valamilyen súlyozással szokták mérni, így a mély frekvenciákban nem kell olyan jól teljesíteni.
Pl az Adam A7V specifikációjában elég sokfélét megadnak:
Frequency Response @ -3 dB: 44 Hz – 41 kHz
Frequency Response @ -6 dB: 40 Hz – 45 kHz
Crossover Frequencies: 2.8 kHz
Max. peak SPL per speaker at 1 m (sine bursts): 105 dB SPL
Max. peak SPL per speaker at 1 m (IEC-weighted noise): 113 dB SPL
Max SPL in full space at 1 m with sine bursts (average 100 Hz to 6 kHz) @ 3% THD (RMS): 105 dB SPL
Max SPL in full space at 1 m with sine bursts (average 100 Hz to 6 kHz) @ 3% THD (Peak): 108 dB SPL
Max SPL in full space at 1 m with sine bursts (average 50 Hz to 100 Hz) @ 3% THD (RMS): 95 dB SPL
Max SPL in full space at 1 m with sine bursts (average 50 Hz to 100 Hz) @ 3% THD (Peak): 98 dB SPL
Dolby DARDT max SPL in full space: 115 dB SPL
Dolby DARDT max SPL in full space (bass managed): 119 dB SPL[ Szerkesztve ]
Make Asia Great Again!
-
senior tag
válasz lezso6 #116169 üzenetére
És a megadott SPL értékek A, B, C, vagy D súlyozás szerint értendők?
Amúgy ez tényleg nem mindegy, zajártalom kontextusban a dB(A) terjedt el, rendőr, munkavédelmis stb. ez alapján jár el. A görbékből is látszik, hogy audio / zene szempontból a C-karakterisztika lenne a leghasznosabb, de gyanítom, hogy sok gyártó is dB(A) eredményeket közöl, ha nincs konkretizálva. Nálam a nappaliban tipikusan 5dB-lel magasabb a dB(C) érték a dB(A)-hoz képest...[ Szerkesztve ]
-
tranceplanet
addikt
válasz VoidXs #116163 üzenetére
Egyetértek és én abszolút adom, hogy otthoni hifire profi PA cucc, nekem iszonyat bejön. Egy bajom van, hogy az otthoni polcsugárzóm helyére nem fér be az óriási PA hangfal.
Egy ilyenem van a hétvégi telken és egy törpe D osztály (Nobsound NS-20G) hajtja ~20W körül: JBL Pro JBL.SRX712M_5B1_5D [kép]
Mivel annyira érzékeny (96dB SPL), nem kell neki nagy vas és már így is brutálisat szól." Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!
-
VoidXs
Topikgazda
válasz tranceplanet #116171 üzenetére
Általában nem szeretik a pro-t, azt tegyük hozzá. A hifi a szórakozásról szól, míg a pro a tökéletességről. Amikor a keverésben/felvételben minden apró hibát tökéletes pontossággal kihoz egy rendszer, azt érthető okokból nem szokták szeretni. Most, hogy ez megvolt, már mondhatom, hogy a 8340A kimondottan kicsi, a 8320 meg föleg, csak kell neki mount, de így is ajánlani tudom.
[ Szerkesztve ]
W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?
-
Dißnäëß
nagyúr
válasz tranceplanet #116154 üzenetére
Ja jó
Kígyó vére, béka hája, pók levedlett ruhája.. kondéromban lepke sül, kívánságom teljesül !
-
Dißnäëß
nagyúr
válasz ozzy711 #116149 üzenetére
Lehet, hogy 225-öt nem fogok tudni Neked prezentálni, vagy legalábbis nem NC400-al és nem 1 szobában, de 2 kilowattot igen, egy konyha-étkező-nappali egylégterű kombóban, 2 méterrel a föld felett, 4.5 méteres belmagasságban.
Alig várom, hogy megnézhessem magam ebben a szituban
Kígyó vére, béka hája, pók levedlett ruhája.. kondéromban lepke sül, kívánságom teljesül !
-
válasz VoidXs #116172 üzenetére
PA otthonra azért ehh...
Az alapból arra lenne való, hogy nagy területet lesugározz vele. A stage monitor meg arra, hogy halld magad, amikor zenélsz. Ezek elsősorban teljesítményre vannak kitalálva, amit otthon nem igazán fogsz kihasználni, kivéve ha egy hangárban laksz vagy irdatlan hangos házibulikat tartasz. Otthonra inkább stúdió monitor, ha már profi. Bár az tény, hogy a PA az poén.
Make Asia Great Again!
-
VoidXs
Topikgazda
válasz lezso6 #116178 üzenetére
Azért pro =/= PA. Persze, van a vadállat rendszerek közt is igazán minőségi, de tény, hogy egy RCF (hogy Dißnäëß-t érintsem) ART nem hozza egy RCF NX szintjét, miközben mindkettő azonos árkategória, de az ART hangos, az NX szép.
[ Szerkesztve ]
W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?
-
válasz VoidXs #116179 üzenetére
Nem is mondtam. A pro része a stúdió meg a PA is, nem? Én csak arra gondolok, hogy ugyanannyi pénzből a PA hangosabb, a stúdió meg jobb hangminőségű lesz.
