Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz GIORGIONE76 #16552 üzenetére

    Figyelj, szerintem a RAM-ot hagyd alapon, és használd úgy néhány napig. Ha ez megoldja, akkor ott lesz a gubanc. Rohadt érzékeny ez az egész platform a RAM-ra, bárki bármit is mondott vagy írt ezzel kapcsolatban. Mondok egy példát: G.Skill Trident Z Neo, natív 3600. A POST volt vagy 11-12 másodperc, hiába emeltem neki a DRAM feszültséget, állítottam lassabbra a késleltetést. Ha 3200-ra raktam, villámgyorsan indult. Egyszer valamiért rápróbáltam a 3667-re. Azzal 2 másodperc se volt a POST. El sem hittem. Néhány órával később szintén ennyi volt. Majd másnap reggelre már 4 másodperc körülire lassult, de ez azóta is így van. Bármit módosítok az UEFI-ban, azonnal visszaáll 2 másodperces ultra rövid POST-ra, hidegen és restartból is így indul. De másnap reggelre (áram alatt van a gép, csak ki van kapcsolva) újra beáll 4-re, és onnantól az lesz a standard. Mindezt 3800X mellett éltem meg, R5 3600 mellett a 3600 Mhz-es alap DOCP profil is maximum 2-3 másodperces POST mellett indult, pedig az alaplap és a memória változatlan maradt. Ahogy ez a történet is bizonyítja, néha teljesen logikátlan dolgok vezetnek megoldásra. Nálad is az órajellel lesz gond szerintem, de alapon működnie kell. Ha így nem felejt el semmit, akkor kezdhetsz feljebb lépdelni sebességben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák