Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz carl18 #38000 üzenetére

    Nekem is tetszettek a kis C2Dk, a 2140em 3.6on pörgött (150%), de az X2->FX erre is ráduplázott, hasonló sem volt soha a piacon :)

  • aginor

    addikt

    válasz tibcsi0407 #37996 üzenetére

    Csak, ha a fogyasztást, és/vagy az abszolút teljesítményt nézzük. Ár/érték arányban verhetetlen volt a foglalat.
    Amúgy a Phenomnak az egyetlen baja az elavult gyártástechnológia volt (még a félrelőtt architectúra ellenére is), és ez eredményezte a konkurens Intel-hez képest a lemaradását.

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

  • tibcsi0407

    félisten

    válasz aginor #38006 üzenetére

    Számomra akkor nem volt alternatíva. Pont a forrófejűség és a relatív gyenge teljesítmény miatt.

    https://utdetailing.hu/

  • aginor

    addikt

    válasz tibcsi0407 #38007 üzenetére

    A teljesítménye egyáltalán nem volt kevés (haverom konvertálásra használta a 8 magot), az már más kérdés, hogy az Intel gyorsabb volt, pláne egy szálon.

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

  • aginor

    addikt

    válasz #32839680 #38009 üzenetére

    Basszus, ebben igazad van. Kissé bekavarodtam, de ettől függetlenül mindkét megoldás rentábilis volt, ha a költségeket is nézted.
    És ugyan az FX felépítése nem lett sztenderd, de ettől még azzal sem volt baj. Azt is a gyártástechnológia lőtte tökön, mint a Phenomot. Mellesleg ha foglalkoztál kicsit a lelkével, akkor nem volt az kazán (bár rakéta sem).

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

  • Alpi.

    addikt

    válasz aginor #38010 üzenetére

    " Azt is a gyártástechnológia lőtte tökön, mint a Phenomot." Az FX -nél máshonnan imdult az a golyó, ami aztán tököt talált. :D Ha gonoszkodni akarnék, akkor azt mondanám, hogy az volt az Amd Pentium 4 -ese ! :)) De nem akarok. :B
    Phenom II -vel nem volt semmi baj, sőt egész ötletes, előremutató architektúra volt. A semmi baj mondjuk nem igaz, mert volt egy, már fentebb említett, igencsak meghatározó gondja. Ha nem is egy egészet, mert a 775 rettentő hosszú életű volt, de egy jó fél generációnyit késett. :( Intelhez képest. Ha a 775 korszak derekán érkezett volna, ma sikertörténetként jegyeznénk a történelemkönyvekben. Így sajnos (szerintem kicsit méltatlanul is) egy haloványabb kép él a fejünkben a Phenom 2. generációjáról.
    Az elsőt azt meg hagyjuk is. :DDD Az egy, és most nagyon diplomatikus próbálok lenni, felejthető cucc volt. :D

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz Alpi. #38011 üzenetére

    Nálam a Phenom korszak végét a Lynnfield Xeonok hozták el, IPCben jóval fürgébb volt és kellőképp jóárasított.

  • aginor

    addikt

    válasz Alpi. #38011 üzenetére

    A Phenom 1 szerintem is inkább volt egy techdemo, mint piacérett termék, de abban az időben kezdett az AMD gyártástechnológiában lemaradni, ami aztán szépen megölte az FX-et (phenom 65nm, c2d 45, fx 45 vs ivy 22nm)).
    Az FX-nek szerintem két problémája volt, ami együttesen eredményezte a rossz hírét. Ebből egy egyik a túlzottan "előremutató" architectúra volt, a másik pedig a gyártástechnológia. Ha ebből csak az egyik állt volna fent, akkor sokkal jobban is teljesíthetett volna, amúgy nem volt rossz cucc, méltatlanul alulértékelve.

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

  • Alpi.

    addikt

    válasz aginor #38013 üzenetére

    65nm az a Phenom I. volt. (Am2+-ok)
    Phenom II már 45, FX-ek 32nm-en jöttek. 1156 és 1366 is 45-ön kezdett, aztán lett 32nm.

    https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

  • fanti

    addikt

    Phenom II X4 955 BE... de szép is volt.
    Előtte meg az Athlon 64 2800+, vagy a 3200+
    No meg a JIUHB-s steppinges Atlon XP 1700+
    Vagy a Barton magos 2600+ tán amiből lazán lehetett 3200+ -osat csinálni.
    De nekem még volt Tunderbird-es Athlonom is, tán 1400+-os. Baromi erős volt és iszonyú forró, és kellett venni lesarkazás gátlót. :))
    De a K5-90-es is mint Pentium ellenfél...
    Vagy itt pihen a fiókomban egy AMD 80486DX-4 100-as és egy 120-as is.
    Szép idők voltak...

    [ Szerkesztve ]

    GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

  • Dragon3000

    veterán

    válasz #32839680 #38015 üzenetére

    Meg az, hogy az első fél évben elég drágán kerültek a boltokba, fél évig az akkori k-s i5 olcsóbb volt, mint egy 8350 és egyértelműen jobban megérte az i5.

    [ Szerkesztve ]

  • fanti

    addikt

    válasz carl18 #37981 üzenetére

    Nyugodtan használhatod is barátom, egy Ryzen 3600 AllCore 4.2 GHz-en egy RTX 3090-est is kihajt, vagy akár egy RX 6900XT-t. Teljesen fölösleges erősebbet venni, majd 4-5 év múlva ha szükséges, szétnézel hogy milyen alternatívák vannak, és legfőképp : szükséged van-e rájuk?!

    GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

  • tibcsi0407

    félisten

    válasz fanti #38018 üzenetére

    Azért ez erős túlzás. :) 4k-ban esetleg minimális a különbség, de kisebb felbontásokon komoly eltérések vannak.
    Nyilván ettől jó processzor marad, de azért kezeljük helyén a dolgokat. Ha gaming a fontos, akkor a 3950X-em is gyengének számít, ZEN3-hoz, vagy az Intelekhez mérten.

