Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz brumi1024 #42339 üzenetére

    Én tudom az elméletet töviről hegyire. Csakhogy a hifi gyakorlatából is rengeteg mindent megtapasztaltam/-tunk az évtizedek alatt. Gyakorlati tapasztalat, hogy a lebutítós lejátszó is sokkal jobb hangminőségben játsza le a nagyfelbontású hanganyagot, mint az abból készült előre lebutított hanganyagot. Ez a jellemző tapasztalat, a tapasztalt hifista az ellenkezőjén lepődne meg - most függetlenül attól, hogy eseti kivételek szinte minden alól vannak, különösen a hifiben, ahol minden csak tendencia.
    Hogy miért van úgy, ahogy írtam, arra egy általános utalást tettem már fentebb, lásd, minél később butul, annál kevésbé rossz. Egyéb ötletek: a lebutítós lejátxzó is mégiscsak a nagyfelbontást játsza le a szoftver segítségével, tehát a nagyfelbontásból keveri ki a hangi élményt, nyilván itt jelentős szerepe van a szoftvernek, de a tendencia minden szoftverrel és hardverrel igaz szokott lenni általában, jellemzően , tendenciájában... Az előre lebutított felvételben pedig már eleve nincs benne annyi információ, de mint mondtam, még abban is több szokott lenni, mint az eleve bután felvett felvételben.
    A hallgatóság szerencséjére úton vagyok, mobilról dolgozom, úgyhogy most csak ilyen röviden... :Y
    P.S. Az elmélet fontos, a gyakorlat sokszor túltesz rajta. Márminthogy a valóság az nem elmélet, az elmélet csak modellje a valóságnak. A zene reprodukciója pedig elsősorban a valóság része, így az elméleti modellek általában csak kullognak a gyakorlati tapasztalatok mögött. Különösen a digitális zenereprodukció esetében, mert ott alapvetően az elmélet akarja rákényszeríteni magát a valóságra. Ritkán sikerül maradéktalanul. Nem véletlenül utaltam a zénóni apóriára, az adott (cáfolhatatlan) elmélet szerint Akhilleusz sosem érheti utol a teknősbékát - csak a valóság ezt nem tudja, illetve más elméletek mentén működik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák