Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BalanceR

    addikt

    válasz legiaap #25440 üzenetére

    A sony külső optikája szerintem vakvágány:

    1. Drága, ami az amiknál 250$ az mire hozzánk eljut ,máris 90K körül van. Annyiból MILCet veszel. Az 500$os árából meg APSC szenzoros tükröst kapsz, amiben kétszer akkora szenzor van.

    2. Kényelmetlen, ha csak sétálsz, biciklizel, lemész sörözni, és nincs nálad táska, csak pénz, meg teló, hova rakod? Nehéz, és sérülékeny...

    3. Nem beállítható. Nem tudom, használtátok már-e a play memories appot, de jelenleg csak exponálni, zoomilni, meg a felbontást állítani lehet, meg persze videóra váltani, nulla beállítási lehetőség, még ha frissítik is az appot, nem hiszem, hogy teljes manuált tesznek bele.

    5. A wifis csatlakozás egy méteren túl szaggat, ha nem 3-4 méterröl kb 5fps az élőkép. Tapasztalat.

    6. A csatlakoztatása NFCvel gyors, bár úgy is vagy 5-6 mp, de ha a nem NFCs telóval használod 10-15mp, mire tudod használni, addig pont le lehet maradni valamiről. Én a telómal ezalatt 3-4 képet lövök.

    Aki egyébként ilyesmit akar olcsóbban, az vesz egy pl. Sony WX200as kompaktot, ami ugyanezt tudja, és teló nélkülnis használható, ráadásul van benne manuál.
    Vagy bármelyik WB szériás samsung kamera is képes erre. És ott több a beállítási lehetőség.

    (Egyébként ezt a wifis telefonnal való fényképező távvezérlést a Samsung 3 éve használja...)

    [ Szerkesztve ]

    #Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

Új hozzászólás Aktív témák