    [ Szerkesztve ]

    https://utdetailing.hu/

  • Alpi.

    addikt

    válasz tibcsi0407 #38019 üzenetére

    RTX3090 1080p-re, na az az erős túlzás. :D
    Bármilyen, egy icipicit is életszerűbb helyzetben töredéke lenne a különbség.
    Ezekkel az az én bajom, hogy egy ilyen lötyögősen terhelt vganal a max fpseket szépen meg lehet tolni, akár egy aprócska +100-200 Mhz-el nagyobb cpu órajellel is. Szépen viszi az átlag fpst is, de lent nem sok minden történik. Tudom, valahogy ki kell erőszakolni különbségeket a tesztet készítőknek, ezt meg is értem és el is fogadom. Nekem azzal van pici bajom csak, hogy soha, senki által nincs megemlítve, hogy egyébként egy életszerúbb helyzetben, ezek és ezek a cpuk közt szinte semmi különbség nem lesz. Megint csak tudom, tudom.... Értem is, hogy miért, de akkor sem tetszik. :)
    Lehetne egy-egy hasonló cpu teszt is, mint amilyenek a vga-sak. 1080p / 1440p / 4K
    Vagy akár egy 3060Ti -t berakni a 3090 Sli helyett. :D Tudom, senki nem nyomja olyan ócska vga-val, de ki tudja, lehet valakiket mégis érintene. :D

    https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

  • jokeph

    nagyúr

    válasz Alpi. #38020 üzenetére

    3060Ti-vel ? pppffff. :D
    Sokkal "jobbakkal" nyomom, GTX 1070, RX 480, R9 380, RX 460, RX 550, HD6850 és 9600GT. ;]

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

  • aginor

    addikt

    válasz Alpi. #38020 üzenetére

    Volt részben hasonló régen itt a PH-n, CPU-VGA párválasztó néven, ha jól emlékszem. Én szerettem, és tök érdekes is volt. Amúgy egyetértek veled (G3d-n a játéktesztekben ránéznek CPU-ra is).

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

  • Alpi.

    addikt

    válasz Alpi. #38020 üzenetére

    Az mondjuk tény, hogy ha valakinek (olyan játékkal játszik, stb.) fontos a magas fps, ott valóban jelentős különbség lesz egy Zen2 vs. Zen3 vagy akár egy Intel konfig közt.
    Felépítésből adódóan Ryzenek egyszer csak átesnek egy ponton és onnan drasztikusan esni kezd a gpu terhelés. Ergo nem lesz magasabb az fps. Vagyis alig. Lehet csökkenteni részletességet, felbontást, lehet erősebb vga, a javulás elenyésző lesz. Persze ez nagyban alkalmazás függő is. Amelyik játék jobban tud építkezni a sok szálból, ott jóval később jelentkezik ez. Ami a "jó hír", hogy általában egy egész kicsivel, az "átbillenés" alatt viszont tökéletesen teszik a dolgukat, hajtják a vgat úgy ahogy kell. Vagyis nem egy "lineáris", minden helyzetben / mértékben jelen lévő "gyengeség" ez. Zen+ után a Zen2 rettentes javulás volt és a Zen3 közös cache-e is (többek közt) látható pluszt tud az előd, Zen2-khöz képest.
    Aki emlékszik még a 3300X debütálására, az vágja, hogy egy olyan kis irinyó pirinyó 4 magos is mekkoráűt tudott villantani a felépítéséból adódóan a többi Zen2-höz képest. Nyílván ha nem volt szűk keresztmetszet a 4 magossága, mert ahol kevéskének bizonyult, ott elhúztak a nagytesók.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

  • tibcsi0407

    félisten

    válasz Alpi. #38020 üzenetére

    Ja, persze, hogy az 4K-ban egyelőre minden VGA limites. :D De kevés olyan teszt van, ami ezzel foglalkozik rendesen.
    Ez talán nem olyan rossz, mondjuk ez a Ryzen 5 szériákat hasonlítja össze: [link]
    Én mondjuk 1440P-ben játszok, nem is tudom, hogy mikor lesz 4K-s monitorom (nem szívesen dobnám ki a két Huawei Mateview GT-met. :D )

    https://utdetailing.hu/

  • Alpi.

    addikt

    válasz tibcsi0407 #38024 üzenetére

    Na, ez tényleg egészen jó kis teszt ! És lám-lám tisztán látni, hogy pl. egy RTX3070-essel, 1440p mellett nem feltétlen kell széttörni a perselymalackát hogy Zen3-ra váltsuk a Zen2-ről. Persze, némi javulás lesz itt-ott, de nem fog egy új dimenzió kitárulkozni előttünk.
    Nekem a legjobb barátom az 1080p ! Az tartja életben a cuccot ! :D
    (980 Ti inside :)) )

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

  • tibcsi0407

    félisten

    válasz Alpi. #38025 üzenetére

    Én meg csak Diablo-zok, ahhoz gyengébb VGA is elég lenne .Viszont melóhoz nem árt az erő. :)

    https://utdetailing.hu/

  • carl18

    addikt

    válasz fanti #38018 üzenetére

    Hát azért szerintem jó pár évig ki fog tudni szolgálni. Egyenlőre RX 570-et hajt azt is nagyon szépen, A Ryzen 5 3600 elég jó mainstream cpu. A monitorom 60 hz-es így nem nagyon érdekel olyan képkocka amit meg se jelenít.

    Még ha cserélek is videókártyát, talán kap egy 3060-at vagy 3060TI-t aztán kalap kabát megint pár évre le tudtam a teljesítményt.

    60 fps-t gond nélkül generál a Zen 2-es procim, aztán csak mert Benchmarkba valami többet tud még nem biztos én ki is használnám.

    #38019tibcsi0407
    Azért szerintem még ha van is különbség, nem tudok olyan személyről aki 3080/3090 szintű kártyát 1080P felbontáson használná. Aki ilyet vesz az legalább 1440/4K felbontáson játszik és igazság szerint ott jön el a nagy teljesítménynek a létjogosultsága.

    Nyilván lehet cpu limites helyzetet direkt kreálni, például szándékosan kis felbontáson használni egy csúcs kártyát.
    Ilyen ez mikor 1080P alatt hatjuk a 3090-et, akinek meg ilyen kártyára telik az nem 200 dolláros procit akar magának vásárolni.

    Szerintem a Zen 2 még mindig igen jól használható játékra, aki maximalista az úgy is megfizeti a +10% fps különbséget.

    Nekem biztosan még jó darabig ki fogja tudna szolgálni az ígényem a Ryzen 5 3600. Azért néha ha már nagyzolunk, néha megkéne nézni az átlag magyar számítógépét is. Sok ember használ még sok genericióval korábbi Core i7-es processzort I7-3770/i7-4770 vagy FX 8320/8350-est.
    Én elég sok gépet láttam, és nem mindenki lapátolja a számítógépre egy használtautó árát.
    Ismeröseim között I5-6600K-6700K-FX 6300/I5-4460/R7 2700X/I9-10900F. Ilyen cpu-t használni pár ismerős, szóval mondhatni elég nagy a szórás.

    Egyben biztos vagyok, az átlag ember szintjén bőven versenyképes a Ryzen 5 3600. :R Engem kiszolgál, a többi nem érdekel.

    2019 decemberéig meg egy I5-3470-et használtam a gépemben, akkor váltottam mikor már kezdtem érezni kevés.
    Sok új játék 80/100%-os kihasználtságon tekerte.

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • tibcsi0407

    félisten

    válasz carl18 #38027 üzenetére

    2019 decemberéig meg egy I5-3470-et használtam a gépemben, akkor váltottam mikor már kezdtem érezni kevés.

    Nekem 2018-ig egy i5-2500 volt, meg sem tudom már mondani, hogy hány éven keresztül használtam, talán a megjelenéstől kezdve.
    Azt váltotta az 1800X, azt pedig a 3950X. Nekem sok végeselemes számítás fut a gépen, így a több szálat jól ki tudom használni, de azért néha játszogatok is. :)
    Sok értelme ezt nem lenne lecserélni, de meglátjuk, hogy mit hoz az új ZEN majd.

    [ Szerkesztve ]

    https://utdetailing.hu/

  • carl18

    addikt

    válasz tibcsi0407 #38028 üzenetére

    Akkor neked is 7 évig szolgált az Sandy bridge, 2011 megjelenés! :)
    Igen, ahogy az AMD behozta a magszám emelkedést utána érte meg ígazán konfigot építeni.

    Az intelnél a 2 mag 4 szál volt az i3, az i5 meg 4/4 így jó darabig nem volt előrelépés csak amit az egyszálas teljesítmény emelkedés hozott.

    MInden esetre mostanság végre beindult a fejlődés, az AMD-nek hála újra van verseny így a gyártók versenybe vannak egymással.

    Például nekem anno az i5-3470-et nem láttam volna értelmét i5-6500-ra cserélni, 5-10%-al volt gyorsabb a Skylake azonos mag szám mellet.

    A AM5 táján a Zen 4 lehet 24/48 szálban tetőzik ami idén jön. :R

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • Alpi.

    addikt

    Még egy kis "érdekesség" ehhez a "kihajcsa" témához.
    Mindkét eredményt én készítettem, egymás után közvetlenül. Ugyan azok az állapotok. Minden is. :) Kivéve egy dolgot ! (nem, nem a -8 Mhz. :D ) Cput fix 4.4-en volt, hogy az ne befolyásoljon tutira semmit. Ha magasabb az fps, az magasabb cpu load, stb.
    Na, mi változott ? A különbség elég látványos sztem.
    Szerencsére le lehetett annyira venni a grafikát, hogy a 980 Ti-vel is sikerüljön cpu limites helyzetet előállítani ! :) Anélkül jóval apróbb különbséget lehetne látni.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

  • Alpi.

    addikt

    válasz Alpi. #38030 üzenetére


    3200XMP vs. 3800 Mhz kézi féle. :K
    Nem is a ram javulása az elsődlegesen befolyásoló tényező, hanem a magasabb fclk.
    Vagyis legyen az, hogy a ram és a magasabb inf. fabric órajel miatti javulás együttes hatása az a +22 Fps avg !!!
    A magasabb fclk csökkenti a latency-t minden közt, amit az köt össze. Egyrészt ott a memória, de ugye itt a 2 külön álló, saját kis cache-ükön 4+4 mag közti információnál is érintett az inf. fabric ! Zen3-nál a nagy, egybenyitott L3 cache iszonyatosan gyorsítja, de nem a sávszél, hanem a nagyságrendekkel kisebb latency a lényeg. A magok közti, "core to core" latency óriási mértékben javul.
    Ha nő az fclk órajel, akkor is csökken a "core 2 core" latency (is) és jelentkezik is elég láthatóan az olyan helyzetekben amikor a belső kommunikáció határai, annak a max teljesítőképessége ("áteresztése") volt a "legszűkebb keresztmetszet."
    Pl. ezek a magas fpses helyzetek. Ha nem 140, hanem 100, de lehet már 120 is elég lenne ahhoz, hogy szinte nyom nélkül eltűnjön ez a "belső, felépítésből adódó limitáció". Emiatt van nagy szerepe az adott alkalmazás cpu használati módjának is, mert ha viszonylag kevés ilyen helyzet adódik, akkor egy esetleges problémásabb pillanat is kisebb eséllyel következik be. Ha meg mást sem csinál csak a legtávolabbi magok közt dobálgatja a melót, akkor viszont térdre rogyik az egész. (emiatt volt lényeges a win ütemező módosítása. Addig a 3950X / 3900X-ek egy egy játékban pl. nagyon gyengén teljesítettek.
    Egész jól látni az render fps grafikonokon. Lustább adatcserével a benchmark első részében is vannak pillanatok, amikor bizony előz a gpu, de a magasabb fpses második rész jelentősen és konstansan, végig elég csúnya cpu limiten fut.
    A frissítő megivása után az első rész mondhatni teljes gpu limitbe kerül és a msáodik fele igaz, hogy továbbra is cpu limites, de teljesen másak az arányok. Egyrészt egy korai jelentősebb elmaradás után a végéig szinte a gpu szintjén megy. itt akár 5-10 fps minusz már át is billentené gpu limitbe. Végig és folyamatos gpu limitbe. Erre értettem, hogy viszonylag éles, hírtelen határon belül (fps határ) tud átesni.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

  • carl18

    addikt

    válasz Alpi. #38030 üzenetére

    Szép eredmény, én örülnék egy GTX 980Ti-nak is! :) RX 570-től sokkal erősebb.
    Manapság azért a CPU Bottleneck sokkal komolyabban elő van véve mint ami megilletné. Gondoljunk bele 15 éve nem igazán voltunk tisztába a fogalommal mi is az a limit.
    Proci melé oda vágtad a videókártyát és játszottál, akkoriban nem is igazán monitoroztuk a cpu-gpu kihasználtságot.
    Ha jól ment, játszottál ha nem lejebb vetted a beállításokat.

    Nekem anno Pentium 4 631)-es procit váltottam E5200-as processzora. Mondjuk elég nagy előrelépés volt ez anno, örültem is mint majom a farkának.

    Anno az E5200 A Sleeping Dogsot borzalmasan vitte, laggol dropolt 30-ról 10 fps-re még nézni is rossz volt.
    Az E5200-at cseréltem egy E5450(Q9650)-es procira, a beállításokat is feljebb vettem beton csak 40-50 fps folyamatos játékmenet.
    Talán anno ez volt életembe a legnagyobb sebbeség ugrás amit tapasztaltam. Az a 4 magos Xeon 2014-ben még igen jónak számított, és meglepődtem az amúgy se erős GT 440-et mennyivel jobban meg hajtja.

    Bár szerintem manapság egyáltalán nincs rossz dolguk, én még azokban az időkbe nőttem fel 2010 elött mikor annak is örültem gyerekként ha elindult valami a gépen. :K

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • Alpi.

    addikt

    válasz tibcsi0407 #38019 üzenetére

    Most nézem, hogy a Sottr fps-eim egész jól passzolnak a táblázatban található értékekhez. Tudom, hogy ez így nonszensz eléggé, de ha odarakjuk, a 142-t és a 164-et akkor az elég nagy távolságot ad a listán és ezt simán egy ram (és fclk) beállítás változtatással el lehet érni.
    Ez még egy komoly módosító tényezőt ad hozzá. Ha az egyik csapat valami potyka ramot használ, egy másik meg valami jobbat, magasabb órajeles xmp-set pl. az sokat jelenthet bizonyos tesztkörnyezetekben. Intelnél ugyan úgy minden újabb 100 Mhz dobni fog pár fpst a maxoknál. Szépen kirakják a teljes típustáblát az órajelükhöz mérten. A 12700 alul fog maradni a 12900-hez képest és lehet majd 12900KS-t kidobni +200Mhzh-el, ami meg ugyan így el fogja náspángolni a mezei társát. Viszont gpu limites helyzetben ebből semmi sem marad, hiszen a gpu fogja a max fpst meghatározni.
    Most figyelem, hogy van Ddr4-es és 5-ös Intel is adott típsuból. :D
    Műkdöik is az elmélet. A Ddr5 jóval magasabb latency-je már beakasztgat itt-ott.
    A lényeg, hogy a mem sávszél állat ! :DDD

    carl18 : Túl jó dolgunk van ! A problémák 1/3-ada így kezdődik :
    "Játék közben figyeltem az osd-n az fpst és láttam, hogy beesik XXX alá. Mi lehet a probléma ?" Régen nem a véletlen bekapcsolva felejtett OSD-n vettük észre, hogy beesik az fps, hanem láttuk a saját szemünkkel, mikor beesett 10 köré. :D
    Vagy : "Néztem a hőfokot és láttam, hogy játék alatt XX -ig felmegy. Ez túl sok. "
    Nem akarok semmi célzást ha esetleg írt bárki ilyesmit, nem azért írtam ! Csak rémlik, mintha előfordulna ilyesmi. A valósággal való minden egyezés kizárólag a véletlen műve ! :B
    Mondjuk azért anno sok dolog más volt. Leginkább mi voltunk sokkal fiatalabbak és játszani akartunk. Mert szerettünk játszani. Viszont amit nem sírok vissza az az, hogy egy pár éves géppel el se indultak sokszor az új játékok. Rettentő nagy ugrások voltak a generációk közt. Emlékszem a mi 286-osunkon el sem indult a Simfarm. Barátomhoz jártam át játszani. Nekik 386-os volt vagy talán 486SX. Azon ment. Bár ha több állatot tartottál, akkor azt nem bírta. xD

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

  • Thronks.90

    tag

    válasz Alpi. #38033 üzenetére

    Sok igazság van abban, amit leírtál. Régen sz@rtunk rá mennyi fps jön egy- egy cím alatt, emlékszem hogy a Doom 3 mikor megjelent, még a Riva TNT2 volt a gépemben, egy Duron 1000 ( itt volt valamennyi tuning, de már nem emlékszem) társaságában. Hát, nem volt egy fluid élmény, de végig vittük. A megváltás a Radeon 9000 volt, na azzal már feljebb lehetett venni a grafikát. Most sem érdekel hogy mennyi az fps, ha fluid az élmény. Ezzel a szerencsétlen R9- el amúgy sem a magas fps a target, pláne nem 1440p-n, de azok a játékok amikkel játszok, simán élvezhetőek. Általában a 50+ fps nekem már elég, nem vagyok nagyon finnyás, és a modern játékok nagyrésze már medium beállítások alatt is szép. Pár példa: Witcher 3 High 45-60 fps, Forza Horizon 5 igaz hogy FSR- el, de highon stabil 55+, War Thunder medium 60+. AAA játékok nem érdekelnek, majd pár év múlva mikor lesz alá vasam, végig viszem, de csak akkor ha a történet is érdekel. Ennek ellenére persze tervben van egy RX6700XT vagy egy VGA az RX7000 szériából. Egyébként szörnyű hogy az emberek mennyire vérkomolyan veszik ezt az fpshajhászást, a Milyen VGA kártyát topicban 3080 meg 6800xt - t ajánlották csak, merthogy 165HZ monitor (igazából tényleg nem érdekel ha "csak" fix 60 az fps, nem a sok HZ miatt választottam ezt a monitort) de még a 3600XT- t is cseréltették volna. Kicsit túlzásnak érzem én ezt. :(

    https://www.twitch.tv/thronks_

  • fanti

    addikt

    válasz Thronks.90 #38034 üzenetére

    Borzasztóan elszakmaiatlanodott a PH (is).
    Egyrészt, ki a franc használ RTX 3090-est 1080p-re? Na, az megérdemli...

    Másrészt egy mostani Steam felmérés-statisztika alapján mi volt a leggyakrabban használt VGA? Hát a GTX 1060 és utána meg a 1650 és a 1650 Super.
    És igen, ezekhez röhögve és bőven elég pl. egy Ryzen 5 2600 alapon.
    És elég is lesz még vagy 3-4 évig. Miért is ne lenne elég?

    Harmadrészt, ha nem elég gyors valami, pl. a lányomnál a Far Cry 6 a 1650 Superjén, akkor majd szépen megcsinálja a kiadó gyorsra! Jöttek is ki szépen a javítások az Far Cry 6-hoz, és most már Ultra/high kevert settingsen 1080p-ben olyan patentül hozza az 50-60fps-t, mint a kisangyal! Miközben a Ryzen 7 3800X 14-22% CPU usage közt unatkozik. És még a 4GB VRAM sem telik teljesen meg...micsoda csoda!
    Jaaaa, lehet nem akartak Uborkáék úgy járni mint a BF 2042...vissza a lóvét...lassú a game...

    Negyedrészt engem egyáltalán nem tudott meggyőzni az 1440p és a 120Hz sem.
    Volt kölcsönbe nálam egy 1440p-s monitor, 120Hz-et tudott és a freesync-et, valamint akkor egy RX 5700XT dolgozott a gépemben, és egyáltalán nem győzött meg sem a nagyobb felbontás, sem a nagyobb képfrissítés, a kettő kombinációja meg végképp nem. Nem! Nekem nem kell, köszönöm, nincs szükségem rá. Számomra az 1080p az ideális 60Hz-en, és köszi, ez tökéletes nekem. Nyilván az 1440p jobb egy picikét, illetve a magasabb Hz meg talán élvezhetőbb, de nem azon az áron, hogy pl. a mostani GTX 1650 Supert lecseréljem pl. egy RTX 3070Ti-re, a monitort meg egy 1440p-s 120Hz-es freesync-es valamire, a kettőt nagyjából 400 ezerért. Komolyan, inkább elégetem azt a pénzt, de ilyen TOTÁL FÖLÖSLEGES marhaságokra nem költök még 40 ezret sem, mert nincs értelme számomra, ennyi, kész!

    Ötödrészt meg minden tesztoldal, a PH is abból él ha rá tud venni, hogy cseréljél akkor is ha nem kell. Naná, ez az érdekük, amúgy lelépnek a szponzorok...Minden eladó és el is kell adni, ha máshogy nem megy, hát okos tesztekkel KELL BIZONYÍTANI hogy márpedig neked szükséged van rá, érted? Szükséged! Költs rá, költs rá sokat, költs rá bármennyit, mert NEKED EZ KELL!
    De nem nekem...

    GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

  • Thronks.90

    tag

    válasz fanti #38035 üzenetére

    Szeretem a nagy kijelzőt (telefonban is pl), 34"- on meg már nem szép a FHD. Nem vagyok nagy hardver csereberélő, előző FX konfigomat is használtam 8 évig, és az R9- et se cserélném le ha maradtam volna FHD felbontáson. Kicsit elkeserítő, hogy ha itt kb bárhol tanácsot kérek, hogy milyen hardver legyen a pénzért amit rá szánok, nagyjából azt mondják, hogy hát azt ne, vagy annyiért inkább vegyek levegőt. Néztem a 6600XT- t, azt mondták kevés lesz, pedig a teljesítmény szorzó a jelenlegihez képest legalább 2x. Egy barátom most rendelt egyet, át hozza, ki próbálom hogy nekem jó- e. Szerencse hogy van egy ilyen ismerős, de ilyen sincs mindenkinek. Ha tényleg szakmai alapon megválaszolnák a kérdést, és nem rögtön a high- end dolgokkal vagdalóznának, nem kéne heteket töltenem külföldi, és hazai forumok/ videók böngészésével hogy vajon, nekem az adott játékban és felbontáson mi lenne az ideális, és akkor még lehet, hogy jól be is nézem, és nem hozza azt, amit vártam. Először azt hittem csak nekem tűnt fel ez, és én vagyok hülye, de ezek szerint nem vagyok egyedül ezzel.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.twitch.tv/thronks_

  • beef

    őstag

    válasz Thronks.90 #38036 üzenetére

    Egy 5700XT-vel hajtok 1440p/144Hz-s monitort. Persze nem ultra grafikai beállításokkal, de nem is mediumon, bőven 60 fps felett. Ha az FSR is bejön több játékba, akkor még hosszabb életű lesz úgy érzem :)

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz fanti #38035 üzenetére

    Ha a PH a szponzorokból élne, már nem élne.
    Ezt a gondolatmenetet nyugodtan engedd el..

    A többi csak az egyéni preferenciák kérdése..
    ha nincs igény többre, azzal nincs semmi baj,
    de a magas PPI/FPS dob a játékélményen is,
    feltéve persze, ha az adott játék amúgy is jó..
    És ez utóbbi inkább a gond szvsz manapság,
    sok az olyan cím, ahol a grafika a prioritás :S

  • carl18

    addikt

    válasz fanti #38035 üzenetére

    Igen, hát ez az hogy a Steam és egyél oldalak felmérései szerint a GTX 1060 és társai a népkártyák. Sok topikban túloznak, mert hát már dívat 1440P-ben és 4k-ban játszani.
    Aztán a milyen alaplapot vegyek topikba is a 16 fázis ám kuszáj a 140 wattos processzorhoz.....VRM Fetizismus.
    5-10 év múlva meg ez is "E-Hulladék" formájába végzi.

    Szükséged! Költs rá, költs rá sokat, költs rá bármennyit, mert NEKED EZ KELL!
    Sajnos ilyen a fogyasztói társadalom, azért szép lassan de kezdünk oda eljutni hogy egyre több a tudatos fogyasztó.
    De ameddig az emberek a telefonokat is 1-2 évente cserélik addig nem várjunk túl sokat.

    Én például személy szerint poénnak tartom hogy anno a VHS-ért az emberek 20-30 éve igen szépen fizettek. Most meg gyakorlatilag semmit se ér, van ahol ingyen is oda adják csak vigyék.
    Ugyan ez van a DVD Fronton is, ezeknek is inkább már eszmei értéke van mint se gyakorlati.

    Szóval túl sok a fölöslegesen előállítot termék, például ha valamit veszek mindig belegondolok hol lesz az a készülék 10-20 év múlva.
    Hosszú távon mennyire válik a marketing és elavulás tárgyává.
    És olyan sose vásárlok ami már a megvételkor is rossz minőséget képvisel. Kicsit tudom offtopik az az elavulás, vagy hogy milyen terméknek mi lesz a sorsa. De szerintem pont itt az ideje foglalkozni vele, mert ez a pazarlás ami most van hosszú távon nem fent tarható.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • jokeph

    nagyúr

    válasz Thronks.90 #38036 üzenetére

    Az FHD szerintem 27"-ig mondható szépnek, felette nekem se tetszik. :K

    Minden az igényeken alapul, és az emberek többsége alapvetően a több felé (FPS) mozdul mert... :U

    Egy játékkal (SC2 Multi) játszom, 4 különböző állandó konfiguráción (és számtalan régebbi s775,s1366,s2011,AM3,AM3+ konfigurációval is teszteltem), mindegyik konfig a lehetőségeihez (volt) van beállítva és mindegyiken játszható is érdemben, persze azért itt is a legerősebb a legjobb - és nem a grafika miatt, hanem a CPU löki meg igazán (régi a játék, 1 magot tud hajtani rendesen, de abból mennél erősebb annál jobb - a mai világban azért a játékok többsége már nem ilyen).

    1. konfig: i3-7350k 4,2@4,8+RX 460 4 GB - 22" 1680*1050p@60HZ TN high grafika
    2. konfig: i5-7600k 3,8@4,5+HD 6850 1 GB - 20" 1680*1050p@60HZ TN high grafika (ugyanitt 9600GT 512 MB VGA-val medium grafika)
    3. konfig: R5 3600X PB azaz alap setup+RX 480 8 GB - 24" 1920*1080p@60HZ IPS ultra/max grafika (R9 380 4 GB esetén is ultra/max grafika)
    4. konfig: R5 5600X PB azaz alap beállításokkal+GTX 1070 8 GB - 24" 1920*1080p@48-144HZ adaptiv sync TN, alkalmanként 43" 4K@60HZ - mindkét esetben ultra/max a grafika.

    Spanomra ráhagyományoztam az FX8320e procimat, az FX4300 kezdett kevés lenni.
    Ő leginkább Farming Szimulator 2019-el tolja - meg pár régebbi F1-es címmel, az FX8320e (alapon, no OC, a lapját keveslem hozzá, de nem is szükséges) 12 GB RAM és a GTX 1660-al perfectül viszi 27" 1440p@60HZ-n. :K

    Ha az SC2 -t nem játszanám multi módban, a mai napig az FX8320e-t használnám. ;]

    Szóval igény és konfigurálás kérdése a történet. :D

    #38038Speed®: :K

    #38039carl18: furán is néztek rám mindig telefonügyben. Nokia 3210 2000-2005, Nokia 3650 2003-2008, Samsung Omnia I-900 2008-2012 (mai napig is működik, eladományoztam keresztgyermekemnek), Samsung Galaxy S3 2012-2016 majd Samsung Galaxy S5 2016-tól jelenleg iss. Ez mellé vettem melós telónak tavaly egy Nokia 3310DS-t. :))
    Szóval, 22 év alatt 6 telefon.
    Sokan úgy cserélték őket mint más az alsógatyáját. :U

    [ Szerkesztve ]

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

  • carl18

    addikt

    válasz jokeph #38040 üzenetére

    Igen, nálam a Starcraft 2 volt a kiváltó ok amiért másik cpu-t akartam.

    Igen, hát én is azt vettem észre sokan 2 évente cserélik.
    És azért nem is javítatják mert a javítás annyiba kerül mint egy új készülék, így mindenki inkább újat vesz.
    Szóval ki van ez találva alaposan, így mindig rákényszerűlsz új termék vásárlására. Igen nekem is van egy ismerösöm, aki 2 évente cseréli a mobiljait a legújabbra. Aztán nem is tudok olyan androidra portoltolt játékból ami megéri a csúcs SOC-t. :DDD

    Az a baj ameddig az emberek mindent megvesznek nem is fog változni, általában a vásárlással lehet egy piacot irányitani.

    Én már boltba is vászon szatyorral járok, nejlon és társai már rég a múlté. :R
    Van út az alagut végén, a kérdés mikor jutunk el oda?
    15-30 év múlva?

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • Hencso

    Ármester

    Sziasztok:
    Meg ejtettem a tavaszi nagy takarítás + egy kis törődés a vas nak :D

    Samsung Galaxy Note 20 Ultra

  • Thronks.90

    tag

    válasz carl18 #38039 üzenetére

    Nagyjából így vagyok az e- hulladékkal Én is, bár a nem életbevágóan fontos kényelmi eszközöket is megvettük az idők folyamán (mosogatógép, szárítógép, gyorskávégép stb), mert mindketten 3 műszakban dolgozunk, szerencsétlen asszony meg sokszor kivan tőle, legalább ezzel legyen könnyebb az élete. Mobil fronton más a téma, itt Mate 20 pro van, meg lesz míg működik, megjelenéskor vettem. Neki iPhone 7plus van, de jövőre ha megszűnik a támogatottsága, sajna cserélni kell, de megy a fiókba a 3310, 3410, 7650, 3650, 6234, ZTE Blade, HTC Sensation, Lumia 930, iPhone 4s mellé. Megvan az első mobilom is, nem nagyon dobálom el ezeket, emlékek. :DD

    https://www.twitch.tv/thronks_

  • fanti

    addikt

    Köszönöm Srácok a megerősítéseket!
    Jó érzéssel tölt el, hogy még vannak olyanok is mint én.
    Azaz olyan emberek, akik ésszel költenek, megfontolják és utánamennek a dolgoknak alaposan, és tudnak várni, kivárni, mérlegelni, azaz nem mindenáron csereberélni. Megbecsülni a dolgaikat, és ha jön valami "egetrengető játékcsoda", akkor is a meglévő konfiggal tolják tovább, egyszerűen ezért, mert a meglévő is alkalmas rá, csupán érteni kell annak a játéknak a finomhangolásához, illetve a megvásárolt hardverből is lehet plusszokat kinyerni némi szakszerű állítgatással.

    Had idézzek ide a legfrissebb PH-s hardverajánlóból egy pár gondolatot ide :
    "A 171 450 forintos, alsó-középkategóriás ASUS TUF Gaming GeForce GTX 1660 Ti EVO videokártya egész korrekt teljesítményt ígér 1080p-ig, és túl sok kompromisszumot sem kell vele kötni a grafikai beállítások vonatkozásában, így kellemesen átvészelhetjük azt az időszakot, amíg az újgenerációs vezérlők árai nem normalizálódnak."

    1. Egy GTX 1660Ti teljesen kompromisszum mentes játékélményt ad 1080p-ben, de még 1440p-esetében sem jön zavarba, a 60 fps-t bárhol képes hozni, feltéve ha nem azon "okos" userek széles táborát gyarapítjuk, akik "natóljunkfelmindentultráraosztjóvan" szakmaisággal settingselnek játékokat.

    2. Átvészelhetjük az az időszakot... már bocsánat, de az "átvészelés" szó az milyen nekszusban kerül ide??? Akkor állná meg a helyét, ha egy GT 1030-asról írnánk...igen, annál lehetne használni, na de egy 1660 Ti-nél....? Ugyan már!

    3. Éppen azért (is) nem fognak leesni az újgenerációs GPU árak, mert mi megvesszük sokan még ilyen 3-4 szeresen túltolt áron is. Akkor meg mi a bánatos franckarikáért esne le ha így is fogy....? És miért fogy? Mert minden HW oldal a megvásárlására buzdít! Miért is buzdít? Mert minden HW oldal, tesztlabor, stb... mindenki pénzből él, nem jótékonykodásból csinálja azt amit, épp ezért akkora ferdítések vannak a tesztekben, és oly bután és részrehajlóan vannak settingselve az összemérendő hardverelemek, hogy az már szinte ordít a képembe, hogy ki finanszírozza azt...

    Világbéke, boldog emberek, akik a zöld mezőn szaladgálnak rózsaszínű lufikkal a kezükben és mindenki boldog és szeretjük egymást, és a cégek meg figyelnek ránk és a legjobb hardvereket adják nekünk a legjobb árakon, miközben a programozók agyonoptimizálják a programkódokat, hogy mindenkinek szélsebesen fusson mindene a régi vason is...ÉBRESZTŐ!!! ISTEN HOZOTT A VALÓ VILÁGBAN!!! DOLGOZZ, KERESS, VÁSÁROLJ!!! DOLGOZZ, KERESS, VÁSÁROLJ!!! DOLGOZZ, KERESS, VÁSÁROLJ!!! DOLGOZZ, KERESS, VÁSÁROLJ!!!
    És meg ne kérdezd, hogy miért....ugyanis itt a való világban nem az a cél, hogy 8-10 évig használj elégedetten egy hardverelemet, vagy konfigot, vagy BÁRMIT! Inkább a 8-10 hónap a reális.
    Persze nyilván lehet szembe is menni ezzel a nézettel...én ezt teszem, és örömmel tölt el, hogy vannak mások is, akik hasonlóan gondolkodnak.
    Köszi srácok mégegyszer a lojalitást! :R :R :R

    [ Szerkesztve ]

    GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

  • Dragon3000

    veterán

    válasz fanti #38044 üzenetére

    Az egész elvárás függő, ha valakinek csak 1080p 60fps a cél, azt elég könnyű elérni, viszont ha már magasabbak az igények, 120/144fps, esetleg még 1440p-ben, akkor zsebbe nyúlós már a dolog. Valakinek megér ez többet, valakinek nem, valakinek nagyon feltűnő a 60 vs 120/144 valaki észre se veszi a különbséget, ezek mellett az is számít, hogy ki mivel szokott játszani. Ez mellett még fontos a képernyő mérete is, ahogy már más is írta, pl 27 col felett már elég ocsmány tud lenni az 1080p.

