Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raysen623

    addikt

    válasz Full00 #2833 üzenetére

    Szia,

    Ha új gépet veszel, akkor abba nem fog belemenni a professzionális VGA, tehát quadro vagy firegl kizárva. Használtan már más tészta, elvileg tudsz venni egy valamire való VGA-t, ami lehet akármelyik. Egyik ismerősöm a FireGL-t tartja jobbnak, mások pedig a Quadro-t. Szerintem meg tökmindegy :D
    Viszont professzionális VGA-val nem fogsz játszani, DVGA-val már igen, de ott meg az AMD félék a jobbak az erősebb OpenGL képességük miatt (saját tapasztalat). Ebben az esetben egy középkategóriás bőven megteszi, nem kell rá 100 ezreket költeni.
    Processzornál legtöbben erőltetik az Intel megoldásait, de igazából ugyanúgy tökmindegy hogy AMD vagy Intel procid van ArchiCAD alatt. A lényeg, hogy 8 magos legyen oszt jó napot. Memóriából viszont 16Gb-nél kevesebb nem lesz elegendő. Merevlemezből SSD+normál kombó mindenképpen, előbbi rendszermeghajtónak, utóbbi tárolásra (min 1Tb-os). Alaplap az aminél szerintem nem szabad ilyenkor spórolni, persze nem kell a legdrágább, de egy 30-40k közötti árazású dukál egy ilyen munkagéphez (nem kell sem SLI sem CrossFire képes lap). Ház és táp a másik fontosabb tényező: mindenképpen egy jól szellőző házat javaslok (pl. Coolermaster házak), táp esetén meg egy 5-600 Wattos, akár moduláris atomstabil egységet. Mégvalami: abármilyen processzort veszel, mindenképpen egyedi léghűtést pakolj rá, tehát ne érd be a gyárival, mert pörögni fog rendesen a ketyere renderelésnél. Monitorod nem tudom van e, de ott min 16:9 vagy akár 21:9-es képarányú a kényelmesebb, méretben pedig 24"-nál lejjebb ne add (bár ez már a gép árán túl van) :D

    [ Szerkesztve ]

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

Új hozzászólás Aktív témák