Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gigafun

    senior tag

    válasz CactuS #11922 üzenetére

    Több megoldás van az észrevétlen bejutásra.
    Az egyik a Silent Running. Ilyenkor megszűnik mindenféle hőkibocsátás, ezért gyorsan melegszik a hajó belseje. Ilyenkor le kell kapcsolni minden nélkülözhetű modult, hogy minél kisebb legyen a hőtermelés, még a pajzsot is. Tulajdonképpen szinte csak a hajtómű megy. A pajzs hiánya miatt elég kockázatos, és el kell sütni egy-két heat sink launchert.
    A másik két módszer sokkal biztonságosabb. Kérsz leszállási engedélyt, és mielőtt az állomás közelébe érsz, kidobsz egy, vagy több heatsink-et, mert ha hideg a hajó, nehezen tudnak bemérni. Itt is ki kell kapcsolni a fölösleges hőtermelő modulokat, de a pajzs maradhat, ami leszállásnál nem hátrány.
    A harmadik az, hogy a bejárat előtt használod a chaff launchert, ami zavarja a szkennerüket, és nem tudnak szkennelni.
    Persze kombinálhatod a második-harmadik megoldást.
    Van egy negyedik is, én így szoktam, de néha engem is kitör a frász saját magamtól.:) Ez pedig az, hogy az állomástól kb 3 km-re még boostolok egy utolsót a kondával, és legalább kétszázzal söprök befelé. Ez két dolog miatt necces:
    1. Eltévesztem az irányt, és nekicsapódok a falnak,
    2. Túl későn boostolok, és nem tudok megállni az állomás végéig.
    Eddig még mindig megúsztam. :W :W :W
    (vagy nem így kell lekopogni?) :)

Új hozzászólás Aktív témák