  • CJ4567

    veterán

    válasz fanti #38044 üzenetére

    A 1660Ti-ra reagálnék: Nekem egy 1070 Strix van a gépemben, 2019 óta használok 1070-et, első egy Gaming X volt, ez kb. 1:1-ben egy 1660Ti teljesítményszint, az újabb játékokban el tud húzni a 1660Ti, de általánosságban 1-2% különbség van a kettő között.
    Nem rossz videókártya, még mindig elégedett vagyok a teljesítményével(1080p-n használom) de 1080p-ben már nem kompromisszum mentes, 1440p-ben főleg nem az, és akkor még csak nem is a legújabb játékokról beszélek, és a stabil 60FPS a cél. Oda tudja tenni magát, ahol kell, de azért már kezd látszódni, hogy ez a teljesítményszint nem a kompromisszum mentes kategória, 1440p-ben főleg.

    A magas képfrissítésű, magas felbontású monitoroknak meg bőven van létjogosultsága, nem véletlen tartunk ott, hogy 1080p-ből szinte nem is éri meg 144Hz alatti monitort venni, mert ha megnézed az Árukeresőt, a legolcsóbb 1080p60, IPS monitor 43 ezer forint, a legolcsóbb 1080p144, IPS monitor pedig 51 ezer, és 1440p-n is 75 ezer vs 90 ezer a különbség. És a 144Hz-es monitorokból még a belépőszint is egy jobb minőséget szokott képviselni, mint amit 60/75Hz-en kapsz. És ezek a monitorok is tudnak 60Hz-en működni, van adaptív sync, stb.

    Kinek mi számít pénzégetésnek, számomra a 1650S mellé a 5950X + 64GB RAM hamarabb esik a pénzégetés kategóriába, mint a 1440p120-144-es monitor, és hozzá való videókártya.

    No Sana No Life

  • Dragon3000

    veterán

    válasz CJ4567 #38046 üzenetére

    Kinek mi számít pénzégetésnek, számomra a 1650S mellé a 5950X + 64GB RAM hamarabb esik a pénzégetés kategóriába, mint a 1440p120-144-es monitor, és hozzá való videókártya.

    Ha neki erős cpu kell viszont néha játszana is, akkor semmi gond ezzel az összeállítással.

  • fanti

    addikt

    válasz CJ4567 #38046 üzenetére

    "Kinek mi számít pénzégetésnek, számomra a 1650S mellé a 5950X + 64GB RAM hamarabb esik a pénzégetés kategóriába, mint a 1440p120-144-es monitor, és hozzá való videókártya. "

    Látod, minősítesz engem, ráadásul lefelé, azt sugallva, hogy milyen ostoba az aki 5950X-hez egy 1650Super-t vesz...
    Ha játékra kellene, legyél teljesen nyugodt, a VGA maradna, de alatta egy kivénhedt Ryzen 5 2600 lenne alapon hajtva, mert még az is overkill a GPU alá.

    De én nem vagyok játékos, igaz hogy játszom heti 3-4 órát, de nekem másra kell a nyers processzorerő.
    Eddig virtualizációval foglalkoztam, és ha kipróbálod, és egy számítógépen futtatsz 2 virtuális szervert, és vagy 4-5 klienst (Winsows különféle változatai, valamint Linux is persze), és a klienseken még programtesztelsz is...
    Vagy a videóvágás.
    Én ugyan csak 1080p-ben dolgozom (50 fps), de ott mindjárt 5 kamerával egyszerre, majd bejönnek az anyagok a gépemre, és nosza, lehet kezdeni a filmvágást az 5db 1080p-s videó és hangsávból, effektelni, átúsztatni, kép a képbent csinálni, áttetsző logózni szép igényes módon a Sony Vegassal...utána próbarenderek...
    Van úgy, hogy 85-95% közt dolgozik a processzor fél napon át...úgy, hogy a GPU is besegít.

    Ja, és érdekes módon én 2db 60Hz-es, 32" LG IPS paneles 1080p-s monitoron és egy 139cm-es képátlós 4K-s IPS TV-n végzem a vágást és nézem a végeredményt.
    És még csak késztetést sem érzek arra, hogy monitort cseréljek, mi több, azon is játszom, és még élvezem is! :))
    Na nem is cserélem le ezt a setupomat 10 évig, az tuti!
    Persze, gondoltam a jövőre is, ha esetleg az alaplapom ugye meghibásodna, és dobhatnék ki mindent, ramot, procit, lapot....Neeeem! Vettem tartalékba MSI B550 Tomahawkot, mindjárt kettőt is, szépen a szekrényben pihengetnek, és nem volt nagy befektetés, az Emagos BF-es árukon :C
    Enni nem kérnek...

    Persze ha valami csoda folytán beugrik egy RTX 3060Ti normális árban, azaz 100 ezer környékén 3 év garival...hát legyen. De pl. 150-ért már nem kell! Ha 150-et szánok VGA-ra, akkor az legyen minimum egy zsír új RTX 3070Ti.

    [ Szerkesztve ]

    GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

  • carl18

    addikt

    Azért ne menjünk már le óvodás szintre. Egy számítógépen nem csak játszani lehet... komolyan meg olvasni is rossz ezeket.

    Van èlet a gépen túl is :R

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Új hozzászólás Aktív témák