Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kacsaesokos

    tag

    válasz TheProb #28060 üzenetére

    Offba fogok csak hozzá szólni és nem bántónak és ami fontos nem kioktatásnak szánom ezt az írást.
    Véleméynem szerint Te jelenleg nem engedheted meg magadnak, hogy e46-os bmw-t vegyél. Van egy alaptőkéd ami teljesen mindegy, hogy honnan van (örökölted, megdolgoztál érte) de vegyük a legegyszerűbb esetet, hogy 2 évig mondjuk dolgoztál érte. Biztos, hogy 1-2 évnyi teljes megtakarításod egy olyan tárgyba akarod fektetni, ami azután folyamatosan veszít az értékéből?

    De oké elhatároztad megvetted. Többen írták, hogy tartalékba legyen pénzed ez kiindulásnak szuper (200k).
    Ezen kívül átírás költsége (Illeték, eredetiségvizsga, új forgalmi stb 70-80k)

    havi szinten kiszámoltad már mekkora költség egy autó fenntartása?
    Felsorolok pár dolgot ami hirtelen eszembe jut:
    üzemanyag költség függően attól mennyit mész ezzel nincs gond (havi 15k).
    Kötelező biztosítás (havi 4500ft)
    nyári-téli gumit is kell venned 4 évente mondjuk (70k+70k->140K az havi 3000Ft)
    évente legyen egy váratlan kiadás csak pl akkumlátor 20k havi 1500ft
    évente egyszer elmegy szervizbe 35k havi 3000Ft
    Egyéb apróságok pl ablak mosófolyadék, izzó , havi 500ft
    Parkolási díjak, autópályadíjak havi 1000ft

    Ezenfelül érdemes lehet számolni, mi van ha megbüntetnek, esetleg összetörik az autó, a kieső kamatjövedelmek amiket elérnél ha bankba tennéd a pénzed...

    Nem ismerlek, azt sem mennyit keresel, de ha fizetésednek a felsorolt összegek 15-20%-át meghaladja, szerintem ne vágj bele, kivéve ha munkaeszköz is az autó pl, akkor ignoráld teljesen a leírtakat.

    Egyébként én veled egy idős vagyok én is nézegettem e90-ket (325i), de amikor ezeket kiszámoltam, rájöttem, hogy oké lesz egy szép 3as bmwm, de összes eddigi megtakarításom kifizetném egy tárgyra, ami egyszerűen nevetséges.

Új hozzászólás Aktív témák