Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gigafun

    senior tag

    válasz brd #14941 üzenetére

    Szia!

    Hotas-X-ről nem tudok nyilatkozni, mert x52-m van, de ezt már megtették előttem. Azt persze kétlem, hogy kényelmesebb lenne, a HotasX, mint az x52, mivel csak a joy-ra 3*29 funkciót tudok programozni, plusz a gázkarra 3*12 és 2 tekerentyű meg 1 csúszka meg még egy mini egér (persze ezek is háromszorozva), de persze nem egy árkategória. (De persze nem tudom úgy összehasonlítani, mint duvi, mert a HotasX-et nem próbáltam.) Plusz még jön hozzá a makrózás lehetősége(pl 1 gombnyomás a leszállási engedély). Még a főmenübe lépésre(Esc) is van dedikált gombom a joy-on, de ha akarnám, a 26 betűt is ráprogramozhatnám, csak gépelésnél nem tudnám megjegyezni, melyik melyik. :)
    A pedálokkal kapcsolatban csak biztatni tudlak. Nekem egy Logitech G27 kormány szettem van, illetve van mellé még egy plusz G25 pedál, ezt alakítottam át úgy, hogy a fékpedált kivettem, átkábeleztem a kuplung helyére, így használom oldalkormánynak és hihetetlenül jó. Egyrészt nem a joy-t kell csavargatni, másrészt sokkal precízebb. Átalakítás nélkül is megy, csak azért csináltam, mert egyrészt volt egy fölös pedálom, másrészt pedig a Logitech drivere a fék- és gázpedált tudja közös tengelyen kezelni, viszont a fékpedál rugója sokkal erősebb. Ráadásul jobb is így, hogy kicsit messzebb vannak egymástól. Gondoltam, hogy csinálok egy rudazatat, ami összeköti a két pedált, hogy ha az egyiket lenyomom, a másik emelkedjen, mint a rendes repülős pedálnál, de elég hamar megszoktam így is, és azt az időt inkább játékkal töltöm. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák