Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ML320

    aktív tag

    válasz luciferc #1015 üzenetére

    Egypárszor már én is említettem: az egész nem más, mint a bolt hozzáállását jellemző eset.
    Ámítástechnikában ügyetlenkedő boltosként:
    Ha van egy termék, ami hibás, felküldjük, a nagyker jellemzően cseréli. Főleg az optikai meghajtók és a HDD-k esetében vehető észre, hogy a teljesítmény elszáll, az árak pedig esnek. Ha cserélnek, különbözetet felszámító nagykerrel még nem találkoztam, sőt, ha pl VGA kártyákat nézek, az egyik nagyker az eredeti vásárlás körüli árat veszi figyelembe a cserénél. Pl egy GF6800 AGP helyett egy RX1950Pro... -t kaptunk. A két kártya teljesítménye között azért van különbség. Ilyenkor a boltosok egy része próbálkozik egy kis plusz nyereség elérésére... :F
    De visszakanyarodva, ha egy DVD-írót cserélnek újra, akkor különbözetet kérni szerintem nemcsak jogellenes, de etikátlan is. Mihez viszonyítasz árat? Mert az adott típus már nem kapható!!!
    Ugyanakkor ha pl egy HDD esetében van még piacon a meghibásodott termékből, de az adott pillanatban áruhiány/sztrájk/stb végett nem tudják cserélni, akkor már egy viszonyíási alapom, és egy 40-80-300GB között már számolhatnánk különbözetet. A legtöbb esetben az ügyfelek kérik ezt a lehetőséget. Nekem az áru darab-darab címszóval visszakerül a polcra. Tök mindegy, hogy Jóska-Pista gépébe rakva kell rá vállalni a jótállást, vagy Mari néni viszi el ajándékba az unokáknak... Így maximálisan egyetértek veled!
    Ellenben viszont a jogszabály kimondja: a vevő nem kötelezhető többletkiadásra. Illetve az eladónak is van vétójoga, hiszen többletköltsége neki sem lehet! Így viszont a vevők álljanak már le az azonnal adja vissza nekem a vételárat színjátékkal! Tegnap volt egy olyan ügyfél, aki szerintem valamire készül. Nem voltam hajlandó elfogadni a garos igényét a reggel vásárolt RAM-ra. Végülis csak két láb égett meg, valszeg fordítva rakta be a foglalatba....

    Ember tervez, Isten perverz...

Új hozzászólás Aktív témák