Közben megnéztem, s a legkisebb NX is 130 dB-t ígér, szerintem az hangos. Persze attól még lehet, hogy az ART még hangosabb.
[ Szerkesztve ]
Make Asia Great Again!
-
Dißnäëß
nagyúr
-
VoidXs
Topikgazda
válasz lezso6 #116180 üzenetére
Igen, otthonra elsősorban a studio-t ajánlom (klasszikusan M-Audio vagy JBL LSR), ha pedig a dinamika a lényeg, akkor a mozis darabokat. A kettő együtt már drága, de igény esetén ott is van RCF
W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?
-
orbano
félisten
válasz ozzy711 #116160 üzenetére
Kb. bármelyik nem gagyi hangszóró kibir ennyit. Ez ugye nem rms, hanem valami pmpo-szeru érték, az 500 wattos csúcsok mellett az átlag 50 Watt, és ugye ez az extrém eset, ritkán vereted neki így.
De nem is ez a lényeg, csak a 225 Watt torzítása miatt dobtam be a matekot, hogy annyira azért nem feltétlenül mindegy. És ugye átlagos felvételekkel számolt, ha mondjuk feltekered a hangerőt valami szuperül felvett komolyzenére, vagy mondjuk zongorát hallgatsz, akkor egy genyább hangfal igenis belekóstolhat ebbe a tartományba.És pont ezekből a számokból látszik, hogy mennyire semmit nem jelent az erősítőkön az RMS. Folyamatos teljesítményben nincs otthon szükség 50 wattnál többre nagyon, de semmit nem tudsz egy 50 wattos erősítő valódi képességeiről. Ezt a japók jól elcseszték nekünk, egy rms meg thd értékkel kitorolheted...
[ Szerkesztve ]
A vér nem válik VAZZE!™
-
denesdr
addikt
válasz orbano #116186 üzenetére
Szerintem meg az 500 Wattot még csúcsban sem bírja a legtöbb hifi hangfal. Ráadásul ekkora teljesítménynél már valószínűleg több dB-t is képes kompresszálni a hangsugárzó.
Egy random, jó minőségű (kb 10K USD/pár árú) hifi hangfal instant kompresszálása a bemeneti teljesítmény (mivel ez okozza) függvényében:
[link][ Szerkesztve ]
-
Dißnäëß
nagyúr
válasz ozzy711 #116185 üzenetére
Tényleg meg akarom csinálni. Kicsit építôs álmom is, hogy totál szembeszéllel pisilve (lásd mainstream trend, karcsú álló doboz 6-10" hangszórókkal) megalkossak és egyben saját tapasztalatom legyen valami olyan, amúgy elsôre nagyon "beteg" dologgal, amibe amúgy az iparban (szobahifire) csak kevesen vágják a fejszéjüket.
Pl. ha már SPL, az sem érdekel, ha több (3-4db) 12" mélynyomóból hatékonyabb kirakni a dolgot, membránfelületet illetôen legalábbis, mint 1db 18-21" mérettel. Mégis, az egész extravaganciája és különlegessége nagyon vonzó egy ilyen sztoriban. Kicsit mint a 100+ Watt A osztály Meglátjuk, mi lesz. Jók a "beteg" projektek.
Kígyó vére, béka hája, pók levedlett ruhája.. kondéromban lepke sül, kívánságom teljesül !
-
denesdr
addikt
JBL M2, ami valószínűleg kibírja az 500 Watt-ot:
[link] -
btraven
őstag
Kell ezt a tápkábel bejáratást igénybe venni?
Vagy elég ha én használom otthon 3 napot?
[link]Így felmentek az árak? [link]
A legolcsóbb is 20 ezer forint.
Nincs 5-10 ezer körül olyan tápkábel aminek már jól hallhatóan jobb hangja van? Mint RCA meg USB kábelnél voltak ilyen ajánlások?Bevallom még sose vettem tápkábelt, azokat használom amiket adtak az erősítőkhöz.
-
Joe123
senior tag
válasz fererencz89 #116194 üzenetére
Csak a MIG-21-ből kibányászott erekből, szűzlányok combján sodort kábel a megfelelő! De csak telihold után 10 nappal!
-
balint0
csendes tag
Hello!
milyen erősítőt ajánlottok egy Monitor Audio bronze 100-as hangfalpárhoz?ds
-
VoidXs
Topikgazda
-
Új hozzászólás Aktív témák
- Tudástár Parazitaeffektusok az áramkörben 1.
- Tudástár Melyik áram merre folyik a NYÁK földhálózatán?
- Tudástár Erősítők tápellátása
- Bemutató DSD: divatőrület vagy a zene új dimenziója?
- Bemutató Audio-gd Precision 2 erősítő teszt
- ZBook 15 G4 27% 15.6" FHD IPS i7-7820HQ M2200 16GB 512GB NVMe ujjlolv gar
- Apple iPhone 16 Pro 256GB Black Titanium, Bontatlan, 1 Év Apple Garancia
- iPhone XR 64GB Black Refurbished
- T14s Gen3 27% 14" FHD+ IPS i7-1280P 32GB 512GB NVMe IR kam gar
- RAMSES GAMER PC // RYZEN7 2700X // 16GB DDR4 // 500GB SSD // POWERCOLOR RX6700XT 12GB HELLHOUND
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest